Šie autovadītāju ieradumi nogalina automašīnas un iztukšo maciņu!

Advertisement
Advertisement

Psihologi uzskata, ka ieradumu iestrādāšanai aiziet vidēji 66 dienas. Gadi, kas aizritējuši pie stūres, bagātina vadītājus ar daudziem ieradumiem. Daži no tiem ir ļoti svarīgi. Citi noved pie priekšlaicīgas automašīnas nodilšanas un lielām izmaksām. Šis raksts tev palīdzēs radīt aptuvenu ieskatu visbiežākajos paradumos.

Raksta turpinājums
1. Vienmēr paļauties uz pārnesumu sviru

Daudzi autovadītāji pieraduši pastāvīgi turēt rokas uz pārnesumu sviras. Atrodoties uz ceļa labāk ir turēt abas rokas uz stūres. Pirmkārt, jūs kontrolējat automašīnu vairāk, un, otrkārt, pastāvīgs spiediens uz sviru rada nevajadzīgu spiedienu uz kārbas iekšējo daļu un sinhronizatoriem. Tādējādi ātruma pārslēgs ātrāk nolietojas.
2. Uzpildīt degvielu, kad bāka jau ir gandrīz tukša

Pēdējā brīža degvielas uzpilde var novest tevi grāvī. Pareizi ir uzpildīt brīdī, kad degviela ir palikusi nedaudz mazāk par pusi. Braukšana ar degvielas atliekām noved pie netīrumu iesūkšanās sūknī, kā arī tā sauktajā gaisa padeves sistēmā. Šādā gadījumā degvielas sūknis var priekšlaicīgi iziet no ierindas.
3. Bieži bremzēt

Iesācējiem, kuriem nav braukšanas pieredzes, māca, ka ir ļoti svarīgi ievērot attālumu uz ceļa. Bet ja nevajadzīgi bremzēsi, bremžu kluču un disku nomaiņas izmaksas var tevi sarūgtināt.
4. Nepievērst uzmanību neparastām skaņām

Nedabiskas skaņas var būt signāls par nepareizu mašīnas darbību. Lai nesastaptos ar traucējumiem visnevajadzīgākajā brīdī, laicīgi izej diagnostiku un novērs problēmu.
5. Nelieto rokasbremzi

Novietojot automašīnu ar automātisko transmisiju uz nogāzes, ievērojama slodze ir saistīta ar izejas vārpstas pārnesumkārbas slēdzeni. Ja tas notiek regulāri, un rokas svira tiek izmantota tikai kā interjers, tad pakāpeniski bloķētāja daļas nolietojas. Novietojot uz kalna, jārīkojas šādi: nospiediet bremžu pedāli - izmanto rokas bremzi - ieslēdz ”P” režīmu.
6. Uzņemt lielu ātrumu neiesildot

Mūsdienu dzinēji neprasa iesildīšanu, taču tas nenozīmē, ka jāsāk ar gāzes pedāli grīdā. Kamēr dzesēšanas šķidrums tiek uzkarsēts līdz darba temperatūrai, tu nevari izspiest vairāk nekā 2000 apgriezienu. Ziemā vari pagaidīt pāris minūtes pēc auto piedarbināšanas un uzsākt braukšanu.
7. Turēt kāju uz bremzes uz nogāzēm

Lejupejošas kustības laikā daudzi autovadītāji visu laiku tur kāju uz bremžu pedāļa, lai būtu gatavi nobremzēt jebkurā laikā. Tas noved pie bremžu sistēmas pārkaršanas un bremžu kluču nodiluma. Tā vietā jāpārslēdzas uz mazāku pārnesumu, lai notiktu dzinēja bremzēšana.
Sliktus paradumus ir grūti pārtraukt, jo īpaši pieredzējušiem autovadītājiem. Neatkarīgi no tavas autovadītāja pieredzes, centies rūpēties par savu automašīnu, ja vien nevēlies lieki tērēt naudu uz nevajadzīgu remontu. Ja pieķer sevi pie kādas no šīm kļūdām, padomā par naudu, kuru var ietaupīt, un neļauj tam atkal notikt.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024