Šī zoodārza darbinieki tīģerus baro ar niecīgiem gaļas gabaliņiem. Tas noteikti ir jāaptur!

Advertisement
Advertisement

Ne velti saka, ka paši baisākie dzīvnieki uz šīs planētas ir cilvēki. Cilvēks savas pastāvēšanas laikā ir iznīcinājis daudzas dzīvnieku sugas un daudzas vēl atrodas uz izmiršanas robežas. Visi cilvēki nav vienādi un daudzi cenšas dzīvniekiem palīdzēt, bet viņu pūliņi reizēm liekas bezcerīgi, jo kopējai cilvēku masai tas maz uztrauc.

 

Kādā Indonēzijas zoodārzā dzīvnieku uzturēšana vairāk atgādina spīdzināšanu. Šī zoodārza vēsture mērāma gandrīz 100 gadu garumā un tas skaitījās viens no lielākajiem zoodārziem dienvidaustrumu Āzijā. Tomēr tie ir vienīgie fakti ar ko šis zoodārzs var palielīties. Jaunajā tūkstošgadē zoodārzs kļuvis par īstu necilvēcības perēkli.

Raksta turpinājums
Dzīvnieku uzturēšana šajā zoodārzā ar katru gadu tikai pasliktinās. Nekontrolēta dzīvnieku vairošanās šajā zoodārzā noveda pie tā, ka tajā vienkārši sāka pietrūkt vietas. Lai izmitinātu visus dzīvniekus, to voljēri tika samazināti līdz minimumam.
2010. gadā aktīvistu grupa cēla trauksmi pēc tā, kad īsā laika posmā šajā zoodārzā nomira vairāki dzīvnieki, tai skaitā eksotiskie dzīvnieki: Komodo varāns, Āfrikas lauva, Sumatras tīģeris un vairāki krokodili.
Neskatoties uz neseno notikumu spilgto atspoguļojumu presē, zoodārza vadība neveica nekādas izmaiņas, lai uzlabotu situāciju. Zoodārzs turpināja grimt.
2012. gadā zoodārzā ieradās inspekcija, kura konstatēja, ka darbiniekiem nepietiek pārtikas, ko dot dzīvniekiem. Vēl trakāks fakts bija tāds, ka veterināra funkcijas pildīja cilvēki, kuriem ar medicīnu nebija nekādas saistības.
Sekas tam bija tādas, ka nomira vēl vairāki dzīvnieki no slimībām, kā arī daudzi dzīvnieki cieta no dažādās ādas slimībām.
Ar katru gadu situācija zoodārzā tikai pasliktinājās. Neskatoties uz pietiekamo valsts finansējumu zoodārzam, tā dzīvnieki turpināja dzīvot pusbadā. Vienai no beigtajām žirafēm tika veikta sekcija, kuras laikā atklājās baiss fakts, tās vēderā bija 18 kilogrami plastmasas maisiņu. Šāda situācija radās tajā brīdī, kad žirafes savu ēdienu meklēja zoodārza atkritumu konteineros.
Katru mēnesi zoodārzā mirst ap 25 dzīvnieku. Turklāt zoodārza darbinieki beigto dzīvnieku ādu, ilkņus un citas ķermeņa daļas pārdod melnajā tirgū. Klīst informācija, ka zoodārzs šādā veidā nopelna ap 5 miljoniem dolāru gadā.
Nevienaldzīgi cilvēki internetā rīko akciju, kur ikviens cilvēks var parakstīties, lai Indonēzijas valdības slēgtu šo zoodārzu. Uz doto brīdi šo petīciju parakstījuši jau vairāk kā 750 000 cilvēki.
Nevar palikt vienaldzīgs skatoties uz šo neprātu. Neesi vienaldzīgs un iesaki šo rakstu, tādējādi izplatot šo informāciju un iesaistot maksimāli daudz cilvēku problēmas risināšanā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024