Seši profesora Kacudzo Niši zelta likumi

Advertisement
Advertisement

Slavenais japāņu dziednieks Kacudzo Niši apgalvoja, ka visu mūsu vājību cēlonis slēpjas mugurkaulā. Šodien, karantīnas apstākļos un pārejai uz attālinātu darbu, mēs vēl vairāk laika pavadām sēžot pie sīkrīku ekrāniem. Tas nozīmē, ka Kacudzo Niši atveseļošanās sistēma aktuāla kā vēl nekad.

Raksta turpinājums
Kacudzo Niši sistēma

Bērnībā Kacudzo Niži ļoti bieži slimoja. Bet zēna vēlme pārvarēt savu vājību bija tik liela, ka viņš jau jaunībā sāka izstrādāt savus noteikumus. Pakāpeniski tie pārtapa atveseļošanās sistēmā, kas kļuva populāra ne tikai Japānā, bet arī visā pasaulē.

Tajā apkopota sengrieķu un seno ēģiptiešu medicīnas gudrība, tibetiešu un ķīniešu prakse, joga un daudzi citi avoti. Niši veselības aprūpes sistēma attīstījās daudz tālāk. Tas nav tikai vingrinājumu komplekts un barošanās noteikumi, tā ir vesela filozofija.
Pārsteidzošs fakts: tikai ar 3 mēnešu starpību, otrā zemeslodes pusē, Vācijā piedzima vēl viens zēns, kuram bija līdzīgs dzīves ceļš. No bērnības slimīgs un vājš Džozefs Pilatess bija spiests nopietni nodarboties ar sportu un radīja populārāko atveseļošanās metodiku, ko nosauca viņa vārdā.
Cieta gulta

Mīksto matraču cienītājiem būs grūti to atzīt, bet gulēt ir nepieciešams uz cietas virsmas. Pats dziednieks apgalvo: “Lai saglabātu paradumu ideālajai stāja, nav labāka līdzekļa, kā pastāvīgi labot pārkāpumus … ar miega palīdzību uz cietas, līdzenas gultas.”
Es pazīstu cilvēkus, kuri regulāri guļ uz tūristu paklājiņa. Bet diez vai var iedomāties, ka tādam piemēram var sekot ikviens. Kāda veida izeja? Izvēlēties visstingrāko matraci, ne pārāk biezu.
Rullītis spilvena vietā

Japāņi saka: “Šķībs kakls ir īsas dzīves pazīme.” Kacudzo izeju redzapstāklī, ka ir nepieciešams nomainīt mīkstos spilvenus pret rullīti zem kakla. Pie tam mūsu kakls būs savā dabiskajā stāvoklī.
Aizmigt vajag uz muguras, bet naktī var gulēt jebkurā citā pozā: uz sāniem un pat uz vēdera. Pierast pie šāda miega būs maksimums 3 nedēļas. Ar laiku pakausis vairs nebūs saspringts. Nepatīkamas sajūtas miega laikā pāries.
Vingrinājums “Zelta zivtiņa”

Niši vingrojums “Zelta zivtiņa” ir trešais veselības likums zinātnieka sistēmā. To ne velti sauc par zelta vingrojumu. Tā, tāpat kā pasaku zelta zivtiņa, vingrojums ir spējīgs ātri uzlabot mugurkaula stāvokli un atjaunot gremošanu.
Vingrojumu jāizpilda no rīta un vakarā. Pēc treniņa izjūt atslābuma un miera sajūtu, it kā tu uz laiku būtu kļuvis par zelta zivtiņu un, peldot ūdenī, esi noskalojis nogurumu, trauksmi un slimības.

“Zelta zivtiņa” lieliski sader ar jogu un citām austrumu praksēm. Dažiem sportistiem patīk izmantot šo vingrinājumu trenažieru zālē. Tas ir īpaši aktuāls, strādājot smagu darbu.

IZPILDES TEHNIKA

1. Ieņem sākotnējo pozīciju: guļus uz muguras, kājas taisnas, rokas aiz galvas, ķermenis piespiests pie grīdas, pirkstu gali izstiepti.

2. Sāc veikt ātras svārstību kustības, kas atgādina ķermeņa vibrāciju. Ķermenis burtiski lokās no vienas puses uz otru kā peldoša zivs. Kustībai jābūt tieši no vienas puses uz otru, nevis uz leju.

3. Pirmo reizi izpildiet vingrinājumu vienu minūti, pēc tam var pildīt vingrojumu līdz trim minūtēm.

4. Sākumā vingrinājums var šķist sarežģīts. Šajā gadījumā var lūgt palīdzību kādam no ģimenes: lai viņi tur potītes vai kāju pēdas, vienlaikus šūpodami tās abos virzienos.
Vingrojums kapilāriem

IZPILDES TEHNIKA

1. Sākotnējais stāvoklis guļus uz muguras.

2. Pacel rokas un kājas uz augšu perpendikulāri.

3. Veic vibrējošas kustības 1 –2 minūšu laikā.
Vingrojums “Plaukstu un pēdu sakļaušana”

Kāju un plaukstu savienojums harmonizē visu organisma sistēmu darbību. Pēc Kacudzo vārdiem, piektais veselības noteikums palīdz garam un ķermenim sasniegt līdzsvaru.

IZPILDES TEHNIKA

1. Sākotnējais stāvoklis guļus uz muguras. Kakls uz ērta veltnīša.

2. Ceļgalos atplet kājas un savieno pēdas. Rokas saliec elkoņos un savieno rokas uz krūtīm.

3. Aizver acis un paliec tādā stāvoklī 5 –10 minūtes.
Mugurkaula un vēdera vingrinājums

Šis vingrinājums palīdz gan vēderam, gan mugurai. Tādējādi tiek panākts līdzsvars dažādās organisma sistēmās, uzlabojas noskaņojums. Bet galvenokārt tam ir labvēlīga ietekme uz zarnu darbu.

IZPILDES TEHNIKA

1. Mēs neminēsim sagatavošanas vingrinājumus un ķersimies pie galvenās daļas. Apsēdies uz grīdas, lai iegurnis atrastos uz papēžiem.

2. Mugurkauls ir taisns, stingri perpendikulāri grīdai, pleci izvērsti. Acis vaļā. Mēle pacelta pret debesīm. Lūpas sakniebtas, elpa ir vienmērīga. Viss balsts uz kājām.

3. Saglabājot ideālo stāju, sāc šūpoties pa kreisi, pa kreisi un pa labi, vienlaikus kustinot vēderu uz priekšu un atpakaļ.

4. “Kustoties no vienas puses uz otru, mēs stingri stāvam uz zemes,” teikts “Fukanzazengas” traktātā, ko vada dzen mācība. Izpildi šo vingrinājumu 10 minūšu garumā katru rītu un katru vakaru, un tu redzēsi, kādas pārmaiņas notiks ar tavu ķermeni.
Rūpējieties par veselību un esiet veseli.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024