-
- 24161 x
-
https://torno.lv/StwJRbM
Nav svarīgi kā uz zemeslodes radās cilvēks, bet evolūcijas faktu nevar noliegt! Cilvēkam pielāgojoties apkārtējās vides apstākļiem, laika gaitā viņa ķermenis darīja tieši to pašu. Ķermenī veidojās dažādi jauni veidojumi, kas cilvēkam palīdzēja pielāgoties apkārtējai videi, kā arī dažādi veidojumi izzuda, kuru lietderība laika gaitā mazinājās.
No mūsu senčiem mēs esam mantojuši, piemēram, kopčiku, gudrības zobus vai apendiksu, šo ķermeņu veidojumiem praktiski vairs nav pielietojums.
Vēl viens evolūcijas liecinieks ir neliela cīpsla uz rokas jeb precīzāk runājot, tās neesamība. Šī cīpsla ir gareno muskuļu nobeigums, kas mūsdienu cilvēka organismā praktiski netiek izmantots.
Avots: ofigenno.cc
Raksta turpinājums
Šis muskulis visvairāk ir attīstīts gaļēdāju zīdītājiem. Pateicoties šim muskulim dzīvnieki var ievilkt vai izlaist nagus. Lai gan primātiem arī ir šis muskulis, tam nav praktiska pielietojuma. Cilvēkam pirkstu saliekšanas uz iztaisnošanas funkciju pilda citi muskuļi, bet šis garenais muskulis tikai daļēji ir iesaistīts rokas dūres veidošanā.
Daudziem no mūsdienu cilvēkiem šis muskulis vispār netiek izmantots. Kā arī katram sestajam planētas iedzīvotājam šī muskuļa vispār nav un ir reģistrēti tādi gadījumi, ka muskulis atrodams tikai uz vienas rokas.
Pārbaudīt vai Tev ir šāds muskulis ir pavisam vienkārši. Saliec kopā īkšķi un mazo pirkstiņu, tad plaukstu paliec uz sevi, ja zem delnas redzēsi nelielu ādas izcilni jeb cīpslu, tad tas nozīmē, ka šis muskulis tev ir.
Eksistē vēl vairākas alternatīvas kā noteikt šī muskuļa esamību. Ja ar iepriekš aprakstīto metodi neizdevās noteikt muskuļa esamību, tad izmēģini video redzamo Tomsona metodi.
Ja Tev nav šī muskuļa, tad tevi var apsveikt. 14 procentiem no planētas iedzīvotājiem nav šāda muskuļa.
Pārējie cilvēki droši var teikt, ka viņu organismā ir cilvēka evolūcijas pierādījums, kā arī tieši šis muskulis tiek izmantots kā transplantēšanas audi. Šis muskulis plaukstu visticamāk padara nedaudz mobilāku, bet pielietojums tam ir praktiski ir tāds pats kā ausu kutināšanai.
Mūsu ķermenis slēpj daudz noslēpumus. Ja arī Tevi pārsteidza šis fakts par savu ķermeni, pastāsti to draugiem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts