Sabiedrībā plaši pazīstami cilvēki, kuriem ir disleksija

Advertisement
Advertisement

Cilvēkiem ar disleksiju parasti ir arī grūtības rakstīt – viņi izlaiž burtus, jauc to kārtību, jauc vārda skaņu un zilbju sastāvu, viņam ir nesalasāms rokraksts. Lasīšanas traucējumiem nav nekāda sakara ar intelektu, vairumam cilvēku ar specifiskiem lasīšanas traucējumiem ir vidējs vai augstāks par vidējo intelektu.

 

Disleksija ir diezgan izplatība medicīniska diagnoze, taču uzskati par šo cilvēka stāvokli mēdz būt dažādi. Daudzi cilvēki šo diagnozi nevēlas atzīt un uzskata to par slinkumu, bet tā ir medicīniskie pierādīta tā piemīt daudziem cilvēkiem. Lasi tālāk kādām pasaules slavenībām piemīt disleksija, starp viņiem ir īsti ģēniji.

 

 

Avots: lifebuzz.com | dyslexia.com | disleksija.lv

Raksta turpinājums
Keira Naitlija (Keira Knightley)

6 gadus vecumā aktrise vēl nespēja lasīt, tāpēc vecāku priekšā viņa izlikās, ka prot lasīt un viņi nenojauta par meitas problēmām. Kad mamma pieķēra meitu viņas viltībā, viņi devās pie ārsta, kurš konstatēja disleksiju.
Pablo Pikaso (Pablo Picasso)

Daudzi testi ir parādījuši, ka cilvēkiem ar disleksiju ir labāka telpas izjūta, iespējam tāpēc Pablo ir kļuvis par tik ikonisku šī žanra pārstāvi.
Orlando Blūms (Orlando Bloom)

`Dēļ disleksijas es mācījos lasīt tekstus no viena gala uz otru un otrādi, tāpēc pirms kļūt par aktieri, es tam biju pilnībā gatavs. Tekstu nācās mācīties pilnībā no galvas, lai nepazaudētu nevienu dialogu rindiņu un tā būtu manā prātā. Es biju visai satraukts, kad man nācās runāt dialogus, taču viss ir izvērties diezgan veiksmīgi.`
Viljams Hjulets (William Hewlett)

Grūti noticēt, ka vienam no Silikona ielejas un atpazīstamā zīmola Hewlett-Packard dibinātājiem bija disleksija, bet tā ir taisnība.
Erina Brokoviča (Erin Brockovich)

Skolā neticēja, ka Erina nespēj pietiekami labi izlasīt tekstu un vienkārši slinko. Skolotāji apgalvoja, ka viņa ir stulba un visticamāk nebeigs augstskolu. Tomēr dzīvē viss notika citādāk un Erina kļuva par slavenu juristu.
Džons Lenons (John Lennon)

Dēļ disleksijas Džons nebija labākais skolēns skolā, tāpēc viņš nolēma pievērsties mūzikai.
Dženifera Anistone (Jennifer Aniston)

Dženiferai disleksiju konstatēja tikai ap 20 gadu vecumu un tikai tad viņa saprata, ka tas bija iemesls, kāpēc skolā ar mācībām gāja tik grūti.
Viljams Batlers Jeitss (William Butler Yeats)

Disleksiju Viljamam konstatēja jau agrā jaunībā, taču tas viņu neatturēja, lai pārvarētu visus šķēršļus un iegūtu Nobela prēmiju literatūrā.
Ričards Brensons (Richard Branson)

Varbūt skolas laikā disleksija bija neliels traucēklis Ričardam, tomēr pēc skolas viņš ir kļuvis par ļoti bagātu cilvēku un par problēmām nesūdzas.
Patriks Dempsijs (Patrick Dempsey)

Aktieri bieži vien savus tekstus mācās nepilnīgi un pēc vajadzības iemet skatienu špikerī, taču Patrikam nācās visus tekstus mācīties no galvas. Pats Aktieris uzsvēra, ka tas viņam ļāva kļūt par labāku aktieri.
Tomijs Hilfigers (Tommy Hilfiger)

Tomijs visu mūžu bijis dislektiķis, taču tas viņam nav traucējis kļūt par pasauslavenu modes mākslinieku.
Alberts Einšteins (Albert Einstein)

To, ka Albertam bija disleksija, grūti noticēt, taču viņam bija grūtības atcerēties pat mēnešu nosaukumus. Cits stāsts ir Alberta un matemātikas attiecības, tur viņš bija īsts ģēnijs.
Šēra (Cher)

Skolotāji uzskatīja, ka Šēra skolā nepietiekami cenšas, lai sasniegtu rezultātus un viņu izslēdz no skolas 6 gadu vecumā. Šēra savu dziesmu tekstus mācījās klausoties audio ierakstus un līdz 30 gadu vecumam pat nenojauta par savu disleksiju.
Džims Kerijs (Jim Carrey)

Džima milzu popularitāte nav dēļ viņa apbrīnojamām prāta spējām, bet viņš izmanto savu ķermeni, lai radītu jautras un aizraujošas komēdijas.
Henrijs Fords (Henry Ford)

Henrijs Fords mūsdienās plašāk pazīstams ar savu radīto zīmolu Ford, ko atpazīs jebkurš auto cienītājs. Kā jau visiem dislektiķiem, arī Henrijam disleksija nedaudz sarežģīja bērnību.
Stīvens Spīlbergs (Steven Spielberg)

Stīvens skolā tika pazemots no savu klasesbiedru puses, iemesls bija viņa disleksija, tomēr šī pazemošana Stīvenam bija kā motivācija viņa turpmākajai dzīvei.
Bilijs Bobs Torntons (Billy Bob Thornton)

Līdz pat šai dienai Bilijam ir grūtības lasīt un atcerēties savus tekstus, lai vieglāk tos atcerēties viņš tos lasa sev.
Andersons Kūpers (Anderson Cooper)

Andersons: `Dēļ disleksijas es daudzus burtus redzēju ačgārni, tamdēļ man nācās doties pie speciālista, lai novērstu šo problēmu. Mans lasīšanas instruktors man ieteica lasīt manas mīļākās grāmatas, kuras es lasu ar lielu aizrautību, tas palīdzēja attīstīt lasīšanas prasmes.`
Džordžs Vašingtons (George Washington)

Vašingtons dēļ disleksijas skolā piedzīvojis daudz grūtību, kas saistītas ar pareizrakstību.
Muhameds Alī (Muhammad Ali)

Alī bija viens no visu laiku labākajiem smagsvara bokseriem, bet dēļ disleksijas viņš gandrīz nepabeidza skolu.
Nelsons Rokfellers (Nelson Rockefeller)

Nelsons ir viens no leģendārās Rokfelleru ģimenes locekļiem, kurš bijis ASV viceprezidents. Arī viņam bija disleksija.
Aleksandrs Greiems Bells (Alexander Graham Bell)

Pat telefona izgudrotājam bija disleksija, bet tā viņam, bija kā spēcīga motivācija, lai izgudrotu citus komunikācijas veidus starp cilvēkiem.
Henrijs Vinklers (Henry Winkler)

Henrijs līdz 31 gada vecumam nebija izlasījis nevienu grāmatu. Šobrīd aktieris rīko dažādas akcijas, lai cilvēki būtu informēti par disleksiju.
Vūpija Goldberga (Whoopi Goldberg)

Vūpija dēļ disleksijas tika izslēgta no skolas jau 14 gadu vecumā, bet viņa atrada savu ceļu un nokļuva Holivudā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024