Redz, kam patiesībā tika izgudrota korsete! Tu būsi pārsteigts, uzzinot patieso iemeslu!

Advertisement
Advertisement

Katra sieviete sapņo par spindzeles vidukli. Visos laikos, jo tievāks bija sievietes viduklis, jo skaistāka tā šķita.


Turklāt dažreiz ideālais vidukļa apkārtmērs bija pat katastrofāli mazs! Nešaubīgi, veselību šis faktors pozitīvi neietekmēja.



 

Raksta turpinājums
Pati pirmā korsete parādījās vēl XV gadsimtā. To pavēlēja izgatavot spāņu karaliene Huana Portugaļskaja. Viena no leģendām vēsta, ka karaliene palika stāvoklī no sava mīļākā un nolēma to noslēpt no sava vīra.

Tā tika izgudrota pirmā korsete, kura tika izgatavota no metāla. Dzelzs riņķi, kuri ir savienoti ar skrūvēm, sedza ķermeni no krūtīm līdz vēdera lejasdaļai un saturēja kopā visus figūras izliekumus. Domāju, ir lieki piebilst, ka skaistulēm tās bija patiesas mokas...
Huanas pēctece karaliene Izabella pavēlēja visām kalponēm vilkt šādas „bruņas”. Viņā noteica, ka viduklim ir jābūt tādos apmēros, ka to varēja apkampt ar rokām 12 gadus veca meitene ( ne vairāk kā 32,5 cm).

Neskatoties uz ārstu aizliegumiem, sievietes šādas korsetes vilka līdz pat 1908. gadam.
Spāņu inkvizīcija aktīvi atbalstīja šo korsešu nēsāšanu. Tika uzskatīts, ka apaļas formas ir grēcīgas, tādēļ korsete nosedza arī krūtis. 25 gadus smagās korsetes meitenes sāka vilkt jau 8 – 9 gadu vecumā.
Tas neļāva normāli attīstīties augumam un bija par iemeslu dažādām slimībām: korsetes nežēlīgi noberza ādu, traucēja normālai asinsritei. Pat grūti iedomāties, kādām mokām tika pakļautas meitenes!
Salīdzinājumam ir dots rentgena uzņēmums, kurā ir vienkārša zemniece, kura vilka brīvu apģērbu un galma dāma, kura ikdiena staigāja korsetē. Patiešām baisi...

XVI gadsimtā korsete izmainījās, tā pārstāja slēpt sievišķīgās formas. Lai kārdinātu politiķus un iegūtu no tiem slepenu informāciju, franču karaliene Jekaterina Mediči ieviesa jaunu modi – korsetes, kuras pacēla un atkailināja krūtis. Tādās atklātās kleitās Mediči un viņas 200 galmu dāmas staigāja ne tikai pa ielām, bet devās pat uz baznīcu.
To, ka korsete negatīvi ietekmē sieviešu veselību, zināja jau no paša tā radīšanas laika. Ārsti XVI – XVII gadsimtos apgalvoja, ka 4 no 5 sievietēm mirst, korsešu nēsāšanas dēļ. Un tomēr veselu 5 gadsimtu garumā sievietes neieklausījās ārstu brīdinājumos, līdz pat XX gadsimtam.
1908. gadā populārs franču dizaineris Pols Puare radīja kleitas ar brīvu piegriezumu. Tas bija sākums tam, ka korsetes pārstāja būt par apģērba obligātu atribūtu.

Es, kā XXI gadsimta meitene, gribu pateikt lielu paldies šim dizainerim, par to, ka mums nav jācieš šādas mokas, kā to darīja mūsu senči. Mūsdienās korsete ir tikai skaista apakšveļa, un paldies Dievam!
Mūsu vēsture ir pārpilna ar dažādiem briesmīgiem momentiem. Šāda obligāta korsešu nēsāšana ir viena no tiem. Ko tu domā par šo tēmu, vai bija vērts sevi pakļaut šādām ciešanām?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024