-
- 5824 x
-
https://torno.lv/Rv7TwwX
Ja jaunībā sievietes vēl mēģina priekš sevis izvēlēties visu to labāko: kosmētiku, apģērbu, izklaides, tad ar gadiem vairākumam rodās `ekonomija uz sevis` sindroms. Un šeit nepavisam nav finansiālā stāvokļa problēma, bet pašuzupurēšanās.
Raksta turpinājums
Mēs nolēmām noskaidrot šo jautājumu un pastāstīt tev, ar ko bīstama ekonomija uz sevis. Un jā, vīrieši tādu uzvedību arī uzskata par šausmīgu, bet ne par racionālu.
Sieviešu kļūda
Sākumā tiksim skaidrībā, kas ir ekonomija uz sevis. Tās būtība nav lētu mantu vai pakaļdarinājumu pirkšanā. Ekonomija – tā ir, kad sievietei ir šampūns, vienas veselas zeķubikses, viens apavu pāris sezonai un divi pāri apakšveļas maiņai – melns un balts. Jā, var būt arī citi piederumi, bet tie visi ir veci, nepievilcīgi un visdrīzāk viņu bojā. Bet jaunam viņai žēl naudas.
Lūk, ļoti dzīvs piemērs. Sieviete iet uz veikalu, pērk produktus vai mantas bērniem, vīram, kaķim, radiniekiem, bet priekš sevis vai nu naudas pietrūkst, vai viņa nodomā: ‘Citā reizē. Šodien es iztikšu’. Un tā katru reizi. Protams, nekādā gadījumā nevajag naudu žēlot saviem tuvajiem. Vajag censties aprēķināt budžetu tā, lai apmierinātu arī savas intereses.
Runa iet par tādu ekonomiju, kad zeķubikses ar defektiem tiek salāpītas vai vilktas zem biksēm, kad apakšveļa jau izbalējusi, kad garderobē neskaitāmi apģērbi un viena kleita iziešanai, kuru tu uzvelc reizi gadā, dodoties pie kāda ciemos, kad būtu laiks iegādāties jaunu tušu, bet rodas svarīgāki tēriņi… Un šie svarīgie tēriņi ir vienmēr.
Bieži mēdz būt tā, ka nauda ir. Piemēram, kāds uzdāvināja vai pati nedaudz iekrāja. Bet sieviete atnāk uz veikalu, izvēlās iepatikušos lietu, ilgi groza to rokās, bet tomēr atstāj un iet tērēt savu budžetu kārtējam vannas mazgāšanas līdzeklim vai nolemj pagaidīt, jo būs taču kaut kas skaistāks vai kvalitatīvāks. Bet viņa arī nākotnē neko nenopirks. Sievietes, kuras ekonomē uz sevis, droši vien sevi atpazina.
Ir naudas racionālas izlietošanas jēdziens, bet tas nekādi nav saistīts ar to, ka tev pirmajā vietā viss kas cits, bet tikai ne tu. Bet tagad pāriesim pie paša galvenā – kādas sekas ir tādai attieksmei pret sevi. Ekonomija uz savām vajadzībām ar laiku kļūst par paradumu un pataloģiju, kas izraisa sekas.
Aiz ekonomijas uz sevis pastāv lielas bailes un vainas sajūta: `Tagad es iztērēšu, bet ja nu rīt būs vajadzīga nauda kam svarīgākam. Sanāk, es esmu egoiste, kura ne par vienu nedomā.` Un šīs bailes ir no bērnības. Sieviete baidās, ka viņu tāpat kā bērnībā norās vai vīrs tirāns sarīkos skandālu.
Sievietes, kuras ieslēdz tādas ekonomijas režīmu, zaudē savu burvīgumu. Viņu dzīve apgrūtināta ar rūpēm par tēriņiem, bet sejā atspoguļojas nogurums un neapmierinātība ar dzīvi. Viņām rodās skaudība un niknums uz sievietēm, kurām tiek vairāk nekā viņām. Tādēļ mūžīgā aizkaitinātība un sievišķības trūkums. Bet tas, kā jau tu varēji iedomāties, viens no biežākajiem šķiršanās iemesliem.
Vīriešiem zūd interese pret tādām sievietēm. Viņi var tās izmantot un ne vairāk. Un neceri uz to, ka, ja tu ekonomē uz sevis, viņš dāvinās tev dāvanas un lutinās ar dažādiem pārsteigumiem. Iespējams, skan skarbi, bet viņam nav iemesla tērēties par to, kas maksā lēti. Un tavu labo, pirmajā brīdī,vēlēšanos ieekonomēt viņa naudu viņš vienkārši uztvers kā tavu nevēlēšanos sevi kopt.
Gudra sieviete par naudu neuztraucās. Viņa lieliski zin, ka var nopelnīt vai iedvesmot mīļoto jauniem sasniegumiem. Viņa māk plānot budžetu un noteikt prioritātes pirkumiem, neaizmirstot par sevi. Un tev mēs vēlam nekad neekonomēt uz sevis! Padalies ar interesanto informāciju ar saviem draugiem soctīklos.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts