Psihologs Mihails Labovskijs: šīs 10 kļūdas tik tiešām salauzīs tavas meitas dzīvi!

Advertisement
Advertisement

Mātes un meitas attiecības – vienas no pašām sarežģītajām katras sievietes dzīvē. Tas, kā māte uzvedas ar meitenīti agrā bērnībā un katrā turpmākajā augšanas periodā, ietekmē viņas turpmāko likteni! Vecāku loma bērnu audzināšanā – sāpīga tēma daudziem un tas nav pārsteigums.

 

Psihologs Mihails Labkovskijs pastāstīja par galvenajām kļūdām, kuras pieļauj vairākums mammu. Kaut gan, nē, liekas, tā rīkojas gandrīz visas...

Raksta turpinājums
Vecāku kļūdas

1. Personīga piemēra trūkums
Tā vietā, lai meitai teikt: `Tev jāiemācās gatavot ēst`, vajag sacīt: `Iesim, pagatavosim kopā garšīgu zupu`. Un izdarīt to! Kad meitene redz, ka mammai ir gandarījums no kādas darbības, viņa arī grib to iemācīties.

2. Nosodoša attieksme pret seksu
Ja no bērnības meitenei iestāsta nosodošu attieksmi pret vīriešiem, ka ,,`viņiem visiem vajag vienu`, viņa izaug ar sajūtu, ka visi vīrieši – vardarbīgi, bet sekss – pretīga nodarbe.

3. Paradoksālas pretrunas
Sekss it kā – netīra lieta, bet katrai jaunietei pieklājas apprecēties un dzemdēt bērnu un to izdarīt vēlams līdz 25 gadiem. Tādu pretrunīgu nosacījumu rezultāts – bailes no jebkādām attiecībām kā tādām.

4. Hipergādība
Ja mamma pārāk gādā par meitu bērnībā, izaug aplama personība bez sava viedokļa, ar kuru bez problēmām var manipulēt apkārtējie.

5. Negatīvs tēva tēls
Ja meitai stāsta, ka tēvs ir `āzis`, meitenīte jūtas vainīga, ka tieši šis cilvēks kļuva par viņas tēti. Visu turpmāko dzīvi sieviete nevar noslāpēt sevī vainas sajūtu, cenšas izdabāt apkārtējiem un pierādīt, ka viņai nav sliktas pārmantojamības.
6. Fiziska vardarbība
Miesas sodi meitenes pazemo pat vairāk kā zēnus. Ja meiteni sit, viņa izaug ar noslieci būt par upuri un izvēlas sev agresīvu partneri.

7. Uzslavas trūkums
Ja meiteni paslavē nepietiekoši, viņa aug bez mīlestības pret sevi un nevar būt pilnvērtīgs partneris attiecībās.

8. Strīdi bērna klātbūtnē
Strīdi bērna klātbūtnē – tas ir sitiens pa viņa psiholoģisko veselību. Nevajag aizmirst, ka bērns bieži uzņemas atbildību par visu, kas notiek ģimenē.

9. Komunikāciju trūkums
Ja ar meiteni maz komunicē, neatbild uz viņas muļķīgajiem jautājumiem, īpaši pusaudžu vecumā, viņa zaudē kontaktu ar vecākiem un jūtas pamesta. Komunicēšana – tas, kā nekad nav par daudz, ja runa iet par bērnu audzināšanu.

10. Nepareiza ievirze dzīvei
Nedrīkst meitenei teikt, ka viņas dzīvē noteikti jābūt laulībai, bērniem, notievēšanai, noteikts darbs... Bērnam vajag stāstīt, ka viņam ir tiesības nodarboties ar to, ko viņš vēlas. Tikai tādā gadījumā izaugs pārliecināta par sevi un laimīga sieviete!
Šīs kļūdas bērnu audzināšanā - ir tas, par ko es noteikti pastāstīšu saviem draugiem...Būtu brīnišķīgi, ja audzināšanas modeļi, pie kuriem visi esam pieraduši, izmainītos uz labo pusi. Pastāsti komentāros, kādas domas par šo tēmu radās tev!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024