Problēmas ar muguru – liecība par atbalsta punkta trūkumu dzīvē! Lūk, ko var izdarīt…

Advertisement
Advertisement

Medicīna tagad attīstās vispusīgi. Mediķi arvien vairāk aizdomājas par slimību iemesliem tā vietā, lai bez rezultātiem cīnītos ar to sekām un ārējām izpausmēm. Šajā sakarā pēdējā laikā kļuvis populārs tāds medicīnas novirziens kā psihosomātiskā medicīna, kura pēta psiholoģisku faktoru ietekmi uz somātisku (ķermeņa) slimību rašanos un norisi.

Raksta turpinājums
Lūk, ko saka somātika par muguras saslimšanu dabu.

Kāpēc sāp mugura

Šo ķermeņa daļu mēs nekad neredzam, tādēļ tajā ieliekam visu to, no kā vēlamies noslēpties. Tās jūtas un pārdzīvojumus, kuras rada ciešanas.


Mugurkauls kalpo par visa organisma atbalsta karkasu. Tas, kurš zaudē atbalsta punktu dzīvē, to nejūt arī ķermenī. Tāds cilvēks uztraucas par rītdienu, meklē darbā un ģimenē stabilitāti, bet draugos - atbalstu, taču bez rezultāta. Viņš neizjūt pārliecību par to, ka viss būs labi. Parasti tieši šī pārliecība kļūs par pamatu virzībai uz priekšu, neļaujot apjukumam iegūt varu pār cilvēka emocionālo stāvokli. Tādu orientieru zaudēšanas sekas ir sāpes mugurā.
Par ko liecina sāpes muguras augšējā daļā

Ar to domāts apvidus no plecu sākuma līdz lāpstiņu apakšai. Tiek uzskatīts, ka sāpes šajā muguras daļā rodas cilvēkiem, kuri izjūt nepārliecinātību sevī. Viņi uzmet kūkumu, demonstrējot pasaulei savas nenozīmības sajūtu un nespēju pretoties grūtībām. Dzīves apstākļi gulstās uz viņiem un viņi nolaiž plecus zem šīs nastas.

Šajā muguras daļā sakrājas arī jūtas, kuras mēs neuzdrošināmies vai nevaram izpaust. Tās izaug aizmugurē kā kupris.
Sāpes šajā vietā izjūt arī nerealizējies cilvēks. Kaut kad viņš apspiedis savas vēlmes, aizmirsa par tiekšanos, atkāpies no mērķiem, bet ambīcijas atbīdījis pēdējā vietā.

Pievērs uzmanību tam, ka tas, kurš dara to, kas patīk, ar to lepojas. Un tāpēc sevi nes lepni un taisni, vienmēr ieturot stāju.
Muguras vidējās daļas psihosomātika

Runa ir par saules pinuma projekcijas apvidu. Problēmas ar šo muguras daļu rodas cilvēkiem, kuri zaudē līdzsvaru dzīvē un baidās pašizpausties. Līdzsvars starp sava ‘es’ iekšējo attīstību un ārējās pasaules iepazīšanu tiek zaudēts.
Apkārtējā vide cilvēkam šķiet naidīga un viņš nolemj, ka drošāk visu paturēt sevī. Rezultātā – simptomātiskas sāpes, kuras pāriet ar psiholoģiska brieduma iestāšanos.
Muguras apakšējās daļas psihosomātika

Sāp muguras lejas daļa, apvidus no saules pinuma projekcijas līdz astes kaulam, tiem, kuri izjūt bailes no vecuma atnākšanas. Bieži šīs trauksmes sajūtas neizbēgamā priekšā rodas pēc jubilejām, pieaugušu bērnu izlaiduma zvaniem, lielu gadskārtu svinībām. Cilvēks sāk sevi uzskatīt par nevajadzīgu.
Viņam šķiet, ka viņš ne uz kā neturas un tieši tāpat neviens nav no viņa atkarīgs. Un burtiskā nozīmē jūt, ka viņu netur paša mugura.

Ja tev sāp mugura pēc gulēšanas, tātad, tu neatļaujies relaksēties pat naktī. Atlaid visus satraukumus un ļauj organismam uzkrāt spēkus, kuri nepieciešami dienas problēmu risināšanai.
Redakcijas padoms

Strādā ar savu psihoemocionālo stāvokli. Bet neaizmirsti arī par fiziskām aktivitātēm un vingrojumiem visam ķermenim. Bieži tas, kurš sāk apmeklēt masāžu vai sporta zāli, ievēro ne tikai veselības stāvokļa uzlabošanos, bet arī domāšanas veida pārmaiņas. Organismā viss ir savstarpēji saistīts!
Ja tev ir bijušas sāpes mugurā un tev ir izdevies no tām atbrīvoties, padalies ar savu pieredzi. Uzraksti par to komentāros. Bet noderīgo informāciju no raksta izplati starp draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024