-
- 4057 x
-
https://torno.lv/xJQg95M
Mēs visi sapņojam par mūžīgo jaunību un baidāmies no novecošanas. Tas ir diezgan dabisks process, un mūsu ķermenis kā jutīgs un paklausīgs līdzeklis informē mūs par novecošanās sākumu.
Ir dažādas novecošanās pazīmes, tomēr galvenais rādītājs ir mobilitātes zudums. Spēja brīvi pārvietoties un attīstīta lokanība ir galvenie jaunības rādītāji.
Raksta turpinājums
Mūsdienu pasaulē par normālu uzskata, ka pēc 30 fiziskā aktivitāte un lokanība samazinās. Bet ko ar to darīt? Vai to nevar novērst? Centīsies atbildēt uz šiem jautājumiem, lai jūs uzturētu jaunību tik ilgi, cik vien iespējams.
Ķermeņa novecošana
Globālā datorizācija ir novedusi pie tā, ka arvien vairāk cilvēku strādā birojos, un fiziskās aktivitātes ir ievērojami mazākas nekā iepriekšējās paaudzēs. Miljoniem cilvēku katru dienu sēž 8-10 stundas pie datora un vienā un tajā pašā stāvoklī. Un pēc darba viņi ir tik noguruši, ka pat nedomā, ka ir labāk pastaigāt kādu gabaliņu vai uz dzīvokli uzkāpt pa kāpnēm.
Šis dzīves veids noved pie agras mobilitātes zaudēšanas un dažādu slimību attīstības.
Pagājušajā gadsimtā tika izvirzīta vēl viena hipotēze, kāpēc cilvēks zaudē elastību. Saskaņā ar tā saukto somatisko teoriju, viss, ko mēs piedzīvojam (stress, nepatikšanas un nemieri), ietekmē mūsu ķermeņa stāvokli. Kā izrādījās, tas ietekmē ne tikai psihi, bet arī muskuļu stāvokli, kas tiek piespiedu kārtā samazināti. Nogurums un negatīvais uzkrājas, un laika gaitā cilvēks vienkārši nevar brīvi pārvietoties.
Šādas pārmaiņas cilvēka ķermenī sauca par ”senso - motoro amnēziju”. Tās dēļ ir maldīga novecošanās sajūta. Samazināta elastība izraisa nopietnākus organisma traucējumus, piemēram, mugurkaula izliekumu, hroniskas sāpes locītavās un pat klibošanu. Atpūta un relaksēšanās vien šeit nepalīdzēs, tikai ikdienas fiziski treniņi var uzveikt agrīnu novecošanu.
Nav reālu iemeslu, kāpēc jums vajadzētu justies ierobežotam un piedzīvot fiziskas ciešanas vecumā. Tādēļ iepriekš to ir jācenšas novērst. Pārbaudīsim jūsu lokanību ar vienkāršu testu.
Pēc labas iesildīšanās mēģiniet pieskarties ar pirkstiem pie grīdas, nepaliecot ceļus. Izdevās? Ja jums ir vairāk nekā 50 - tas ir labs rezultāts, ja esat jaunāks, par labu rezultātu var saukt tikai tad, ja jūs pieskārāties grīdai ar savām plaukstām.
Lai kā būtu, tas nav spriedums, jo jūs varat attīstīt elastību jebkurā vecumā. Tas ir iespējams un nepieciešams, jo tas uzlabo veselību, nostiprina stāju un locītavas, kā arī veicina labu garastāvokli un mieru.
Kā attīstīt elastību? Izmantojiet vienkāršus, bet ļoti efektīvus stiepšanās vingrinājumus. Ir svarīgi saprast vienu lietu: lai sasniegtu rezultātus, jums ir nepieciešams regulāri un pastāvīgi strādāt ar sevi.
Visu pēc kārtas. Ja esat iesācējs, vislabāk ir pieteikties tuvākajā fitnesa klubā un pamācīties ar profesionālu treneri, bet, ja šāda iespēja nav, tas nav iemesls idejas atmešanai. Jūs varat atrast daudz video nodarbību un veikt mācības mājās. Tikai daži no tiem nav paredzēti iesācējiem.
Neķerieties uzreiz pie sarežģītiem vingrinājumiem, kuriem nepieciešama augsta prasme, jo jūs varat nodarīt sev pāri. Ir jādara viss pakāpeniski. Mēs piedāvājam dažus padomus, kā mācīties mājās, nekaitējot sev.
1. Pirms treniņa sākuma jums vienmēr jāiesilda muskuļi. Nesāciet stiepšanos bez iesildīšanās, pat profesionāļi to neatļaujas. 10-15 minūšu iesildīšanās ir nepieciešama, bet nepārcentieties, tā lai nenogurdinātu muskuļus.
2. Vingrojumiem jābūt dažādiem - gan dinamiskiem, gan statiskiem. Bet tikai bez asām kustībām un lēcieniem.
3. Mugurai vienmēr vajadzētu būt taisnai, citādi vingrinājumi zaudē efektivitāti.
4. Iztaisnot ķermeni no liekšanās ar taisnām kājiņām - tas ir tas, ko nevajadzētu darīt. Pirms iztaisnoties, salieciet ceļus, lai jūs nesabojātu muguras lejasdaļu.
5. Visam jābūt ērti un bez sāpēm. Sāciet ar mazumiņu un pakāpeniski palieliniet tempu.
6. Mēģiniet atbrīvot tos muskuļus, kurus stiepjat.
7. Sekojiet savai elpošanai. Ieelpa sākuma stāvoklī, izelpa stiepšanās laikā.
8. No stiepšanās iziet lēni, atcerieties: nekādu asu lēcienu.
9. Nesteidzieties, rezultāts nāks, galvenais ir pacietība un centība.
10. Dariet to katru dienu, vienkārši neuztveriet to kā spīdzināšanu, bet izbaudiet to.
Jūsu ķermenis ar jums būs visu mūžu, un jums tajā vajadzētu justies komfortabli. Pareiza stiepšanās ir veselības un ilgmūžības garantija. Regulāri vingrojiet, attīstot elastību, un jūs redzēsiet, kā mainīsies jūsu ķermenis un jūsu dzīve.
Vai jums ir draugi, kas strādā birojā 8-10 stundas dienā? Iesakiet šo rakstu arī viņiem, šī informācija viņiem būs noderīga.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts