-
- 4561 x
-
https://torno.lv/R9S0GF1
Protams, nav viegli iemācīt ēst mājās gatavotus pārtikas produktus, kas ir bagāti ar šķiedrvielām. Bet es pārdzīvoju par to, vai mani bērni labi ēd! Kāds mans draugs, restorāna īpašnieks, piedāvāja ļoti interesantu ideju. Viņš ir biznesā jau 25 gadus, sāka strādāt kā parasts pavārs. Viņš saka, ka tikai tagad viņš sāka domāt par tiem produktiem, ko viņa radinieki ēd katru dienu. Iepriekš viņš domāja par to, lai tie būtu garšīgi un sātīgi, taču ar gadiem viņš saprata, ka vispirms ir nepieciešams padomāt par to, kā katrs apēstais gabaliņš ietekmē veselību...
Raksta turpinājums
Vakar draugs mani ļoti pārsteidza. Pēkšņi atsūta ziņojumu: ”Iedomājieties, beidzot iemācīju mazdēlam ēst svaigu burkānu! 4 gadi jau, bet negribēja, bet es panācu... Tagad mēģinu panākt lai visa mana ģimene iemīlētu veselīgos ēdienus!”
Pilngraudu maize
”Šķiedrvielas” jau ir novecojis jēdziens. Tagad dietologi saka ”pārtikas šķiedras”, kas nozīmē šķiedrvielas. Šīs šķiedras netiek pārstrādātas gremošanas traktā, tās nesatur vitamīnus. Bet cilvēka ķermenim šīs šķiedras ir neaizstājamas!
Izmantojot tās katru dienu kopā ar ēdienu, jūs uzturēsiet zarnu veselību un zaudēsiet svaru un novērsīsiet bīstamas saslimšanas. ”Es pārstāju barot mājiniekus ar parasto maizi. Tikai pilngraudu maize un maize ar klijām. Es pastāvīgi pievienoju sviestmaizēm un salātiem linsēklas, jo tas ir ļoti labs šķiedras avots. ”
Svaigi burkāni
Burkāni ir šķiedrvielu dārzeņi. Tikai 1 burkāns dienā dos spēcīgu zarnu un limfātiskās sistēmas slimību profilaksi, diabēta profilaksi. Protams, burkāni jālieto svaigi, lai dziedinošais efekts būtu maksimāls. Šādas un līdzīgas sviestmaizes viņš regulāri gatavo saviem mazbērniem. Man šķiet skaista!
Banāni
Banānos ir 2,6 gramus šķiedrvielu uz 100 g produkta. Tie palīdz normalizēt kuņģa-zarnu trakta darbību, novērš aizcietējumus. Laba ideja ir ieviest dažādus augļu salātus jūsu ēdienkartē, vēlams no rīta. Tas ir veselīgs jebkura deserta aizstājējs!
Rieksti
Pietiekams šķiedrvielu daudzums uzturā palīdzēs zaudēt svaru. Un svars neatgriezīsies! Vienkārši aizstājiet kaitīgās uzkodas ar riekstiem, kas satur daudz šķiedrvielu, īsā laika posmā jūs zaudēsit dažus papildus kilogramus. Mandeles, lazdu rieksti, valrieksti, Indijas rieksti, pistācijas, zemesrieksti, ciedru rieksti. Tos ir ļoti ērti paņemt līdzi un lietot uzkodu veidā.
Āboli
Jums jāēd ar visu mizu! Šķiedra, kas ir tās sastāvā, palīdz attīrīt asinis un aknas no holesterīna. Ābolu mizā ir arī pektīns, kas normalizē zarnu floru. Es zinu cilvēkus, kuriem nepatīk ābolu miza. Īpaši bērniem. Ir izeja: jūs varat sagriezt dārzeņus vai augļus ar cietu mizu plānās šķēlītēs.
Dārzeņi
Svaigi dārzeņi! Cik bieži mēs tos aizmirstam... Lielākais šķiedrvielu avots ir kāposti, saldie pipari, selerijas. Paši vienkāršākie salāti ar lielu vērtību - nomazgāta un uz smalkās rīves sarīvēta selerija. Kāda smarža! Šādos salātos ir ne tikai daudz šķiedrvielu, bet arī maksimums vitamīnu.
Pākšaugi
Uz mūsu galda pākšaugiem būtu jāparādās regulāri! Šķiedru saturs šajos augos ir milzīgs. Pupiņas, lēcas, zirņi. Tie ir ne tikai bagāti ar šķiedrvielām, bet pākšaugi aktivizē veco, slimo šūnu aizstāšanu ar jaunām. Var pagatavot ģimenei falafela mājas versiju: lavašā ietin zirņu kotletēs ar garšvielām, pasniedz ar dārzeņiem.
Avokado
100 g avokado satur 7 g šķiedrvielu. Dažreiz jūs varat palutināt savu ģimeni. Avokado ir vislabākais, visnoderīgākais sviesta aizstājējs.
Žāvēti augļi
Šķiedrvielas veicina ķermeņa pašattīrīšanos, absorbējot dažādas kaitīgas vielas. Daudz šķiedrvielu satur žāvētie augļi: vīģes, žāvētas aprikozes, plūmes, dateles, rozīnes. Nomainiet dažāda veida saldumus ar pašgatavotiem graudaugu batoniņiem ar žāvētiem augļiem un riekstiem! Mazie tos tūlīt apēdīs!
Zaļumi un dīgsti
Svarīgi, lai ģimene ēstu zaļo lapu dārzeņus! Tas ir vēža profilaksei un visu ķermeņa šūnu atjaunošanai, imunitātes stiprināšanai. Kviešu un ķirbju dīgstus var pievienot sviestmaizēm.
Kā jums patīk šīs vienkāršās idejas, kas bagātinās ikdienas ēdienkarti ar šķiedrvielām? Jā, protams, šķiedrvielas netiek sagremotas, bet tās palīdz uzturēt stabilu cukura līmeni asinīs. Kad es baroju savu ģimeni ar pareizajiem pārtikas produktiem, es vienmēr priecājos: tā ir labākā diabēta profilakse.
Ja jūs pakāpeniski iesiet pa šo ceļu, varbūt jūsu dzīve nemainīsies ne rīt, ne pēc nedēļas vai pat mēneša. Bet, kad jūs atskatīsieties pēc gada vai diviem, pamanīsiet būtisku atšķirību Domas par viņa ģimenes nākotni dos iespēju mainīt pieeju ēšanas paradumiem.
Esiet veseli, dārgie lasītāji! Pastāstiet komentāros, vai šīs idejas jums noderēja. Kādi ir jūsu noslēpumi, lai iemācītu ģimeni ēst pareizi? Kādi šķiedrvielām bagāti pārtikas produkti tiek novērtēti jūsu mājās?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts