-
- 6576 x
-
https://torno.lv/RTeAahM
Nenomierinoša slimību un sliktas pašsajūtas statistika sievietēm saistīta ar kustību aktivitāšu asu trūkumu dienā un sliktu miegu naktī.
Neiroloģijā ir pat tāds jēdziens kā proprioceptīvais bads - kad kāda kustību – balsta aparāta zona hroniski atrodas bezdarbībā un šīs zonas iekšējie orgāni nesaņem nepieciešamo stimulāciju un barošanu. Mūsdienās daudzām sievietēm ir sēdošs dzīvesveids, kas īpaši ietekmē mazā iegurņa orgānu stāvokli un muguru.
Ja vēl pievienot stresus, nervu spriedzi vai sēdēšanu līdz pulksten 2 naktī, skatoties iemīļoto seriālu vai ziņas, mēs tiešām nekļūstam veselākas, priecīgākas un skaistākas. Viena no sievietes sūtībām ir izrotāt šo pasauli.
Raksta turpinājums
Kā noņemt nervu spriedzi
Ir daudzi paņemieni kā atjaunot veselību, pie reizes atbrīvojoties no bezmiega. Un tagad tu uzzināsi labākos no tiem! Tas ir vingrojumu komplekss, kas kādreiz tika izstrādāts speciāli sievietēm un tas tiešām dara brīnumus ar organismu un dzīvi kopumā.
Mēs sagatavojām priekš tevis 7 patiesi zelta vingrinājumus, kuri palīdzēs noņemt nervu spriedzi, pārvarēt depresiju un beidzot sākt izgulēties. Un vēl šis komplekss man palīdzēja notievēt!
1. Tauriņa poza guļus
Nogulies uz muguras. Pēdas saliec kopā, pievelc tās pie sēžas, izvērs ceļgalus un noliec tos uz grīdas, ja tev atļauj lokanums. Šādā stāvoklī notiek spēcīga atslābināšanās, kaut arī poza šķiet pavisam vienkārša.
Nevajag censties to sarežģīt, pastiprinot augšstilbu iekšējās virsmas spriedzi – dotajā momentā prioritāte nav stiepšanās, bet atslābināšanās. Piever acis un tādu pozu ieturi 5 minūtes.
2. Vardes poza
Piedevām, ka šis vingrojums lieliski nostiprina un attīsta muguras muskuļus, palīdz nomest lieko svaru, tas vēl ir arī labs palīgs tām, kurām ir nosliece uz varikozo vēnu paplašinājumu.
Nogulies uz vēdera, rokas izstiep atpakaļ. Dziļi ievelc elpu un izelpojot saliec kājas ceļgalos, cenšoties ar papēžiem pieskarties gurniem. Ar labo roku satver labo pēdas apakšu, bet ar kreiso roku – kreisās pēdas apakšu. Šajā pozā noturies divus elpošanas ciklus. Pie ieelpas lēnām pacel ķermeni uz augšu, pie tam stiepjot muguru uz augšu un uz priekšu. Pagriez plaukstas ar pirkstiem uz priekšu (galvas virzienā) un nedaudz uzspied uz kājām, līdz ar to piespiežot tās pie grīdas. Pakausi stiep uz augšu.
Atklāj krūšukurvi, izvirzot plecus un atliecot tos atpakaļ. Šajā stāvoklī palieciet ap 30 sekundēm. Pacenties elpot ar vēderu nevis krūtīm.
3. Adatas acs poza
Šajā pozā atslābinās ne tikai stingrās cīpslas zem ceļgala, augšstilbu iekšējā virsma, jostasvieta, bet arī nomierinās prāts!
Pagriezies uz muguras, saliec kājas ceļgalos un pievelc tās pie krūtīm. Novieto labo potīti uz kreisās gūžas, ar kājām izveidojot četrinieku. Sasprindzini pēdu, lai stabilizētu un aizsargātu ceļgalu. Ar labo roku caur telpu starp kājām satver kreiso roku, savienojot rokas uz kreisās kājas cīpslas zem ceļgala. Izdari ieelpu un pie izelpas kreiso gūžu velc ķermena virzienā. Veic 10 elpošanas ciklus un maini puses.
4. Kaķa poza
Šis ir viens no labākajiem vingrinājumiem mugurai – bet tieši tur ir galvenais spriedzes avots!
Nostājies četrrāpus. Plaukstas zem pleciem, rokas taisnas. Ieelpojot izliec muguru uz leju un atmet galvu atpakaļ. Izelpojot pieliec galvu pie krūtīm un izliec muguru uz augšu. Rokām visu laiku jābūt vertikālā stāvoklī un atbalstītām pret grīdu. Izpildi 10 elpošanas ciklus.
5. Kājas uz sienas
Šis vingrojums noņem kāju nogurumu un tūsku, atbrīvo vidukļa daļu, bet pats galvenais – pārlādē nervu sistēmu. Un vēl, ja tev tagad ir sarežģīts dzīves periods, pacenties šajā pozā atrasties no 3 līdz 15 minūtēm katru vakaru vienas nedēļas laikā un tu redzēsi, ka depresiju noņems kā ar roku.
Nogulies uz muguras. Pieskaroties ar abām sēžas pusītēm pie sienas, izstiep kājas uz augšu tā, lai tās būtu augstāk par galvu. Atbrīvo pēdas, var tās nedaudz noliekt uz sāniem, papēži balstās pret sienu, kājas turi kopā vai gurnu platumā. Vidukli piespied pie grīdas, rokas novieto gar ķermeni ar plaukstām uz augšu un atbrīvo plecus un kaklu.
6. Sagriezta poza guļus
Nogulies uz muguras un pievelc ceļgalus pie krūtīm. Izstiep kreiso roku uz sāniem un pagriez galvu, lai skatītos uz kreiso plaukstu. Noliec ceļgalus uz labo pusi un ļauj labai rokai nogulties uz kreisā ceļgala. Izdari vairākus elpošanas ciklus un pēc tam atkārto vingrojumu uz otru pusi.
7. Bērna poza
Šis vingrojums sūta spēcīgu signālu, ka ir laiks atbrīvoties un atlaist visas problēmas.
Nolaid gurnus uz apakšstilbiem. Ceļgalus izvērs uz sāniem gurnu platumā, saliekot kāju lielos pirkstus kopā. Noliecies uz priekšu un noliec galvu uz grīdas. Noliec rokas gar sāniem un pilnībā atslābinies. Atrodies šajā pozā 1-2 minūtes.
Redakcijas padoms
Nepaslinko izpildīt šos vingrojumus katru vakaru pirms gulētiešanas un tu ieraudzīsi, kā mainīsies tavas dzīves kvalitāte. Bet tām, kurām nekad nav laika, lai nodarbotos ar sevi, piedāvājam iepazīties ar 7 jogas pozām, kurām laiks tiešām atradīsies. Tās speciāli izstieptas visas dienas garumā. Turklāt, šīs asanas tevi uzmundrinās un dos enerģijas lādiņu visai dienai.
Skaistums, jaunība, slaidums, lokanums, nesāpoša mugura un, protams, veselīgs un stiprs miegs – lūk, tie bonusi, kurus tu saņemsi jau pēc nedēļas, izpildot šos vingrojumus. Pamēģini izjust kontroli pār savu ķermeni un tu vairs nekad nevēlēsies to zaudēt!
Padalies ar noderīgo kompleksu ar saviem tuviniekiem un draugiem, jo vienmēr ir patīkami, kad tev apkārt ir veseli un priecīgi cilvēki.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts