-
- 8082 x
-
https://torno.lv/RuJJOb1
No visām garšvielām, kuras tev ir virtuvē, kanēlis ir ne tikai pats aromātiskākais un vilinošākais, bet arī noderīgs. Šīs garšvielas šķipsniņa kafijā vai desertā, bez garšas uzlabošanas labvēlīgi ietekmē arī cilvēka veselību. Mūsdienu pētījumi pierādījuši, ka kanēlis jāiekļauj savā uzturā, īpaši, ja gribi uzlabot sirds – asinsvadu sistēmas stāvokli.
Mēs ar prieku tev izstāstīsim par visām kanēļa derīgajām īpašībām. Tas taču ir vienkārši dārgums veselībai!
Raksta turpinājums
Kanēlis organismam
1. No sirds – asinsvadu slimībām
Kanēļa šķipsniņas ikdienas lietošana pozitīvi ietekmē sirds darbību un asins cirkulāciju. Kanēlis izvada holesterīnu, nostiprina asinsvadu un sirds sieniņas, novērš infarkta un insulta bīstamību, normalizē asinsspiedienu hipertoniķiem.
2. Notievēšanai
Tieši īpašība nomākt liekas glukozes veidošanās procesu, kanēli nostāda to garšvielu pirmajās rindā, kuras veicina notievēšanu. Tāpēc, ja patīk ēst saldus pīrāgus, bagātīgi pārkaisi izstrādājumus ar kanēli.
Kanēlis arī, pēc medicīnisku pētījumu datiem, veicina aktīvu tauku šķelšanu gremošanas sistēmā. Bet tas ir tieši tas, kas vajadzīgs metabolisma paātrināšanai.
3. Cukura diabēta gadījumā
Tā kā kanēļa miza ir pazīstama kā cukura līmeņa kontroles līdzeklis asinīs, cilvēkiem, kuri slimo ar cukura diabētu, iesakām pievienot ēdienam ¼ tējkarotes kanēļa. Šī garšviela palīdzēs noregulēt cukura līmeni asinīs.
Zināms, ka cilvēki ar tādu diagnozi vairāk pakļauti sirds – asinsvadu slimībām, kuras dotā garšviela palīdz novērst.
4. Antiseptiska iedarbība
Kanēļa mizai piemīt derīgas antiseptiskas īpašības, iznīcina sēnītes un baktērijas, kuras veicina kariesa veidošanos. Tieši tāpēc šī garšviela ir ļoti daudzu zobu pastu, mutes skalojamo līdzekļu un atsvaidzinātāju sastāvā.
Vācu ārsti ar saviem pētījumiem apstiprināja kanēļa pretsēnīšu iedarbību un tā efektivitāti vaginālās sēnītes un urīna izvadkanālu kandidozes gadījumos. Dotajā situācijā var izmantot kanēļa uzlējuma iešļircēšanu un lietot iekšķīgi tēju, uzvārītu ar to.
5. Saaukstēšanās un gripas gadījumā
Lieliski palīdz sildošā tēja ar kanēli. Puslitrā vāroša ūdens pievieno kanēļa miziņu un ļauj ievilkties 10 – 15 minūtes, var pēc vēlēšanās pievienot medu, bet jau nedaudz atdzisušā tējā. Tāpat var pievienot apelsīna mīkstuma gabaliņu. Tēja būs sildoša un ļoti garšīga.
Var arī dzert pienu ar kanēli. Glāzei piena pievieno 1/3 tējkarotes malta kanēļa un ēdamkaroti medus. Medus jāliek vārītā pienā, ne karstākā par 60 o.
Lūk, tādas derīgas īpašības ir kanēlim. Lielākā daļa kanēļa, kuru pārdod supermārketos – tā ir kasija. Šis augs ir pats tuvākais īstā kanēļa radinieks, bet tas ir Ķīnas kanēļa koks. Kasijas un kanēļa miza atšķiras ārēji un pēc ķīmiskā sastāva. To ir svarīgi zināt, ja taisies lietot kanēli ārstēšanās nolūkā.
Mēs vēlam tev veselību! Neaizmirsti padalīties ar padomiem ar draugiem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts