Pazīstams gastroenterologs atklāja profesijas noslēpumus. Kādi tik gadījumi mēdz būt!

Advertisement
Advertisement

Mūsu dienās arvien vairāk un vairāk cilvēku cieš no gremošanas problēmām, bet tikai nedaudzi zin, ka tādas, kā liekas, parastas kaites izraisa ļoti nopietnas sekas. Pie kā vērsties tādā gadījumā? Protams, ka pie gastroenterologa. Šis speciālists palīdzēs tikt galā ar daudzām delikātām problēmām, kuras sagādā daudz neērtību ikdienas dzīvē.


Mēs dalāmies ar gastroenterologa padomiem, kuri palīdzēs saglabāt kuņģa-zarnu trakta veselību un normalizēt gremošanas sistēmu.

Raksta turpinājums
Ārsta – gastroenterologa pieņemšana

1. Emocionālam stāvoklim ir neiedomājama ietekme uz tavu organismu. Mazākais stress, trauksme vai depresija rada nopietnas problēmas ar veselību. Un gremošanas sistēmu tās arī neapiet ar līkumu.

2. Katrs ārsts - dzimis psihologs. Bet problēmas, saistītas ar gremošanu, prasa īpaši lielu pieredzi, lai nodibinātu ar pacientiem pilnīgas uzticēšanās attiecības, kuras ilgs ne vienu gadu vien.
3. Vairākums cilvēku atnāk pie gastroenterologa gremošanas problēmu gadījumā pavisam aizmirstot, ka šīs problēmas simptomātiskas. Atceries, ka profilakse – labākās zāles!

4. Nevajag baidīties no diagnostikas iejaukšanās. Tas taču ir pirmais, ko izdara ārsts gastroenterologs, tevi izmeklējot. Kolonoskopija un ezofagogastroduodenoskopija – procedūras, kuras veic praktiski katram. Tās ļauj atklāt nopietnas problēmas un novērst to sarežģījumus.
5. Daudzveidība, regularitāte un uztura secība – tavs galvenais palīgs ceļā uz veselu zarnu traktu. Izvairies no sausa ēdiena, dzer pietiekoši ūdeni, neēd pārāk karstu vai aukstu ēdienu, izvairies no ātriem ogļhidrātiem un produktiem ar augstu tauku saturu un pēc kāda laika tu sajutīsies krietni veselāks!

6. Atmet smēķēšanu! Šis kaitīgais ieradums sarūgtina tavu ārstu. Tabaka spēcīgi ietekmē kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas attīstību. Smēķēšana veicina kuņģa vēža un Krona slimības attīstību. Varbūt, ir laiks atmest?
Liekais svars ietekmē ne tikai ārējo izskatu, tas veicina patoloģisku izmaiņu attīstību iekšējos orgānos. Žultsakmeņi, aknu un aizkuņģa dziedzera funkciju traucējumi, problēmas ar gremošanu – tas viss neveselīga dzīvesveida un nepareiza uztura sekas. Velti pietiekošu laiku fiziskām aktivitātēm un ēd pareizi!
7. Tabletes, pulveri, gēli un mikstūras nav tik nekaitīgas kā šķiet pirmajā brīdī. Pret jebkuru preparātu jāizturās ar piesardzību un tos lieto tikai pēc pieredzējuša speciālista ieteikuma. Starp citu, tādas procedūras kā zarnu trakta vai aknu attīrīšana ne visiem ir ieteicama. Aizmirsti par pašārstēšanos, jo ar gremošanas problēmām nejoko!
8. Un, pat ja tev nav gremošanas problēmu un ģenētiskas noslieces uz kuņģa – zarnu trakta slimībām, nevajadzētu ignorēt gastroenterologa profilaktiskās apskates. Saslimšanas līmenis ar taisnās zarnas vēzi tomēr ir augsts.

Obligāti ieklausies šajos praktiskajos padomos un esi vesels!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024