-
- 6847 x
-
https://torno.lv/RVrq0RV
Pagājušajā nedēļā es satikos ar savu tuvu draudzeni. Vēl pirms mēneša viņa bija ļoti sliktā, es pat teiktu depresīvā stāvoklī. Viss tikai tādēļ, ka viņa izšķīrās ar puisi, kā arī ar radiem ne viss bija tik gludi.
Iemeslu bija daudz, daži bija atkarīgi no sarežģītiem apstākļiem, bet vairums no viņas pašas un viņas nemācēšanu pareizi reaģēt uz dzīves situācijām.
Pēc tikšanās ar viņu, es biju patiesi pārsteigta. Jeļena praktiski izstaroja mieru, harmoniju, acīs spīdēja laime. Izrādījās, ka iemesls bija dziļa dzīves jēgas pārdomāšana, bet palīdzēja viņai padomi no vienas gudras psiholoģes grāmatas.
Raksta turpinājums
KĀ KĻŪT GUDRAM
Natālija Greisa - talantīga psiholoģe un biznesa trenere no Sanktpēterburgas. Savā grāmatā ”Greisas likumi” viņa ir parādījusi rindu likumsakarību, kuras patiešām darbojas.
Mūsu redakcija ir sagatavojusi tev 14 ieteikumus dzīvei no Natālijas Greisas, kuri palīdzēs tev kļūt gudrākam. Kādēļ es par tiem agrāk nezināju?
1. Nulles likums
Tavām smadzenēm noteikti ir nepieciešams atpūsties no milzīgā uzdevumu daudzuma, kurus tu katru dienu tam uzliec. Ja dienas laikā, no tevis ieplānotām 28 lietām, ir izdarītas tikai četrpadsmit - nevajag sevi vainot par sliktu efektivitāti. Nekas briesmīgs nenotiks, ja tu apsēdīsies un truli skatīsies sev priekšā - tukšumā.
Tieši tādā veidā smadzenes ”attīrās”. Natālija apgalvo: ”Tas arī ir nulles likums. Pat augsne pārstāj būt auglīga, kad septītajā gadā tai neļauj atpūsties, bet spiež atkal audzēt. Tas to padara par neauglīgu verdzeni”.
2. Sīkumu svarīguma likums.
Kā cilvēks izpaužas sīkumos - tāds viņš arī ir! Pat skops cilvēks var būt nedabīgi dāsns, bet reizi gadā. Sīkumaina daba parādās sīkumos katru dienu, tādēļ sīkumi ir daudz svarīgāki!
3. Viltus labsirdības likums.
Cilvēkam tikai šķiet, ka viņš palīdz, tomēr visbiežāk nav vajadzības līst pie cilvēkiem ar saviem centieniem palīdzēt un pagriezt tos pareizā virzienā. Kad ar spēku velc alkoholiķi ārstēties, tad tikai paildzini viņa agoniju, tajā pašā laikā lieki tērējot savu personīgo laiku.
Alkoholiķis atkal sāks dzert, bet mēs viņu sāksim uzskatīt par nepateicīgu cūku, tā vietā, lai sev pajautātu, vai vispār bija jēga mētāties ar pērlēm. Katram savas problēmas pašam ir jārisina. Viņš izaug salīdzinoši, kā izaug viņa atrisināto problēmu skaits.
4. Labāk mazāk, nekā pārāk daudz.
Šis likums noderēs absolūti visam kas notiek. Piemēram, ja uzstājies ar runu - pabeidz to pirms cilvēki sāk nogurt. Gēte teica: ”Garlaicīgā noslēpums slēpjas tajā, lai pateiktu visu”.
Ja esi atnācis uz randiņu, pacenties aiziet nedaudz ātrāk, nekā tavs partneris to ir vēlējies. Aizej no viesošanās agrāk, pirms saimnieki sāk skumt pēc vientulības. Atceries labāk mazāk, nekā pārāk daudz.
5. Kopēja iejūga likums.
Divi zirgi vienā pajūgā ir spējīgi izkustināt no vietas 15 tonnas. Bet katra atsevišķi tikai 3 tonnas. Iesaisties kopīgos darījumos - un esi efektīgs. ”Dubults diegs, tik drīz nepārtrūks”.
6. Krusta likums
Katram tiek dots krusts, tieši tik smags, cik viņš var panest.
7. Mīlestības pārpilna vārda likums
Natālija apgalvo, ka burvja vārdiņš nebūt nav ”lūdzu”, bet ”nē”. Ļoti daudzas nepatīkamas situācijas un iekšēju pārdzīvojumu var izbēgt, ja iemācīsies cilvēkiem pateikt ”nē”.
Centies netērēt laiku tukšās sarunās ”pieklājības pēc”, neaizdod naudu tad, kad pavisam negribas to darīt. Tas ir daudz labāk, nekā pēc tam pārdzīvot - atdos vai nē. Dod cilvēkam to, ko vari uzdāvināt, bet uz parāda nedod. Gudrs teiciens: ”Gribi pazaudēt draugu - aizdod viņam naudu”.
Kad cilvēks argumentēti atsaka, viņa pašnovērtējums paceļas, paceļas cieņa pret sevi. Cilvēki baidās atteikt. Zini kādēļ? Viņi baidās neiepatikties! Bet visiem neizdabāsi. Ja uzreiz pateikt ”ne”, tad arī argumentēt atteikumu būs daudz vienkāršāk.
8. Reiz sakārtotā likums.
Tas lieliski darbojas!
9. Kopējo atmiņu likums.
Vairums cilvēku savieno kopējās atmiņas par notikumiem un visādiem kopā apēstiem sāls podiem. Kopējā atmiņā bāzējas pieķeršanās un mierīga mīlestības stadija, kura nebeidzas. Tieši tādēļ iekļūšana atmiņā apvieno cilvēkus. Gribi labu pieķeršanos - iekļūsti labās atmiņās.
10. Likums ”Ne tavi cilvēki”.
Ne tavi cilvēki tik un tā tevi pametīs.
11. Viltus ideālu apstākļu likums.
Pazīstamā psiholoģe par šo saka sekojoši: ”Nekad nebūs ideālu apstākļu. Muļķīgi, protams, ir apgalvot, ka labvēlīgi apstākļi ik pa laikam parādās. Vēl retāk kādam pietiek prāta tos izmantot. Iespējams tādēļ, ka iespēja slēpjas zem problēmām, kuras ir jāatrisina”.
12. Neizbēgamu zaudējumu likums.
Cilvēkam ir raksturīgi kļūdīties, tas ir pilnīgi normāli. Tādēļ zaudējumi ir neizbēgami. To zinot, nav īpaši jāsarūgtinās. Daudz ko, bet ne uz visu mēs varam ietekmēt.
Tie ir kopējie pasaules uztveres likumi. Mēs nevaram būt ideāli, un mūsu rīcība tāpat. Centieties uztvert zaudējumu neizbēgamību ar mieru.
13. Likums par domu piesaisti pie tuvākā.
Cilvēks, kurš atrodas tev blakus, liek domāt par sevi, pat tad, ja viņš tev vispār nav interesants. Tādēļ ir bīstami, ka tuvumā atrodas lieki cilvēki.
14. Pareizas rīcības likums.
Ja cilvēks rīkojas pareizi, tas ar katru dienu to padara ar vien labāku.
REDAKCIJAS IETEIKUMS
Tam, lai tavas attiecības ar mīļoto cilvēku būtu vēl tuvākas, mēs esam sagatavojuši kolekciju ar pašām labākām filmām par mīlestību un kaisli. Ideāli vēsiem rudens vakariem!
Ko teiksi par šiem ieteikumiem? Vai piekrīti tiem? Manai draudzenei tie lieliski noderēja viņas cīņā ar rudens depresiju, bet personīgi man palīdzēja nokārtot laimīgas attiecības ar vīru un radiem.
Noteikti dalies ar šiem dzīves ieteikumiem ar saviem draugiem, iespējams, kādam pašlaik tie būs noderīgi!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts