Patiesi spēcīga laulība balstās uz vientulību

Advertisement
Advertisement

Vīrietis un sieviete apprecas vai vienkārši sāk dzīvot zem viena jumta. Beidzot jūs varat visu darīt kopā - mosties, gatavoties darbam, gatavot vakariņas, staigāt ar suni, lasīt, kaut ko darīt vai pavārtīties gultā brīvdienā.


Bet īstenībā izrādās, ka ilgu laiku tā nevar turpināties.


Laiku pa laikam jūs vēlaties vienatnē padzert tēju, veikt mājas darbus vai vienkārši skatīties lietū, kad jums blakus nav mīļotā cilvēka.


Daži cilvēki ir nobijušies ar šādu jaunu pavērsienu: vai mīlestība ir zudusi, vai dzīve sāk nogalināt jūtas, vai laulība patiešām ir kļūda?

Raksta turpinājums
Foto: ytimg.com
Savs vienmēr ir tuvāk

Faktiski mīlestība nav pilnīga izzušana cita cilvēka personībā un savas personības zaudēšana. Un tās ir tikai veselīgas sajūtas starp laulātajiem un nozīmē, ka katra ģimenes loceklim ir savs laiks un sava vieta.

Tas ir normāli, ja vēlaties būt vienatnē ar sevi, ieslēgties virtuvē vai guļamistabā un palasīt vai uzspēlēt savu iecienīto datorspēli. Arī ar draugiem dažreiz gribas pabūt bez laulātā pavadības, aiziet uz parku vai doties uz jūru.

Šādas vēlmes norāda uz to, ka jums ir pilnvērtīga personība, nevis pielikums jūsu laulātajam.

Kāpēc tas tā ir? Daba.

Jebkuram dzīvniekam ir sava personiskā telpa, kas citiem nav pieejama. Šīs telpas aizskaršana ir sodāma.

Tā ir iezīmēta, un citi neriskē pārkāpt aizliegumu. Arī šajā ziņā cilvēks ir līdzīgs mūsu mazākajiem brāļiem.

Intīmajai zonai (līdz 15 cm) vajadzētu palikt pēc iespējas neaizskaramākai. Tās pārkāpšana izraisa uztraukumu un agresiju.

Bet bez šīs individuālās telpas eksistē arī personiskā psihiskā un fiziskā telpa.

Komforta sajūta lielā mērā ir atkarīga no tā, cik lielā mērā abas zonas tiek pasargātas no nesankcionētas ielaušanās.
Tāpēc vēlēšanās laiku pa laikam pabūt vienatnē ar sevi ir absolūti dabiska.

Un tas arī ir mans.

Pastāv arī vairākas vietas vai ieradumi, ko persona uzskata par daļu no savas personiskās telpas. Kādam patīk sēdēt labajā dīvāna stūrī vai kreisajā krēslā, nolikt tasi uz skapīša stūra vai novietot piezīmju grāmatiņu uz palodzes.
Šādas telpiskās ”birkas” ir zemapziņas vēlme pēc stabilitātes un drošības, iekšējā līdzsvara.

Psihologi jau sen atklājuši, ka mūsdienu cilvēks ir pakļauts šīm ”birkām”.

Agrāk cilvēki dzīvoja stabilākā vidē, kas nebija pārpildīta ar informāciju un cilvēkiem.

Tagad ikdienas braucieni pārpildītā transportā, informācijas plūsmas un dzīvesveida nepastāvība uzspiež cilvēku ”pieķeršanos” paradumiem un vietām tā, lai stabilitātes un miera izjūtas trūkums nerada traucējumus garīgajā līdzsvarā.
Šī līdzsvara pārkāpšana ir trauksme psihei.

Un kā cilvēks reaģē uz trauksmi?

Vairumā gadījumu tas agresīvi aizsargājas. Un šeit nekādas jūtas, tradīcijas vai loģikas argumenti nedarbojas. Tā ir instinkta prerogatīva, kas ir spēcīgāka, lai kā pret to cīnītos. Tāpēc neesiet pārsteigts, ka mīļotais cilvēks gandrīz nežēlīgi aizstāv savu krēslu vai vietu pie virtuves galda.

Tas ir tikai vēlme ietaupīt personisko telpu.

Nevajadzētu cīnīties ar to vai ”nejauši” izmantot mīļotā cilvēka mīļo krūzīti vai pildspalvu. Citādāk kā izaicinājumu viņš to nesapratīs un cīnīsies par savām robežām.

Piekrītiet, ka jums nav viss kopīgs, lai gan jūs esat tuvākie cilvēki pasaulē.

Jūs esat otrā pusīte, un tas nozīmē, ka tas, kurš jūs visvairāk ciena un novērtē cilvēkā viņa personību un neatkarību dod abiem jums iespēju būt kopā laimīgam.
Sit mūsējos!

Cita lieta, ja kāds cenšas ieņemt jūsu vietu, mēģina atradināt jūs no ķemmes atstāšanas uz grāmatplaukta vai pārvietot lietas skapī. Ir nepieciešams parunāt ar cilvēku, paskaidrojot visu šo lietu nozīmi jums.

Mierīgi paskaidrojiet, ka labs garastāvoklis lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik daudz jūsu parastās uzvedības netiek kritizēta. Ja cilvēks izsaka savus argumentus, mēģiniet atrast kompromisa risinājumu. Ja sieva vai vīrs tik ļoti vēlas, lai viss mājās stāvētu savās vietā, tad uz grāmatu plaukta, jūs varat ievietot nelielu dekoratīvu pamatni ķemmei. Viņa vienlaikus rotās plauktu, un viss būs kārtībā un savā vietā. Šis piemērs ar ķemmi ir viena no daudzajām iespējām, kā laulātie savstarpēji vienojas ar lēmumiem saglabāt personisko telpu.

Trauksmes signāls

Katram laulātajam ir konkrēti ieradumi, kas ir arī neatņemama šī cilvēka komforta un labklājības sastāvdaļa.

Protams, laulībā ir nepieciešams nedaudz koriģēt dažas personīgās aizraušanās, lai meklētu kompromisa risinājumu. Bet atdot sevi visu, vai arī pieprasīt, lai kāds ziedo sevi cita komforta dēļ- tas nav labi.

Ir gadījumi, kad aiz ”personīgās telpas” slēpjas tīši cita cilvēka tiesību un brīvību ierobežojumi.

Vīrs, kurš taisa traci par šķībi pakārtu dvieli vannas istabā (atcerieties filmu ”Gultā ar ienaidnieku” ar Džūliju Robertsu) un sieva, kas krīt histērijā, jo vīrs pakāris cepuri uz āķa, un nevis nolicis to garderobē.

Šāda uzvedība liecina, ka jums tuvais cilvēks nav pilnībā atbilstošs vai jūsu attiecībās ir krīze, kas parādās šādās lietās. Tad vajadzētu pastrādāt ar speciālistu, vai veikt radikālāku risinājumu - atstāt, izšķirties.

Ja laulātajiem ir pietiekami daudz personīgās telpas un laika sev, ģimenes atmosfēra ir daudz patīkamāka un dzīvespriecīgāka.

Pēc katras ”iegremdēšanās vientulībā” laulātie jūtas atjaunoti.

Viņu attiecības atgūst svaigumu, jo viņi paspēj noilgoties pēc otra, kamēr bauda vannu vai brauc ar velosipēdu. Katrs ciena otru un ievēro otra vēlmes, jo ciena arī viņu un neaizskar brīvību.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024