-
- 10514 x
-
https://torno.lv/R7uuQmn
Mūsu ķermenis – tā ir tieša, saskaņota sistēma, kurā vienlīdzīgi svarīgs katrs elements. Visas šīs mazās `skrūvītes` ir neaizvietojamas un, ja kaut kas noiet greizi – notiek sistēmas sabojāšanās. Parasti viss sākas ar nelieliem bojājumiem, kas izraisa nopietnākas sekas. Bieži sākuma punkts ir viena vitamīna trūkums.
Raksta turpinājums
Viens no visvarīgākajiem vitamīniem mūsu organismā – vitamīns B12, jo tieši tas veicina normālu vielmaiņu un optimālu šūnu funkcionēšanu. Vēl viena svarīga tā funkcija – dalība holīna ražošanā, kurš pretojas mūsu kaitīgajiem ieradumiem un novērš aknu pārveidošanos taukos. Tas piedalās arī aminoskābju sintēzē, kas gala rezultātā ietekmē cilvēka garīgās spējas un viņa garastāvokli.
Kad organismam trūkst vitamīna B12, tas sūta signālus dažādu simptomu veidā. Svarīgi laikus uz to noreaģēt un likvidēt deficītu, lai novērstu sekojošās problēmas ar veselību. Un mēs pastāstīsim par šī deficīta simptomiem un kā to novērst.
Zemāk būs video, kurā tautas dziednieks padalīsies ar ideālu pusdienu recepti un pastāstīs, kādi produkti satur vitamīnu B12. Noteikti noskaties!
Vitamīna B12 deficīts
8 galvenie simptomi
1. Nogurums
Pastāvīgs nogurums – pirmā vitamīna B12 trūkuma pazīme. Šeit ietilpst arī slikts garastāvoklis un spēku zudums.
Simptomi līdzīgi depresijas izpausmei, tāpēc cilvēki bieži iet pie psihologa. Kopumā, nogurums var rasties dažādu iemeslu dēļ, nevajag izdarīt priekšlaicīgus secinājumus, labāk veikt analīzes.
2. Muskuļu vājums
Vitamīna B12 trūkums izraisa ne tikai vispārēju nogurumu, bet arī vājumu muskuļos, gurdenumu un slinkumu.
3. Tirpšana vai nejūtīgums
В12 atbild par sarkano asins ķermenīšu ražošanu, kuri skābekli nogādā šūnās. Pazemināta skābekļa līmeņa dēļ var rasties tirpšana un nejūtīgums locekļos.
4. Atmiņas pasliktināšanās
Ievēroji, ka pēdējā laikā sāki aizmirst atslēgas vai nevari atcerēties cilvēka vārdu, kuru redzi katru dienu? Tas varētu būt vitamīna B12 trūkuma sekas.
5. Bāla āda
Šī vitamīna trūkuma dēļ sarkanie asins ķermenīši var noārdīties, kas atbrīvo žults pigmentu bilirubīnu. No tā āda var kļūt bāla. Varbūt, tu sāc pārvērsties par vampīru, bet visdrīzāk, tev trūkst B12 vitamīna.
6. Garšas sajūtu pasliktināšanās
Šis simptoms rodās apmēram pusei cilvēku ar vitamīna deficītu. Samazinās garšas kārpiņas uz mēles, īpaši sānos. Šie cilvēki var zaudēt ievērojamu daļu no svara tāpēc, ka ēdiens kļūst bez garšas. Kaut gan dažos gadījumos no tiem notiek masas pieaugums metabolisma traucējumu dēļ.
7. Redzes pasliktināšanās
Retos gadījumos B12 trūkums var ietekmēt redzes nervu, acs tīklenes asinsvadus, izraisīt dubultošanās efektu, ēnu rašanos, attēla izplūšanu vai pat īslaicīgu aklumu.
8. Emocionālie traucējumi
Vitamīns В12 stimulē serotonīna izstrādi, ja tā trūkst, tas var radīt emocionālos traucējumus. Tas izpaužās kā bieža garastāvokļa maiņa, paaugstināta uzbudinātība vai raudulība.
Redakcijas padoms
Katrs no šiem simptomiem atsevišķi norāda uz vitamīna B12 trūkumu un nekādā gadījumā to nevajag ignorēt. Ja tu ievēroji pārmaiņas savā ierastajā stāvoklī – nodot asinis analīzēm uz B12 līmeni asinīs. Ko gan darīt, ja deficīts tomēr apstiprināsies?
Viss atkarīgs no tā, cik zems vitamīna līmenis. Pirms vitamīnu preparātu lietošanas, konsultējies ar ārstu. Viņš nozīmēs pareizu devu. Ir viens svarīgs moments – kombinēto preparātu lietošana. Vitamīns B12 darbojas tikai kopā ar folijskābi. Bet ideālā variantā šiem diviem jāpievieno vēl arī B1 un B6.
Lai izvairītos no vitamīna trūkuma, nepieciešams nedaudz pārskatīt savu uzturu. Tam jāpievieno sekojoši produkti: liellopu gaļa un to aknas, putnu gaļa, vistu olas, graudaugi.
Visbiežāk vitamīnu deficīts rodās tieši nesabalansētas pārtikas dēļ, arī no pārmērīgas kafijas lietošanas. Riska grupā arī vecāka gadagājuma cilvēki un veģetārieši.
Re, šeit apsolītais video, kurš tev atklās ideālu pusdienu noslēpumu pret simts slimībām un pastāstīs, kādi produkti satur vitamīnu B12.
Bieži vien steigā mēs nepievēršam uzmanību visiem šiem simptomiem, jo tie šķiet nenozīmīgi. Mēs to varam norakstīt uz stresu vai vienkārši neievērot. Tikai nevajag tā darīt, lai pēc tam nenāktos ārstēt jau nopietnākas sekas. Sargi sevi un savu veselību!
Patika raksts? Padalies ar draugiem soctīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts