Paši pazīstamākie dzīvnieki - ilgdzīvotāji

Advertisement
Advertisement

Uz Zemes dzīvo bruņurupuči, kuriem bija no 25 līdz 50 gadiem, kad Čārlzs Darvins tikko piedzima. Patiesībā, dabā ir daudz dzīvnieku, kuru dzīves ir ilgākas nekā cilvēku. Piedāvājam jums apskatīt dzīvniekus, kuriem ir pašas ilgākās dzīves un daži no tiem ir pat nemirstīgi.

 

Avots

Raksta turpinājums
Guidaks
Pirmais šajā sarakstā ir ūdens molusks, kurš dzīvo Klusajā okeānā un dzīvo tie 160 gadus. Viņi atšķiras ar garu kaklu, kuru spēj izaudzēt līdz metru garumam.
Tuatara
Ir divi tuataras veidi, kuri dzīvo mūsdienās, šie ir vienīgie izdzīvojušie seno veidu pārstāvji, kuri dzīvoja ap 200 miljoniem gadu atpakaļ un viņi ir patiesi dzīvi dinozauri. Daži tuataras pārstāvji dzīvo sākot no 100 līdz 200 gadiem.
Jūras trubveidīgie tārpi Lamellibrachia
Šie krāsainie radījumi ir trubveidīgie tārpi, kuri dzīvo ogļūdeņraža caurumos okeāna dibenā. Ir zināms, ka tie dzīvo ap 170 gadiem, bet zinātnieki uzskata, ka daži ir nodzīvojuši pat līdz 250 gadiem.
Sarkanie jūras eži
Sarkanie jūras eži, jeb Strongylocentrotus franciscanus tika atrasti tikai Klusajā okeānā, pie Ziemeļu Amerikas krasta Viņi dzīvo mazos ūdeņos 90m dziļumā, bet turas pa gabalu no stipri viļņotām vietām. Tie rāpo pa okeāna dzīlēm, izmantojot savus sarus, kā staiguļus. Ja jums nāksies kādreiz tos satikt atcerieties par cieņu pret vecākiem, jo dažiem veidiem ir vairāk kā 200 gadu.
Grenlandes vaļi
Pazīstami arī kā polārie vaļi, šie jūras iedzīvotāji pagaidām ir paši ilgākie dzīvotāji uz Zemes Tika atrasti daži vaļi, kuriem no ķermeņa karājas ziloņu kauli, ziloņu un vaļu cīņās, kas norisinājās vairāk kā 200 gadus atpakaļ. Pašam vecākajam valim ir ap 211 gadiem.
Karpas koi
Karpas koi ir dekoratīvās zivis. Visbiežāk tās var pamanīt mākslīgajās ūdenstilpnēs un dekoratīvajos dīķos. Brīnums, bet daži šie zivs veidi spēj dzīvot vairāk kā 200 gadus. Pati vecākā karpa koi tika uzskatīta zivs Hanako, kura nomira 1977. gadā 7. jūlijā 226 gadu vecumā.
Bruņurupuči
Bruņurupuči tiek uzskatīti par ilgākajiem mugurkaulnieku dzīvotājiem uz Zemes. Viens no vecākajiem pārstāvjiem skaitās bruņurupucies Harietta, kura nomira ar sirds problēmā 175 gadu vecumā 2006. gada jūnijā zoodārzā. Harietta skaitijās pēdējā dzīvojusī leģendārās Čārlza Darvina HMS Beagle ekspedīcijas pārstāve. Bruņurupucis vārdā Aidvata bija vēl viens vecākais bruņurupucis, kas nomira 250 gadu vecumā, 2006. gada martā.
Okēana venēra
Okeāna venēra (Arctica islandica) tas ir molusku veids, kas tiek izmantots komerciskos nolūkas. Pētnieki uzskata, ka melnie koncentriskie gredzeni vai svītras ir atzīmes, kas nozīmē gadus. Saskaitīja, ka dažiem salasītiem veidiem ir ap 400 gadiem.
Antarktiskais sūklis
Iespējams dēļ ļoti zemās Antarktiskā okeāna temperatūras, šim radījumam ir zemi augšanas tempi. Daži uzskata, ka vienam no vecākajiem pārstāviem ir jau ap 1550 gadu.
Medūza Turritopsis nutricula
Šis medūzu veids, iespējams, ir vienīgais dzīvnieks pasaulē, kurš atvēra mūžīgās jaunības avotu. Tā kā viņa ir spējīga pāriet no augšanas stadijas uz polipa stadiju un atpakaļ, tad viņai nav dabas noteikt dzīves ilgums. Tā kā tie spēj apiet nāvi, pārstāvju skaits ir strauji izaudzis. Tagad speciālisti pēta šīs medūzas, lai noteiktu, kādā veidā tām izdodas novecošanas procesu izbēgt.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024