Pārstādīju orhidejas neparastā veidā… Kad viesi ieraudzīja manas skaistules, bija pārsteigti!

Advertisement
Advertisement

Orhideju pārstādīšana – vienmēr satraucošs un atbildīgs process. Visbiežāk doma par auga dzīves vietas maiņu mums rodas tajā brīdī, kad puķe uzaudzējusi pārāk apjomīgu sakņu sistēmu. Tad vairākums epifītu saimnieku vienkārši nopērk lielāku plastikāta podu un pārstāda orhidejas.

 

Raksta turpinājums
Taču mēs iesakām pārskatīt savus uzskatus par zaļo skaistuļu banālu audzēšanu neievērojamos plastikāta podos. Ķer svaigu ideju apkopojumu neparastām floristiskām kompozīcijām no dzīvām orhidejām!
Orhideju pārstādīšana

1. Stikla podi

Pieredzējuši floristi iesaka orhidejas pārstādīt stikla podos tikai ar noteikumu, ja traukos ir atveres. Un, jo vairāk tādu atveru, jo labāk. Tādā gadījumā orhidejas var droši audzēt tāpat kā plastikas podos.

Stikla pods bez izgriezumiem vai ar vienīgu atveri no apakšas būs noderīgs tikai vanda, askocenda vai falenopsis orhideju audzēšanai. Šajā gadījumā notiek augu bezsubstrāta pārstādīšana.
2. Koka bloki

Tiem, kuri vēlas skaistuli orhideju pārstādīt no plastikāta uz bloku, ir jāzin, ka to var darīt tikai pavasarī. Šajā laikā zieda sakņu sistēma ļoti ātri aug.

Epifīto augu īpašniekiem, kuru augi pārstādīti uz blokiem, svarīgi saprast, ka tādā veidā zieda saknes ļoti ātri kaltīs, tāpēc nozīmīgi tās mitrināt katru dienu. Vislabāk orhidejas audzēt uz blokiem nelielās oranžērijās.
3. Vairāku augu pārstādīšana vienā podā

Tādas kompozīcijas izskatās vienkārši apbrīnojami. Taču tiem, kuri izlems par vairāku orhideju pārstādīšanu vienā traukā, ir svarīgi zināt dažus momentus. Vienā traukā dažādu augu saknes cieši savijas, arī slimības no viena zieda ātri pāriet uz visiem pārējiem, gadījumā, ja uzzied tikai viena orhideja, kompozīcija vairs neizskatīsies tik grezni.

Labākā izeja tiem, kuri vēlas savus augus apvienot vienā puķu podā, kļūs tāda ideja: nepieciešams vienā grozā, kastē vai dekoratīvā podā ievietot vairākas orhidejas atsevišķos podiņos.
4. Dekoratīvā kaste no bambusa

Šis orhideju audzēšanas variants arī paredz biežu augu apsmidzināšanu, tā kā substrātam un sūnām tādā kastē ir tendence ļoti ātri izkalst. Starp citu, tiem, kuriem patīk rokdarbi, nebūs sarežģīti pagatavot tādu dekoratīvo kasti pašiem.
5. Kāpnītes augiem

Istabas augus novietot uz palodzes jau sen kļuvis triviāli. Vienviedīgo logu noformējumu nomaina dažāda veida paliktņi un balsti augiem. Ir vērts iegādāties vismaz vienu tādu lietiņu.
6. Tīklveida podi

Orhidejas bez substrāta – riskanta, taču ļoti interesanta ideja. Tas tāpēc, ka augu nepieciešams vēl biežāk apsmidzināt ne tikai ar ūdeni, bet arī dažādu mēslojumu. Epifītam taču vajag no kaut kurienes ņemt barības vielas.
7. Dekoratīvie zari

Ar tādiem nepretencioziem zariem un orhideju ziediem var radīt pasakainu kompozīciju. Tikai jāņem vērā daži svarīgi momenti: orhidejas saknes kārtīgi jāapliek ar sūnām un jāapsmidzina ne retāk kā divas reizes dienā.
Iespējams, tu jau esi mēģinājusi stādīt orhidejas kādā no šiem veidiem, obligāti padalies ar savu pieredzi komentāros. Gaidām krāsainas fotogrāfijas un gudrus padomus!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024