-
- 6890 x
-
https://torno.lv/RaR9Sv1
Ar astoņdesmito gadu sākumu suši ieguva neticamu popularitāti. Uz doto momentu tos gatavo praktiski visās pasaules valstīs. Un ne velti, jo suši – tas ir ne tikai veselīgs, bet arī zemas kaloritātes ēdiens.
Agri vai vēlu katrs šīs delikateses cienītājs uzdod jautājumu: vai var suši nodarīt nopietnu ļaunumu organismam? Vienīgā problēma ir tā, ka svaigā zivī, kura ietilpst vairākumā suši un citos veidos, var būt tārpi.
Raksta turpinājums
Pētījumi apstiprina šo faktu: 80–90 % kā jūras, tā arī saldūdens zivju ir invadētas ar helmintiem, tiem zivis ir starpsaimnieks. Ne vītināšana, ne kaltēšana, ne kūpināšana nenogalina tārpu olas vai kūniņas, kuras mīt zivju gaļā.
Tārpi zivīs
Tajā pat laikā pavāri, kuri strādā ar japāņu virtuvi, gatavi atspēkot zinātnieku brīdinājumus. Lieliem restorāniem un suši bāriem svaigas zivis un citi jūras produkti tiek piegādāti tikai pēc nepieciešamo izmeklējumu veikšanas. Sušisti apgalvo, ka par katru produktu pienāk sertifikāts, veterinārā izziņa, arī vesela paka pavadošo dokumentu.
Īstenībā helmintu invāzijas iemesls var būt nevis pats ēdiens, bet banāla sanitāro normu neievērošana. Suši vai sašimi vajag ēst pārbaudītā vietā, labāk dot priekšroku lielo tīklu japāņu restorāniem, kuri eksistē pilsētā ne pirmo gadu.
Nelielas kafejnīcas var iepirkt lētu produkciju tirgū, kur vispār nav sanitārā kontrole, tur zivis var būt inficētas un ne pirmā svaiguma.
Ja inficēšanās risks ar helmintiem tevi biedē ne pa jokam, var vispār atteikties no suši lietošanas ar svaigu zivi, dodot priekšroku salātiem no ūdensaugiem un veģetāriem ēdieniem.
Mēs vienkārši dievinām šo ēdienu! Kā tu izturies pret japāņu virtuvi? Neaizmirsti padalīties ar savu viedokli komentāros.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts