-
- 5860 x
-
https://torno.lv/RYsxgdV
Pat tie vīrieši, kuri ir vilkuši uzvalku tikai pāris reizes dzīvē (uz izlaidumu un uz kāzām), zina, ka apakšējā poga ir jāatstāj vaļā. Bet no kurienes nāk šāds neparasts etiķetes noteikums?
Izrādās, ka viena skaidrojuma šai dīvainajai tradīcijai nav. Ir vairākas versijas, no kurām katrai ir tiesības pastāvēt!
Raksta turpinājums
Albiona iedzīvotājiem patīk stāstīt leģendu par to, ka apakšējās pogas atstāšana vaļā nāk no Edvarda VII laikiem. Ar vecumu monarhs palika resnāks, tāpēc bija spiests apakšējo pogu jakām un vestēm atstāt vaļā. Karaliskā svīta pārņēma šo ieradumu un padarīja to modernu.
Tomēr šī versija ir ļoti apšaubāma. Pietiek aplūkot jaunā prinča Edvarda VII fotogrāfijas, kurās ir redzams, ka pat būdams jauns un tievs, viņš nepogāja ciet apakšējās pogas.
Amerikāņi saka, ka šīs tradīcijas saknes ir tieši pie viņiem. Savvaļas rietumu laikā, atpogāta apakšējā poga ļāva ātrāk satvert ieroci no maksts!
Ir arī tīri tradicionāls izskaidrojums šim etiķetes noteikumam. Kad tu apsēdies, apakšējā poga sakroko jaku. Tas izskatās neglīti, turklāt audums tiek saburzīts. Un, lai katru reizi nepogātu vaļā pogu, ar laiku apakšējo pogu nolēma neaiztikt vispār.
Vēl pastāv estētisks izskaidrojums. Fakts ir tāds, ka līdz galam aiztaisītas jakas izskatās labi tikai slaidiem vīriešiem, kuriem nav ne grama lieko tauku. Bet atpogāta apakšējā poga saglabā eleganci gan apaļīgiem, gan slaidiem vīriešiem.
Visbeidzot, izskaidrosim, kādos gadījumos apakšējā poga tomēr būtu jāaizpogā. Tas būtu jādara, ja ir divrindu pogu jaka, vai arī, ja poga ir tikai viena.
Turklāt, ja jaka ar attaisītu apakšējo pogu uz Jums izskatās vienkārši pretīgi, tad vienkārši būtu jāseko etiķetes noteikumiem. Vislabāk aizpogāt jaku pilnībā, vai neatpogāt vispār.
Lūk, šādi sarežģīti izskaidrojumi ir par jakām ar atvērtu apakšējo pogu. Un tu seko šiem etiķetes noteikumiem? Rakstiet komentāros!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts