Par kādiem dušas kabīņu mīnusiem ir jāatceras

Advertisement
Advertisement

Ir grūti atrast cilvēkus, kam ir vienaldzīgas ūdens procedūras. Nav brīnums, ka sanitārā mezgla iekārtošanai tiek pievērsta liela nozīme. Un viens no galvenajiem jautājumiem ir tas, ka ir labāk: vanna vai dušas kabīne. Jautājums, uz kuru ir grūti atbildēt viennozīmīgi.


Un šodien mēs mēģināsim uzskaitīt dažus dušas kabīņu plusus un mīnusus, kam bieži nepievērš uzmanību saimnieks. Bet vēlāk šāda nezināšana var izmaksāt. Pie tam, ka santehnikas pārdevēji par dažām niansēm dod priekšroku noklusēt.

Raksta turpinājums
Maza dušas kabīne

Pirmajā brīdī pilnībā izolēta dušas kabīnes iegāde liekas labs risinājums neatkarīgi no sanitārā mezgla lieluma. Šādā gadījumā ūdens procedūrās ūdens nešļakstās uz grīdas, bet grīdas virsma paliek sausa.
Turklāt, ūdens nelīst pa visu vannas istabu, tāpēc flīzes būs tīras. Tas viss ievērojami atvieglo telpu uzkopšanu, ko var nosaukt par neapšaubāmu plusu.

Mitruma trūkums palīdz blīvāk justies vannas istabas iekārtošanā. Piemēram, var ierīkot sanitāro mezglu ar ģipša kartona griestiem, nesatraucoties par tā sabojāšanu. Protams, būs jāaprīko dušas kabīni ar ventilācijas kanālu, kas atbrīvos no mitruma, bet ar to nevajadzētu būt problēmām.
Par vēl vienu plusu var uzskatīt augsto temperatūru pašā kabīnē, kas ļauj ieiet dušā jebkuros apstākļos. Bet ar izslēgtu nosūcēju gaiss būs ļoti karsts un mitrs. Tādā vannas istabā neiegūt izjūtas.

Lielajās dušas kabīnēs bieži vien ir hidromasāžas sprauslas mugurai un kājām, kas spēj radīt patīkamas sajūtas. Bet pārmērību cienītāji var iegādāties modeli ar skaistu spīdumu vai pat radio uztvērēju. Bet ar to dušas kabīņu plusi beidzas.
Attiecībā uz mīnusiem ir jāņem vērā, ka visbiežāk dušas kabīnes aprīkotas ar akrila paletēm. Šo materiālu var notīrīt tikai ar gēla sūkli. Jebkāda suka un abrazīvi līdzekļi šajā gadījumā nav pieņemami. Turklāt tās jāmazgā regulāri, citādi uz akrila virsmas veidosies rūsgans aplikums, ar kuru sūklis vairs netiks galā.

Pēc katras dušas lietošanas jānoslauka ar sausu lupatu kabīni un kabīnes stiklus. Pretējā gadījumā virsma pārklāsies ar notecējumiem, kas izskatās ļoti neglīti. Jātērē vismaz pusstundu tās uzkopšanai, mierinot sevi ar to, ka vannas istabas sienas un grīda paliek relatīvajā tīrībā.
Attiecībā uz ventilāciju, lielākajai daļai dušas kabīņu ventilatori ir pārāk vāji, lai veiktu savu funkciju. Tāpēc tos ir jāmaina, lai būtu normāla ventilācijas sistēmas darbība.
Vēl viena problēma var būt īslaicīgs dušas kabīnes sprauslu darbs. Dēļ paaugstināta dzelzs satura ūdenī mazās sprauslas diezgan ātri aizsērē. Ja tās netīra pēc katras dušas lietošanas reizes, tad sprauslas iziet no ierindas.

Īpaši augstākminētā problēma ir aktuāla augšējai griestu “tropu” dušai. Kad sprauslas ir aizsērējušas, ūdens vienkārši uzpūš šo “lustru”, kas bieži noved pie tās sadalīšanās. Tas neattiecas uz garantijas gadījumiem, tāpēc nāksies remontēt saviem spēkiem.
Kā redzams, arī dušas kabīnēm arī ir mīnusi. Tāpēc diez vai var cerēt, ka šīs brīnumainās santehniskās ierīces uzstādīšana atrisinās visas tavas problēmas. Bet, ja kabīnes regulāra uzkopšana tevi nebiedē, un plusu tavai mājai ir vairāk, tad kāpēc nemēģināt?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024