-
- 9982 x
-
https://torno.lv/RYcs1vd
Pamodināt bērnu bez kliedzieniem un histērijas - nav viegls uzdevums. Bet pēc 3 mēnešu brīvdienām to izdarīt ir īpaši grūti. Brīvdienās, gaidot multenes, bērns pats no rīta pieceļas agrāk, pamodinot visu māju. Bet tiklīdz lieta nonāk līdz skolai un bērnudārzam, uzmodināt to var tikai tēva kliedziens vai mātes solījums konfektes un jaunas rotaļlietas veidā.
Par to, kā celšanās procesu pārveidot patīkamā ieradumā gan sev gan bērnam, zina pazīstamais psihologs Dmitrijs Karpačovs. Mūsu redakcija ar prieku padalīsies ar padomiem, kā uzmodināt bērnu bez histērijas.
Raksta turpinājums
Kā uzmodināt bērnu
1. Sagatavot bērnu jau no vakara
Ja bērns ir pavisam mazs, pati savāc viņa lietas. Bet ja jau apzinātā vecumā, motivē viņu rītdienai: kopā sagatavojiet formu vai drēbes, lai sagatavo grāmatas un vajadzīgās lietas. Pirmkārt, viņu nemocīs doma par nodarbošanos ar to rītā, otrkārt, no rīta ietaupītajā laikā jūs kopā varēsiet paspēlēties vai parunāties.
2. Papēžu un plaukstu masāža
Uz papēžiem un plaukstām ir daudz punktu, kuri aktivizē enerģiju. Veic masāžu uzmanīgi un maigi, vari nedaudz pakutināt, un mazais pats stiepsies pie tevis. Bet ja vēl pievienot apskāvienus un skūpstus, tad par rīta histēriju vari aizmirst.
3. Dod laiku, lai pamostos
Lai pamostos nepieciešamas apmēram 10-15 minūtes. Bērni, kā zināms, ir kaprīzas radības, tāpēc bieži kaut ko dara negribīgi. Ja bērnu nesteidzinās, bet ļaus viņam pašam pamosties, tad viņš pats ātrāk piecelsies. Tāpēc modini viņu 15 minūtes ātrāk pirms noteiktā laika.
4. Koša gaisma
Ir zināms, ka spilgts apgaismojums pārtrauc melatonīna miega hormona veidošanos, tādējādi stimulējot laimes hormonu ražošanu. Ziemas laikā, kad modināt bērnu nākas tumsā, sākumā ieslēdz galda lampu, bet pēc tam galveno gaismu. Pakāpeniska gaismas pievienošana simulēs saules aušanu.
5. Jautra mūzika
Nekas neuzmodinās labāk kā jautra mūzika. Ieslēdz enerģisku mūziku un modini bērnu dejojot. Pat ja mazulim nepatīk dejot, no mūzikas viņš tiešām pamodīsies.
6. Salds brokastīs
Nepietiek tikai bērnu dabūt ārā no gultas, viņu vajag atmodināt un uzlādēt ar enerģiju. Tāpēc brokastīs dod pārslas ar pienu, tēju ar cukuru vai saldu jogurtu. Ogļhidrāti uzlabos bērna garastāvokli.
7. Rīta plānošana
Izveido sarakstu ar lietām, kas bērnam no rīta ir jādara. Vari to uzzīmēt vai uzrakstīt uz atsevišķiem papīra gabaliņiem un piestiprināt tos pareizajās vietās: pie izlietnes, uz spoguļa, uz skapīša. Tas būs sava veida kvests. Noteikti uzslavējiet bērnu par pareizi un laicīgi izdarītām lietām.
8. Veicināšana
Pamēģini ar bērnu,visu punktu izpildi (zobu tīrīšana, mazgāšanās, brokastis, apģērbšanās) pārvērst multenē vai spēlē. Tikai noteikti izpildi solījumu. Un nepadodies bērnu manipulācijām.
9. Izraisi interesi
Tas ir sava veida papildinājums iepriekšējam punktam. Ir skaidrs: ja bērns gaida kaut kādu piedzīvojumu vai labas ziņas, viņš drīz būs nomodā. Izdomā stāstu, ka viņa rotaļlieta aizbēga, un to ir jāatrod, vai arī ļauj lai izsvītro dienas kalendārā, kas palikušas līdz svētku notikumam.
10. Ievēro mierīgumu
Mēģini nekliegt un nesatraukties. Bērns - tas neesi tu, viņam vajag vairāk laika lai savāktos un pieņemtu lēmumu. Ja paaugstināsi balsi, viņš neviļus tevi var sākt kopēt un pretoties.
Redakcijas ieteikums
Visas problēmas ir vecāku dezorganizācijas dēļ, nevis bērnu. Ja tu mazajam pareizi paskaidrosi, kāpēc ir tik agri jāceļas un varēsi viņu ieinteresēt, nebūs nekādu problēmu. Un vēl viens svarīgs brīdis: pievērs uzmanību tam, ko bērns dara laikā, kad jādodas gulēt.
Pastāsti mums komentāros, kā tu iedvesmo savu mazuli ātri pamosties. Un neaizmirsti padalīties ar noderīgo informāciju ar saviem draugiem sociālajos tīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts