-
- 8376 x
-
https://torno.lv/xHQQ8xj
Tas ir tāpat kā ar mannas putru: vai nu tu proti to pagatavot bez kunkuļiem, vai arī neproti. Tāpat kā biezpiena plācenīši – tie ir vai nu ideāli, vai rodas jautājumi. Galvenā problēma ir tā, ka tu vari tos cept gadiem ilgi, taču neliela sīkuma dēļ, ko neņem vērā pieredzējusi saimniece, rezultāts paliek nemainīgs.
Raksta turpinājums
Biezpiena plācenīšu gatavošana patiešām satur dažus smalkumus, kuri noteikti jāatceras, kā divreizdivi. Šajā rakstā mēs labprāt pastāstīsim par tipiskām kļūdām, kuras nevajadzētu pieļaut, taču beigās iepriecināsim ar izcilu mājas recepti. Ja ņemsi vērā visas nianses, biezpiena plācenīši izdosies šiki. Pirkstus aplaizīsi!
Kā pagatavot biezpiena plācenīšus
Teiksim nopietni, bez glaimiem. Kaut arī tu esi maza auguma, biezpiena plācenīšus var gatavot ļoti viegli un vienkārši! Tici, mēs zinām, kā tas mēdz būt. Gatavo, sanāk negaršīgi, vairs pie tā neatgriezies. Makaroni un sardeles no tuvējā lielveikala ir drošākas un vienkāršāk ar tām apieties. Pietiek! Lasi uzmanīgi, ietin ūsās (ja, protams, tās tev ir) un ķeries klāt pie gatavošanas. Sākumā noskaidrosim kļūdas.
1. Kļūda numur viens: biezpiens
Biezpiens – tavu topošo plācenīšu pamats. Tāpēc izvēlies vislabāko, ekonomēt uz tā nav vērts. Tauku saturas no 7 līdz 18%, struktūra viendabīga, šodienas svaigums. Ja biezpiens ir pastāvējis, pārbaudi, vai tas nav pārāk sauss vai skābs.
Sausumu kompensē ar krējumu, kefīru vai pienu, skābums – ar cukuru. Pārāk mitru biezpienu izliec caurdurī vai uz marles, liekās sūkalas ātri notecēs.
Atceries, lieks šķidrums plācenīšus padarīs ‘gumijotus’, pārlieks saldums arī nav labi, salkani. Lai iegūtu pareizu un maigu biezpiena masu, izberz to caur sietu. Biezpiena plācenīšu sulīgums ir tieši atkarīgs no konsistences. Mitruma sasaistei biezpienam pievieno nedaudz miltus un mannā. Nav ne viena, ne otra? Vari izmantot cieti. Nepārcenties, citādi plācenīši riskē sanākt cieti.
2. Kļūda numur divi: forma, izmērs un papildus sastāvdaļas
Katra sevi cienoša dāma cenšas izcelties ne tikai ar ārējo izskatu, bet arī ar pavārmākslu. Tāpēc vienmēr ir iespēja novērtēt biezpiena plācenīšus visdažādākajos veidos kaut kur ciemojoties. Šeit ir jāapbruņojas ar pacietību: vai sakošļāt radību, kas atrodas tev mutē, vai censties neuzmesties virsū šķīvim ar visu ķermeni.
Bet mēs novirzījāmies no tēmas. Visbiežāk biezpiena plācenīši ir saldi, tiem pievieno žāvētas aprikozes un rozīnes. Mēra sajūtu neviens nav atcēlis, tieši tas ietekmē galaproduktu.
Rozīnēm, piemēram, jābūt mīkstām, aprikozēm arī, citādi nāksies meklēt zobu bakstāmo. Bieži plācenīši var šķist pārcepti vai, pretēji, kārtīgi neizcepti. Tas viss formas un lieluma dēļ. Tavs orientieris – parasta, ēdamkarote. Paņem nedaudz masas, izveido ‘ripiņu’, jūties kā Dievs radīšanas akta laikā. Biezpiena plācenīšiem nav jābūt pārāk bieziem vai plāniem, citādi zaudēs sulīgumu vai būs staipīgi.
3. Kļūda numur trīs: panna un eļļa
Plācenīšu konsistence ir tāda, ka tie nav iespējami bez garšīgas garoziņas: ar tās kraukšķīgo skaņu pareizi biezpiena plācenīši burtiski kūst mutē. Tādu iegūt ir samērā vienkārši, ja tavā arsenālā ir panna ar pretpiedeguma pārklājumu un biezu apakšu. Ja nav, tad nāksies iztikt ar to, kas ir pa rokai. Galvenais noteikums – panna labi jāuzkarsē.
Piemērotākā eļļa biezpiena plācenīšiem – augu. Vēlams izvēlēties tīru, bez raksturīgās piegaršas. Sviests neder, plācenīši riskē piedegt un izšķīst, dzīvnieku tauki šim ēdienam neder konceptuāli. Pannu apklāj ar vāku, lai plācenīši labi izceptos un nevajag pārāk lielu uguni. Un tagad, kad ar vecmāmiņas recepti esi iepazinusies, ķeries klāt pie gatavošanas pēc šīs vienkāršās receptes.
SASTĀVDAĻAS
• 200 g biezpiena
• 1 ola
• 2 ēd.k. mannas putraimu
• 1 ēd.k. miltu
• cukurs, vaniļa, rozīnes (sāls) pēc garšas
• 1 ēd.k. krējuma
• 1 ēd.k augu eļļas
PAGATAVOŠANA
1. Samaisi bļodā vai citā, ērtā traukā visas sastāvdaļas, izņemot eļļu, ļauj masai nostāvēties apmēram pusstundu, lai milti un mannā uzsūktu atlikušo mitrumu.
2. Galda karoti izmanto tam, lai izveidotu plācenīšus, bet vari mīklu savelt kā desu un to sagriezt vienmērīgos gabaliņos, arī noderēs.
3. Panna pienācīgi uzkarsēta, neaizmirsti to ieziest ar augu eļļu, pēc tam plācenīšus apviļā miltos un cep no abām pusēm.
4. Kad plācenīši pārklāsies ar garšīgu, zeltainu garoziņu, tos var pasniegt galdā. Gatavs!
Pamēģini izcept garšīgos plācenīšus uz pannas un obligāti uzcienā ar tiem apkārtējos. Nebaidies, ja kaut kas noies greizi, galu galā, tavam cepienam pirmām kārtām jāpatīk tev, bet no kļūmēm neviens un nekad nav pasargāts. Un vai ir vērts par to skumt? Labāk noēd biezpiena plācenīti.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts