Nost ar nogurumu un slimībām! Atbrīvo ķermeni no toksīniem, iegremdējoties šajā šķīdumā uz 20 min.

Advertisement
Advertisement

Kāju skaistums un sakoptība var daudz ko pastāstīt par savu saimnieci. Nekoptas kājas bojā gaitu, pasliktina stāju, noved pie ātra noguruma, bet reizēm arī pie sāpēm staigājot. Pieejams kāju kopšanas veids ir ārstnieciskās vanniņas.

 

 

 

 

Raksta turpinājums
Vanniņas var būt : ārstnieciskas, tonizējošas, attīrošas, mīkstinošas. Pati procedūra ir samērā vienkārša, tomēr ir jāievēro noteikti nosacījumi:

1. Kājas vislabāk vannot pirms gulētiešanas. Tā kājas varēs atpūsties un relaksēties pēc procedūras.

2. Jāvanno uzreiz pēc vanniņas sagatavošanas, kamēr tā nav paspējusi atdzist. Tas radīs maksimālo ārstēšanas efektu.

3. Sastāva pagatavošanā ir svarīgi ievērot devu, kas norādīta receptē. Novirze no šī noteikuma draud ar problēmām ar ādas un kāju veselību.

4. Pēc kāju vannošanas vari veikt pēdu ādas pīlingu ar pumeku, birstīti vai skrubi. Pēc tam kājas noslauki sausas un iezied ar mitrinošu vai barojošu krēmu.

Vanniņas kājām vari izmantot ne tikai problēmu atrisināšanai, bet arī profilakses nolūkā. Izvēloties sastāvdaļas, nepieciešams ņemt vērā sava organisma īpatnības un nelietot tādus komponentus, kuri izraisa alerģisku reakciju.
Mājas vanniņas kājām

1. Lai mīkstinātu raupju ādu

Mīkstinošas vanniņas pagatavošanai tev vajadzēs 3 – 4 ēdamkarotes balto mālu, kuri lieliski padara raupju ādu mīkstu un mīkstina kāju ādu. Mālus ieber bļodā ar karstu ūdeni. Turi kājas karstā ūdenī 20 minūtes, pēc tam tās noskalo ar siltu ūdeni.
2. Pret plaisām papēžos

Šķīduma pagatavošanai tev būs nepieciešamas 5 ēd.k. kaltētu zāļu maisījuma – piparmētras, kumelītes un bērzu lapas. Aplej sastāvdaļas ar 2 – 3 litriem vāroša ūdens un ļauj ievilkties 1 stundu. Izkās šķīdumu un vari gatavot vanniņas.
3. Saaukstēšanās slimību gadījumā

Sinepes pastiprina karstas vannas sildošo efektu kājām, kas izraisa asiņu pieplūdumu un uzlabo to cirkulāciju pēdu asinsvados. Vanniņas pagatavošanai 2 ēd.k. sausu sinepju pievieno 3 litriem karsta ūdens. Optimāla ūdens temperatūra būs 38 – 40 grādi. Procedūrai jāilgst 20 – 25 minūtes. Beigās ar ar siltu frotē dvieli noslauki kājas sausas un uzvelc vilnas zeķes. Ja ir augsta ķermeņa temperatūra, tad sinepju vanniņa nav ieteicama!
4. Pret pastiprinātu svīšanu un nepatīkamu kāju aromātu

Pret pārmērīgu svīšanu un nepatīkamu kāju aromātu izmanto sekojošu sastāvu: 200 ml ozolu mizu uzlējuma, 60 g jūras sāls, 5 pilieni tējas koka ēteriskās eļļas, 3 l silta ūdens. Vanniņas ar sāli novērš arī kāju tūsku.
5. Pret kāju nogurumu

Pret kāju nogurumu palīdz kontrasta vanniņas ar ēteriskām eļļām. Paturi pēdas karstā ūdenī ar eļļām, bet pēc tam 10 sekundes – aukstā. Tāda procedūra noņems nogurumu un uzlabos asinsriti.
6. Pret kāju tūsku

Savest kājas kārtībā, bet asinsvadiem uzlabot tonusu palīdzēs etiķa vanniņa. Tai vajadzēs glāzi 9% ābolu etiķa un 2 l silta ūdens. Vannot kājas ieteicams ne mazāk par 20 minūtēm.
Iesakām veikt 3 – 4 procedūras ar dažādu vanniņu sastāvu. Ja komponentu iedarbības rezultāts tevi pilnībā apmierinās, tad var iziet pilnu vanniņu kursu ar šo sastāvu (10 – 15 procedūras).

Vanniņu izmantošana kājām mājas apstākļos – lieliska alternatīva spa saloniem. Tādu procedūru izmaksas nav lielas, bet efekts tevi patīkami pārsteigs!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024