Nogatavojušās un sulīgas zemenes bez nitrātiem izvēlēties ir viegli! Pievēršu uzmanību…

Advertisement
Advertisement

Jau praktiski iestājusies zemeņu sezona, manas mīļākās vasaras ogas! Es tās vienmēr gaidu ar nepacietību par iespēju pagatavot garšīgus desertus, maigus un saldus konditorejas izstrādājumus, piena kokteiļus un, protams, garšīgas brokastis un uzkodas no pašām ogām.


Bez tam zemenes ir ļoti veselīgas. Tās satur daudz antioksidantus, vitamīnus A, C, B grupas vitamīnus, magniju, kāliju, šķiedrvielas, pektīnus, organiskās skābes, dzelzi, jodu, fosforu, mangānu.

 
Raksta turpinājums
Zemenes veicina sāļu un liekā šķidruma izvadi no organisma, novērš brīvo radikāļu iedarbības sekas, ir onkoloģijas profilakse, uzlabo smadzeņu darbību un atjauno organismu. Bet neatkārtojamā ogu garša iedarbojas kā antidepresants!
Pašas garšīgākās zemenes

Tomēr pareiza zemeņu izvēle – aktuāla vasaras problēma. Ne visas ogas, kuras redzamas plauktos, ir gatavas un nekaitīgas veselībai. Tāpēc mēs esam sagatavojuši priekš tevis 7 padomus, kā pareizi izvēlēties nogatavojušās un sulīgas zemenes bez nitrātiem. Visu saimnieču ievērībai!
1. Atšķirt dabisku zemeni no piebāztas ar ķīmiju nav sarežģīti. Sākumā jāpievērš uzmanība to smaržai: zemenēm jāsmaržo pēc zemenēm. Ja no ogām jūtama kāda cita smarža – labāk no pirkuma atteikties

Maksimāli dabiskā veidā izaudzētām zemenēm obligāti jābūt piesātinātam, patīkamam aromātam.
2. Nevajadzētu izvēlēties arī ideāli glancētas ogas. Tādas zemenes patiešām tika apstrādātas un satur daudzas kaitīgas vielas. Ogām jābūt sausām, dabiskas krāsas un izskata.
3. Zini – gatavām un garšīgām zemenēm jābūt spilgti sarkanā krāsā! Odziņa tumši sarkanā krāsā, visdrīzāk, jau sākusi bojāties. Ieskaties uzmanīgāk uz tās sāniem, lielākoties tu to ievērosi. Vai tāda krāsa nozīmē, ka ogas augušas ar nitrātiem.
4. Vēl viens kvalitātes indikators – ziedkausiņš. Lapiņām uz tā jābūt zaļām un gaļīgām. Tas nozīmē, ka zemenes nesen (ne vairāk kā pirms vienas dienas) norāvuši dobē. Bet apvītušas lapiņas – signāls tam, ka ogas savāktas sen un tās nav svaigas.
5. Daudzi pieļauj kļūdu, atlasot tikai milzīgas ogas. Atceries, ka nedabisks lielums – pesticīdu klātbūtnes pazīme.
Tomēr ir dažādu šķirņu zemenes, tāpēc izmērs pirmām kārtām atkarīgs no šķirnes.
6. Pievērs uzmanību sēkliņām, kuras atrodas uz ogu virsmas. Ja sēkliņas ir izspiedušās, tad tās, ticamāk, nav pilnībā nogatavojušās. Taču, ja tās atrodas nosacītā padziļinājumā, tad ogas ir maksimāli nogatavojušās.
7. Centies ogas pirkt tirgū (runa nav tikai par zemenēm) nevis produktu veikalos un lielveikalos. Kā likums, zemenes, kas nopirktas tirgū, nav glabājušās ilgi un par 80% būs vietējās, tāpēc nesen norautas no dobes.

Tieši tā tu varēsi atrast labāko zemeņu pārdevēju un pirkt aromātiskās, brīnišķīgās ogas tikai pie viņa!
Redakcijas padoms

Pat pērkot zemenes vasarā, liela loma ir mēnesim, jo tām, kas izaudzētas siltumnīcā, ir pavisam cita garša un lielākoties apstrādātas ar ķimikālijām. Lai iepriecētu sevi un savus tuvos ar garšīgām, gatavām un veselīgām ogām, ir jāzin, kādā laikā pirkt attiecīgos augļus un dārzeņus.

Vēlu tev pirkt tikai visgaršīgākās un veselīgākās ogas!

Izvēloties zemenes, kādus padomus izmanto tu? Būsim priecīgi, ja tu padalīsies ar mums ar savu pieredzi un zināšanām komentāros!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024