Nevajag tērēt laiku nepiemērotiem cilvēkiem! Attiecības kļuva ideālas - 2 maģiski noteikumi…

Advertisement
Advertisement

Kā pareizi veidot attiecības, skolā nemāca. Attiecības var atnest lielu laimi vai kļūt par smagu nastu. Kādām tām ir jābūt un kāpēc viss ir tik sarežģīti?

 

Psihologi saka, ka iemesls slēpjas dažādos kompleksos, kurus cilvēks ieguvis vēl bērnībā. Vai var to izmainīt, vai mēs esam nolemti gadu no gada savu laiku tērēt cilvēkiem, kuri mums nepavisam nav piemēroti?

Raksta turpinājums
Blogere Morēna Morana apgalvo, ka eksistē 2 galvenie attiecību likumi, kuru zināšana pārraus šo aizvainojumu un vilšanās apburto apli. Stādam priekšā viņas viedokli kā pamatu diskusijai.
Ideālas attiecības

Pirmais noteikums. Attiecībās jābūt viegli. Paplašinātā formā tas skanēs šādi: ‘Vienkārši – tātad labi. Sarežģīti – tātad slikti. Nevajag nevienam neko pierādīt.’

Pievilcīgs formulējums. Domājams, tam piekritīs katrs. Bet vai patiešām vienkārši ir labāk nekā sarežģīti un kāpēc tad tik daudz statusu ‘viss sarežģīti’ atrodas ailē ‘ģimenes stāvoklis’?
Lieliskajam rakstniekam Milanam Kunderam romānā ‘Nepanesamais esības vieglums’ ir rindas, kur viņš atspoguļo pretstatus: ‘Vai patiešām smagums ir šausmīgs, bet vieglums sajūsminošs? Vissmagākā nasta mūs sagrauj, mēs liecamies zem tās, tā piespiež mūs pie zemes. Taču mīlas lirikā visos laikos un tautās sieviete vēlas būt piespiesta ar vīrieša ķermeņa smagumu. Sanāk, ka smagākās nastas būtība vienlaikus ir arī vissulīgākā dzīves piepildījuma tēls. Jo smagāka nasta, jo mūsu dzīve ir tuvāka zemei, jo tā ir reālāka un patiesāka.’
Ir viedoklis, ka atbilde slēpjas pašu vārdu ‘sarežģīti’ un ‘vienkārši’ dzīlēs. Vārds ‘sarežģīti’ ir līdzīgs vārdam ‘meli’. Saskaņā ar tādu teoriju, jo biežāk mēs sakām vārdu ‘sarežģīti’, jo biežāk melojam sev un apkārtējiem. Vārds ‘vienkārši’ līdzinās ‘augt’ un palīdz mums attīstīties, pārvarēt, sasniegt savus mērķus.

Otrais noteikums. Attiecībām ir jāizraisa prieks. Kā tikai attiecības pārstāja priecēt, pārtrauciet tās un aizejiet. Es personīgi šo noteikumu apvienotu ar pirmo. Manuprāt, viegli un priecīgi – tie ir sinonīmi.
Teorētiski vienkārši. Bet, kad ir vēlēšanās visu saraut, mēs nezin kāpēc tik un tā neaizejam. Bet vai vajag aiziet, kad attiecības kļuvušas par smagu? Par šo tēmu ir daudzi viedokļi.
Vieni saka, ka mīlestība dzīvo trīs gadus. Citi, ka īstas attiecības – uz visu mūžu. Gan vieni, gan otri žēlojas par attiecībām, bet prom neiet. Kas traucē? Iemeslu daudz.

1.Bailes. Мēs visi baidāmies no pārmaiņām. Zemapziņā baidāmies sagraut to, ko ilgi veidojām. Vēlamies spert drosmīgu soli, bet ikreiz atrodam iemeslu to nedarīt. Sākumā vajag atrast jaunu darbu, iemācīties valodu, notievēt, sakopt sevi, atrast mājokli…Saraksts ir bezgalīgs.
2. Žēlums. Tev ir žēl partnera, bet vēl vairāk žēl iztērētā laika.
3. Egoisms. Tev jau sen ir smagi dzīvot ar šo cilvēku, bet pati doma, ka viņš atradīs kādu citu, padara traku.
Pēc Morēnas viedokļa, galvenie noteikumi ir divi. Es pat teiktu, ka viens: ‘Nevajag nevienam neko pierādīt.’ Vai veidot attiecības, pamatojoties uz šiem noteikumiem, izlemt tev pašam.

Taču tā cilvēki ir iekārtoti, ka vienkārši noteikumi mūs neglābj no personīgām kļūdām. Un mēs atkal un atkal kāpjam uz sarežģītu attiecību grābekļa.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024