-
- 59419 x
-
https://torno.lv/RRf5wUb
Svari – tas ir priekšmets, uz kura skalas cipari nosaka sievietei garastāvokli visai dienai.Vairākums no mums katru rītu izlec no gultas un traucas pie svariem, lai izbaudītu loloto notievēšanu, pat ja tas ir tikai 300 gramu.
Bet vai tev tā ir bijis, ka tu ieturi nogurdinošu diētu jau vairākas dienas, bet svaru rādījumi nemainās vai kļūst pat lielāki nekā bija līdz tam? Mēs nolēmām tikt skaidrībā, kur ir iemesls un vai ir vērts ticēt mehānisko un elektronisko mērītāju cipariem.
Raksta turpinājums
Kā izmērīt svaru
Tātad, iedomāsimies sievieti, kuras muskuļu masa ir 45 kilogrami, bet tauku – 15 kilogrami. Kopumā viņas svars sastāda 60 kilogramus, bet nezin kāpēc svari rāda te 57 kg, te 64 kg. bet galvenais – viņas režīmā un uzturā nekas nemainās.
Notievēšanas procesā vairākums paļaujas uz svariem kā uz pēdējo instanci tā vietā, lai izanalizētu sava ķermeņa stāvokli kopumā. Lai izmērītu savu reālo svaru, jāņem vērā daudzi faktori.
Faktori, kas ietekmē svara svārstības
1. Pats galvenais, ko vajag ņemt vērā – ūdens daudzums. Organisms dažādi cenšas uzturēt ūdens – sāls līdzsvaru, tāpēc, jo mazāk šķidruma tiek uzņemts, jo vairāk tas aiztur to iekšienē, lai varētu normāli funkcionēt.
Lūk, kāpēc svars slikti samazinās stiprā karstumā. Kā tikai sāksies lietus vai kļūs nedaudz vēsāks – organisms uzreiz `atdos` šķidruma litrus tā kā dotajā momentā tie viņam nebūs vajadzīgi.
2. Glikogēns. Ar katru gramu ogļhidrātu, kurus tavs organisms uzkrāj šī elementa veidā, papildus tiek aizturēti trīs grami ūdens. Ja vakarā tu noēdi gabalu tortes, bet no rīta nostājies uz svariem, nebīsties, tas nav liekais kilograms tauku, bet ūdens. No tā viegli atbrīvoties. Un tomēr neaizraujies ar saldu.
3. Svars sievietei var mainīties atkarībā no menstruālā cikla fāzes. Ne tikai paaugstinātas apetītes, bet arī tūskas dēļ. Visvairāk tas izpaužas pēdējā nedēļā pirms nākamā cikla sākuma. Šajā periodā mērīt svaru ir nevēlami – tikai garastāvokli sabojāsi.
4. Tūskas. Ja tu strauji paaugstināji sāls daudzumu uzturā, visdrīzāk, tas izprovocēs svara paaugstināšanos. Atbilstoši, ja tu sāli sāki lietot mazāk, svars pazemināsies.
Atceries, ka organisms pielāgojas pie stabila sāls patēriņa līmeņa uz hormona aldosterona izdalīšanās rēķina. Ja pie pierastas ēšanas no sālīta arahisa paciņas ar tevi nekas neatgadīsies, tad pēc ilgstošas bezsāls diētas tevi `apūdeņos` no viena riekstiņa.
Stipra tūska var būt arī kā signāls par nieru darbības traucējumiem.
Paši par sevi svaru rādījumi ir nevērtīgi. Lai uzzinātu savu patieso svaru, ir jāņem vērā sekojošie rādītāji.
1. Vidukļa apkārtmērs. Ticamībai veic trīs mērījumus katru nedēļu: uz nabas, piecus centimetrus augstāk un piecus centimetrus zemāk. Ja, ņemot vērā visus rādītājus, viduklis kļuvis tievāks, visticamāk, tauku daudzums tavā organismā veiksmīgi smazinājies un otrādi. Tāpat vari izmērīt gurnu apkārtmēru un citas ķermeņa daļas.
2. Enerģijas līmenis.Ja tava diēta vērsta uz kaloriju deficīta radīšanu organismā, aktivitātes līmenis būs lielisks panākumu rādītājs. Kad uz svariem atspoguļojas lielāks kilogramu skaits, bet tu juties spēcīga un enerģiska, zini – tu audzē muskuļu masu ( tā, cik zināms, pie tā paša apkārtmēra ir smagāka par tauku masu ).
3. Tūskas. Ja no rīta tavi plakstiņi vairāk atgādina mazus spilventiņus, labāk vispār sevi nemocīt ar svēršanos, bet pagaidīt, kamēr organisms atbrīvosies no liekā šķidruma. Tam ir pietiekoši dažas dienas pareizi ēst un ievērot dzeršanas režīmu.
Ja tu kontrolē savu svaru, tev ir jāzina pamata rādītāji auguma, svara un vecuma attiecībās.
Tagad tu nekritīsi izmisumā un nemocīsi sevi ar visām iespējamām diētām, ja ieraudzīsi uz svariem tikai kādus liekus trīs kilogramus. Padalies ar noderīgo informāciju ar saviem draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts