Nekad nebiju iedomājusies, ka varu pati pagatavot čībiņas, piedevām tikai 2 stundu laikā!

Advertisement
Advertisement

Vai esi dzirdējusi par Džošu Džekusu? Personīgi es – nekad agrāk, kamēr neieraudzīju viņa satriecošos risinājumus somu un apavu dizaina jomā. Viņa populāro izstrādājumu pamatā ir ideja iztaisīt ērtu konteineru ikdienas izmantošanai no viena vesela voiloka gabala. Lai neko (vai gandrīz neko) nenāktos sašūt vai piešūt. Tikai griezt.


Kad es ieraudzīju viņa neparastās, ļoti ērtās izmantošanā un piedevām tīri sievišķīgas lietas, es vēlējos ko tamlīdzīgu tūlīt pat arī sev. Saprotot, ka nopirkt dizainera izstrādājumus ne katram ir pa kabatai, es nolēmu pievērsties rokdarbiem, kuri nekad mani nav pievīluši.


Vēršoties pēc palīdzības pie senas savas draudzenes – aizrautīgas rokdarbnieces un parādot viņai izstrādājumu, kuru iegūt ļoti gribētos, mēs ķērāmies pie darba. Un kas ir pats patīkamākais – viss izdevās un tagad es gandarīta staigāju pa māju ļoti siltās un stilīgās čībiņās no voiloka.

Raksta turpinājums
Čībiņas no voiloka

Mēs tev sagatavojām pieejamu un ļoti noderīgu paraugapmācību par to, kā pagatavot čībiņas no voiloka. Izstrādājums, kurš silda dvēseli.
Pagatavošana

1. Sākumam – apvelc pēdu, bet pēc tam nosaki papēža vidu. Tad noņem mērus pēc, lūk, tāda principa. No pēdas vidus uz augšu nomēri 6-7 cm un novelc līniju. No šī attāluma izmēri pēdas platumu, to sadali uz pusēm, bet no papēža viduspunkta caur ½ papēža platumam novelc uz augšu horizontālu līniju.
2. Novelc ārējo kontūru pēdai 1-1,2 cm attālumā. Atzīmē punktu 3 vertikāles un iekšējās kontūras krustošanās vietā. No tā uz leju pa vertikāli atzīmē čību augšējās detaļas garumu, tas ir apmēram 12 cm (37-39 izmēram). Caur šo punktu novelc perpendikulāru līniju. Un atzīmē punktus 0, 1 un 2.
3. Tagad ir jāizmēra iekšējā kontūra no punkta 1 līdz punktam 2. Mans mērījums 12,2 cm. No punkta 2 līdz punktam 3, mans mērījums – 16,7 cm. No punkta 0 līdz punktam 1, mans mērījums – 12,5 cm.

Tagad no punkta 0 uz labo pusi atzīmē čībiņas augstumu, kas ir 5-6 cm un atzīmē punktu 5. Uz leju no punkta 5 novelc perpendikulāru līniju. Paralēli līnijai no punkta 5 novelc horizontālu līniju, kas pieskaras pie pēdas ārējās kontūras. 4 - saskares punkts.

No punkta 5 novelc līniju, kas pieskaras pie pēdas ārējās kontūras augšējās daļas. Bet no punkta 10 vertikāli uz leju nomēri attālumu no punkta 0 līdz punktam 1. Tas ir: 12,5 cm un to apzīmē ar punktu 11.

No punkta 11 vertikāli uz leju nomēri attālumu no punkta 1 līdz punktam 2 un atzīmē ar skaitli 12. Cauri punktam 12 novelc horizontālu līniju. No punkta 12 uz leju nomēri augšējās detaļas mērījumu 11-12 cm un novelc pa labi horizontālu līniju. No apakšējā stūra novelc diagonāli vai bisektrisi, bet pēc tam nomēri 2,5 cm un caur šo punktu novelc slaidu līniju. No punkta 12 pa iegūto slaido līniju nomēri attālumu no punkta 2 līdz punktam 3. Tas ir: 17,3 cm un atzīmē to ar skaitli 13.

Līnija no punkta 13 līdz punktam 50 vienāda ar attālumu no punkta 3 līdz punktam 0. Un, beidzot, no punkta 6 jānovelk perpendikulāra līnija. Izmēri un saskaiti iekšējās kontūras attālumu no punkta 3 līdz punktam 6 un ārējās no punkta 6 līdz punktam 5. Tagad nomēri sanākušo nogriezni no punkta 13 uz labo pusi pa izliekto līniju un atzīmē punktu 16.
4. Noformē vertikālo izliekumu no punkta 5, kas ir vienāds ar 0,5 līdz punktam 50. Sagatave – gatava!
5. Bet tiem, kuri vēlas sevi pasargāt no kļūdām tajā gadījumā, ja sagatave izrādīsies nepiemērota – piedāvāju izgatavot izmēģinājuma paraugu no kāda cita blīva auduma, kurš vairāk vai mazāk tur formu.

Dotajā gadījumā piemēram tika izmantots caurspīdīgs materiāls, kuru es uzliku uz sagataves, atzīmējot kontrolpunktus un izdarot pielaides kontūrai par 3 mm, lai varētu izveidot čību, uzliekot materiālu un savienojot punktus.
6. Rūpīgi savieno maketu, savienojot visus punktus.
7. No voiloka izgriez divas sanākušās sagataves. Zolei var izmantot ādu vai ādas aizstājējus, kas jāizgriež pēc pēdas iekšējās kontūras. Detaļas var salīmēt ar jebkuru gumijas līmi. Detaļas var sašūt ar šujmašīnu vai rokām.
8. Kā savienojošo materiālu labāk izmantot lenti vai saiti no botēm. Lai izvilktu cauri adatu – sākumā jāiztaisa caurums ar celtniecības nazi. Adata jādur 1 cm attālumā no malas.

Neaizmirsti arī savienot kontrolpunktus, kurus vajadzēja pārnest vēl veidojot paraugu. Lai varētu vieglāk adatu izvilkt, var izmantot plakanknaibles.
9. Un tas ir viss – izstrādājums gatavs!
Redakcijas padoms

Lūk, tādas siltas, ērtas un stilīgas čībiņas sanāca. Ceru, ka tev tāpat kā man, šī ideja iepatikās un tu labprāt tādu lietiņu izveidosi ar savām rokām. Turklāt, tādas voiloka čībiņas var kļūt par lielisku dāvanu tuvam cilvēkam, kurās viņš tiešām sajutīs siltumu un gādību. Radošus tev panākumus un visu to labāko!

Neaizmirsti padalīties ar draudzenēm ar šo satriecošo ideju, lai arī viņas iedvesmo lieliskā paraugstunda!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024