Neciešu bardaku. Tā ir slimība? Netīreļus pavisam velti apvaino slinkumā!

Advertisement
Advertisement

Kad es biju maziņa, briesmīgas bērnības mokas bija istabas uzkopšana. Vienmēr zināju, ka mamma atgriežas no darba pulksten 18:00, 15 minūtes pirms viņas atnākšanas sākās panika. Apģērbs ar svilpienu lidoja zem gultas, taburete glāba skapi no durvju atvēršanas, bet grāmatas un mantas sajaucās ar zeķēm.... Zeķes, tas vispār ir atsevišķs stāsts, par kuru kauns pat pieminēt.

Raksta turpinājums
KĀRTĪBA DZĪVĒ

Pieaugušā dzīvē nekas daudz nav izmainījies. Lai gan es arī nejaucu netīro veļu ar tīro, bet sataisīties no rīta uz darbu ir katastrofāli sarežģīti. Mans skapis kā haosa glabātājs, tajā labāk lieku reizi neskatīties. Kas pirmais izkrita, to arī uzvilku. Kā arī virtuvei nav paši labākie laiki, ja ne trauku mazgājamā mašīna, mums nāktos ēst no plastmasas traukiem.
Pirms bērniem nevīžīgums īpaši neizcēlās. Mēs maz pavadījām laiku mājā: koncerti, pastaigas, romantika... Kārtību neviens nepieprasīja, bet nekārtību viegli varēja likvidēt. Bērni piepildīja māju ar milzīgu laimi, bet satraukums par tīrību kļuva par smagu nastu.

Viss nogāja greizi: divi mazuļi un jauns darbs nekādi nesadzīvoja ar skaistumu un spožumu. Līdz kaut kādam momentam mani tas satrauca, pēc 8 darba stundām es ķēros pie putekļu sūcēja, kārtoju pa plauktiem izmētāto apģērbu, grāmatas.

Vakara pasaciņu nācās nomainīt uz lekcijām par tīrību, kā arī spēks lasīt vairs nebija.
”Es pārvēršos par savu mammu!” Ar šo domu es sastapos reizē, kad kārtoju kārtējos krāmus bērnu istabā. Tajā mirklī sapratu, ka visu daru nepareizi. Kārtība dzīvē ir daudz svarīgāka, nekā mantu salikšana pa plauktiem. Un lai viss iet kur gājis, es nemainīšu laimīgu ģimeni pret sakārtotu dzīvokli!

Mēs esam pieraduši dzīvot pēc šablona un iedzīt sevi rāmjos. Visa problēma ir sistemātiskā un sakārtotā pasaulē, kur centībā sakārtot savu dzīvi mēs sastopamies ar realitāti - dzīve izrādās neparedzama un haotiska! Jebkuri centieni ieviests kārtību šajā haosā ir bezjēdzīgi. Viss notiek tieši pretēji - kārtība veido vēl lielāku trakumu.
Lai kā necenstos nodrošināt kārtību - tas nekad neizdodas, tā ir īslaicīga parādība un ar to ir jāsamierinās. Cilvēki, kuriem mājās ir bardaks, citiem šķiet dīvains un nepareizs, bet tas nav tā!

Tas nebūt nenozīmē, ka ir jāiegrimst haosā. Noteikumi un kārtība ir ļoti svarīgi un nepieciešami, bet nav vajadzības tos pārvērtēt. Mūsdienu psihologi ir izstudējuši iemeslus cilvēku nervozitātei un ir izdarījuši secinājumu, ka cilvēki, kuriem ir nosliece izmētāt lietas un sakrāt atkritumus, patiesībā ir daudz radošāki, nekā visi citi. Apbrīnojami, bet fakts.

Pasaulē pazīstamas ārstes Ketlīnas Voksas viedoklis: ”Mēs visi vēlamies kļūt par radošiem cilvēkiem, biežāk izjust atklāsmes. Es jums iesaku: ja jums ir sastrēgums galvā, pārejat uz nekārtīgu istabu. Tas jums palīdzēs iziet no ierastas vides un uztveres un ātrāk izdomāt svaigas idejas. Kārtība - mūsu centieni sasniegt drošu rezultātu, haoss - mūsu centieni radoši pārdomāt dzīvi”.
Bet tam, lai nepievērstu uzmanību noteikumiem un dzīvot savā radošā nekārtībā, ir nepieciešams liels spēks. Alberts Einšteins reiz pieminēja: ”Ja bardaks uz galda nozīmē bardaks galvā, tad ko nozīmē tukšs galds?”

Radošas personības nav iestrēgušas atsevišķās dzīvēs detaļās. Viņi redz nākotnes bildi, peld pa straumei un viegli adoptējas pārmaiņām, netērējot savu laika resursu uz tādu dīvainu lietu, kā uzkopšana.

Tīrības mānīja bieži tiek uzskatīts par psiholoģisku traucējumu pazīmi. Ir pat zinātnisks nosaukums šai slimībai - obsesīvi-kompulsīvi traucējumi (OCD). Dažreiz tas izveidojas par smagu fobiju un depresiju. Pārlieka tīrība ir spējīga izraisīt Alcheimera slimību, bet patoloģiska vēlme atbrīvoties no mikrobiem veicina autoimūno slimību attīstību!
Veselīgā attieksmē pret uzkopšanu nav nekā slikta, tā ir lieliska nodarbe, lai atslēgtos vai uzlabotu garastāvokli, jo tu redzi tikai pozitīvu rezultātu! Tas palīdz izgāzt negatīvas emocijas, sakārtot domas.

Pārmērīga tieksme uz tīrību - nepārliecības un kompleksu pazīme. Tā ir sava veida aizsardzība no ārējās pasaules, kurā cilvēks jūtas nepārliecināts.

Patoloģiski tīrības mīlētāji sajūk prātā sīkumu dēļ, kurus parasts cilvēks pat nepamana. Bet patiesībā problēmas sakne ir daudz dziļāk. Te ir jāstrādā ar psihologu.
Nekādā gadījumā nenoved sevi līdz galējībām. Atceries: mājas un dzīves sakārtošanas māksla - tas nav viegli, visam ir jānotiek vienlaicīgi. Tie ir viens otru papildinoši jēdzieni, ja vienā būs slikti, tas noteikti ietekmēs otru.
Ideāla vide neļauj tev atvērties un rada pārdzīvojumus un satraukumu. Atceries, kas tevī rada laimes sajūtu un tu noteikti zināsi, kas ir vajadzīgs laimei, bet uzkopt dzīvokli var arī rītdien!

Parādi šo rakstu draugiem, lai tie pārstāj beidzot berzt māju un sāk baudīt dzīvi!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024