Neapmierināta māte: Palaist bērnu uz bērnudārzu līdz 3 gadiem ir noziegums!

Advertisement
Advertisement

Kad manai meitai palika 1,5 gadi, mani radinieki un draugi bija apbēra mani ar jautājumiem par to, kāpēc mēs nepierakstāmies bērnudārzā. Un katrs otrais vecāks rotaļu laukumā mēģināja pažēlot meitenīti, kurai vienai ir tik garlaicīgi. Un bērnudārzā, galu galā, tik daudz jautrības un daudz bērnu ...

Raksta turpinājums
Bērnu attīstība bērnudārzā

Tā kā es nevaru iedomāties1,5 gadu vecu bērnu vētrainu sajūsmu, mēs izturējām tik daudz, cik vien spējām. Bet ģimenes apstākļi ir attīstījās tā, ka pēc 2 gadiem meita kļuva par pirmsskolas iestādes upuri.

Kāpēc upuris? Jā, jo, ja man būtu iespēja atgriezties atpakaļ, es nekad viņu nevestu uz bērnudārzu. Mums nebija adaptācija, mums bija īsta elle. Histērija, kliedzieni, asaras un puņķi sākās jau mājās.
Pretestība, ko izraisīja bērna neizpratne, kāpēc viņš tiek atstāts svešiniekiem, bija tik spēcīgs, ka mēs raudājām kopā. Viņa to darīja istabā, kur tai vajadzētu jautri pavadīt laiku ar duci tāpat kliedzošu bērnu, bet es pie vārtiem, kur saulainā uzrakstā `Bērnudārzs Saulīte ” smaidīja krāsaina saule - tas ir laipnības dārzs, šeit piepildās bērnu sapņi.`
Audzinātāji mierināja ar frāzēm, ka visi bērni ir atšķirīgi, ka mēs pieradīsim, mums vienkārši jāgaida. Mēs gaidījām, bet nevarējām pielāgoties. Ne mēs, ne apmēram puse no mūsu grupiņas bērniem.
Ja izlaistu pamatīgo puņķošanās periodu un apstāties pie psiholoģiskās adaptācija bērnudārzā, tad meita vispār nepierada. Viņa samierinājās.

Viņa samierinājās un devās uz dārzu kā ieslodzītais uz katorgu. Dažreiz klusi, dažreiz ar asarām, bet gāja. Viņai nebija vajadzīgi citi bērni, spēles, dejas, angļu valoda. Mazais cilvēciņš savos divos gados samierinājās, ka tas ir nepieciešams vecākiem, un nav citas iespējas.
Kā tagad es atceros mūsu pirmo izlaiduma balli, kad kopš rīta bija dzirdama tikai viena frāze: ”Mammu, vai tiešām šodien ir pēdējā diena? Mēs tiešām neiesim rīt uz bērnudārzu? ”Un jā, tā bija mūsu pēdējā diena. Tad bija vēl viens pirmsdzemdību atvaļinājums un -sagatavošanās skolai, bet tas ir cits stāsts.
Ir ļoti skumji, ka mūsdienu vecāki nevar atļauties veltīt bērnam tik daudz uzmanības, cik viņam nepieciešams. Ne visiem ir vecmāmiņas, vectētiņi un aukles. Ne visi var pamest darbu, jo ēst gribas visiem. Es saprotu jūtas tām māmiņām un tētiem, kuriem jāpiekrīt šādiem piespiedu upuriem.

Protams, bērnudārzs nebija nebeidzama melna svītra. Bija plusi, jauni draugi un pat līgavainis! Bet mūsu lielākais ”sasniegums” bija pieaugošs satraukums, kurā neviens cits nav vainīgs, kā tikai mēs, vecāki. Un mēs līdz šim izjūtam sekas.
No neiropsiholoģijas viedokļa optimālais vecums bērnudārzu apmeklējumam nepastāv. Jo agrāk bērns uzskata, ka viņš nav drošībā, jo lēnāk viņam attīstīsies augstākās garīgās funkcijas: uzmanība, domāšana un runa.
Iedomājieties, jūs esat neaizsargāts bērns, un vienā brīdī drošā pasaule ar savu māti pēkšņi pazuda. Mēs, pieaugušie, saprotam, ka mēs tiksimies vakarā. Bērns nesaprot! Viņš dzīvo režīmā ”šeit un tagad”, ja māte tagad ir aizgājusi, tad viņa neatgriezīsies. Tāpēc ir bērnu asaras, protesti un ieraušanās sevī.

Dažreiz vecāki ir apmierināti ar to, ka bērnam nebija histērijas, un viņš ātri pierada. Bet patiesībā šādiem bērniem ir grūtāk! Viņi pārdzīvo ieejot sevī. Un tagad padomāsim par to, kādas zināšanas jūs varat iegūt pastāvīgas trauksmes gadījumā?
Stresa laikā smadzenes kavē bērna runas attīstību bērnudārzā, jo viņš nevar piedalīties mācību procesos ar pilnu jaudu. Bērnudārzs ir ”pārmērīga ekspozīcija”, nevis attīstība.

Kad es dzirdu, ka māmiņas runājam par to, ka viņu bērni devās uz bērnudārzu gada, pusgada vecumā vai pat agrāk, man patiešām žēl šo mazuļu. Vismaz līdz 3 gadiem bērniem principā nav nepieciešami bērni, kas atrodas bērnudārzā, nav nepieciešamas ”attīstības programmas”, ja tuvumā nav mātes. Galu galā, ne visi bērni ir izturīgi pret stresu, visi ir atšķirīgi.

Ja ir iespēja aizkavēt bērnudārzu apmeklēšanu, tā jāizmanto. Pēc 3 gadu vecuma arī būs pārdzīvojumi un asaras, bet ne tik liela un bez tādām sekām bērna veselībai un garīgajai attīstībai. Galvenais nav agrīna attīstība, bet savlaicīga attīstība!

Mans jaunākais bērns devās uz dārzu tieši 3 gadu vecumā. Un es redzu atšķirību, ņemot vērā, ka raksturi abiem ir pilnīgi atšķirīgi. Viņš iet uz dārzu un raud, kad mēs tur neejam. Es ceru, ka es daru visu pareizi.
Tagad vērojama šāda tendence: bērnus visādā iespējamā veidā sāk attīstīt jau no autiņiem. Kāpēc? Nevajadzētu mēģināt sabāzt pēc iespējas vairāk informācijas bērna galvā, bet gan izprast, kā izmantot smadzeņu resursus un darīt to savlaicīgi.

Cienījamie vecāki, esiet godīgi, kam vajag bērnudārzu vairāk? Nu, protams, ka jums. Ir ļoti grūti audzināt bērnus un maz ticams, ka tas izdosies bez kļūdām, bet galvenais ir darīt visu ar mīlestību, un lai bērns to justu.

Rakstiet mums komentāros savu viedokli.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024