-
- 5600 x
-
https://torno.lv/RFuTVA0
Masu kultūra ir iesakņojusi cilvēka apziņā neprātīgus stereotipus, no kuriem ir grūti atbrīvoties. Mārketings un reklāma dara savu darbu, bet mēs neapzināti sekojam to likumiem, pat neaizdomājoties, vai tas patiešām ir pareizi?
Mūsu komanda jums piedāvā iepazīties ar sabiedrībā populāru stereotipu sarakstu, kas ir izrādījušies maldīgi.
Raksta turpinājums
IT KĀ ”VESELĪGI” IERADUMI
1. Tu izmanto galdu, pie kura ir jāstāv.
Tas ir viens no galvenajiem ”veselīgiem” trendiem pēdējos gados. Tiek uzskatīts, ka sēdēt ir kaitīgi, bet stāvēt - veselīgi. Vai tas tā tiešām ir?
Nesenais dārgais pētījums, kurš ietver 4000 pieaugušus amerikāņus, pierādīja, ka galds pie kā stāv nekādi nemazina iespēju saslimt ar hroniskām slimībām, kas ir saistītas ar sēdošu dzīvesveidu.
Turklāt darbs pie galda, pie kura ir jāstāv, draud ar kāju pietūkumu un muguras pārslogošanu. Kopumā, vienas problēmas neatrisinām, otras pievienojam. Daudz veselīgāk ir vienkārši reizi stundā veikt pauzes uz piecām minūtēm un izkustēties ar vienkāršu vingrojumu palīdzību.
2. Tu neēd maizi.
Tas vispār pēdējā laikā ir moderni. No maizes izstrādājumiem pieņemas svarā - tas viens. Vēl daži cilvēki cieš no ”glutēna nepanesības”, tā apgalvo amerikāņu mēdiji.
Tomēr, ja ir iedziļināties šajā jautājumā, izrādās, ka ar šo alerģijas veidu cieš ne vairāk kā 1% no zemes iedzīvotājiem.
Visi pārējie cieš no vēdera uzpūšanās, meteorisma un citas problēmām, kas saistītas ar zarnām, nevis maizes dēļ!
3. Tu periodiski mēģini dažādas detoksikācijas - diētas.
Nevienam nedrīkst veikt detoksikācijas procedūru. Tas ir vēl viens absurds, ko izgudroja tirgotāji un šarlatāni!
Ja tu neesi saindēts, tad tev jau ir lieliska filtrācijas sistēma, kas atdala viskaitīgākās vielas, kuras tu apēd kopā ar ēdienu. Tā sastāv no diviem elementiem: aknas un nieres.
Nieres nepārtraukti filtrē mūsu asinis, atdalot no tām jebkurus atkritumus no mūsu ēdienkartes. Bet aknas pārstrādā visas ķimikālijas, kuras mēs norijam. Ar šīm abām ir pietiekoši, lai no organisma efektīgi izvadītu toksīnus.
4. Tu, sabiedriskās vietās, baidies sēsties uz poda.
Faktiski ”seksa” vīrusi, HIV un herpes visbiežāk nav tik dzīvotspējīgas, kā jums šķiet. Pametot patīkamo un silto cilvēka ķermeni, tās gandrīz uzreiz iet bojā. Vēl pirms tam, kā viņu ”saimnieks” iziet no labierīcībām.
Par šo tēmu ir veikti pētījumi un visi norāda, ka pašas bīstamākās slimības šādā ceļā netiek nodotas. Turklāt, tava āda - efektīgs aizstāvis un visu mikrobu iznīcinātājs.
Vienīgais gadījums: gadījums, kad tu esi savainojies. Ja uz tavām kājām vai dupša ir griezumi, rētas vai dziļi skrāpējumi, tad sabiedriskā tualetē patiešām ir jābūt uzmanīgiem! Vai arī situācijā, kad tev vienkārši ir pretīgi.
5. Tu dzer svaigi spiestas sulas.
Sula no svaigiem dārzeņiem un augļiem - kas var būt vēl veselīgāks? Patiesībā šis veselības spēks ir stipri pārspīlēts. Kad tu izspied sulu, tas zaudē visas šķiedras - bet tas ir viens no galvenajiem momentiem, kurš dod veselību, labu garastāvokli un sāta sajūtu.
Ja tu pērc sulas pakās, tad viss ir vēl sliktāk: tu uzlādējies ne ar vitamīniem, bet cukuru. Rezultāts: strauja bada sajūta, bieža garastāvokļa maiņa, hronisks nogurums un muskuļu masas zaudēšana. Atceries: augļi dod labumu, tikai, ja tos ēd, ne dzer!
6. Veselu olu vietā, tu ēd tikai olbaltumu.
Uztura ”eksperti” ir iestāstījuši miljoniem cilvēku to, ka olu dzeltenumi - tas ir tikai holesterīna avots. Holesterīns, kuru satur olu dzeltenumi, nekādi neietekmē holesterīna līmeni asinīs, protams, ja tev nav kāda nopietna sirds slimība.
7. Jūs lietojat multivitamīnus.
Gandrīz puse no pieaugušiem amerikāņiem lieto multivitamīnus katru dienu! Redz, te ir reklāmas un komerciālās propagandas neiedomājamais spēks! Tomēr desmitiem gadu ilgstoši pētījumi par šo tēmu parāda, ka no vitamīniem tabletēs nav nekāda labuma!
Tas nenozīmē, ka mums nav vajadzīgi vitamīni. Bet, pirmkārt, tos uzņemt vajag tikai ēdot augļus un dārzeņus: tas, ko satur tabletes, praktiski neuzsūcas. Otrkārt, vairums no mums neizjūt nekādu vitamīnu deficītu: mēs tos pietiekamā daudzumā uzņemam no ēdiena. Kādēļ tev ir nepieciešamas tabletes, ja tu esi vesels cilvēks?
8. Tu pērc antibakteriālās ziepes rokām.
Ja ticēt reklāmai, ziepes ar antibakteriālu efektu pilnībā iznīcina tūkstošiem mikrobu un saglabā rokas gandrīz sterilas 24 stundas. Par efekta ilgumu var pastrīdēties, bet zinātnieki apšauba pašu idejas efektivitāti ”antibakteriālos komponentus”.
Šaubas apstiprināja neskaitāmi pētījumi. Viens no tiem ir publicēts žurnālā Clinical Infectious Diseases, norāda par antibakteriālo ziepju priekšrocību neesamību cīņā ar triklozonu un potenciālo ārstnieciskās noturības risku. Neklausies reklāmu. Pērc pašas vienkāršākās ziepes un mazgā ar tām rokas.
9. Tu aizturi elpu, ja kāds klepo vai šķauda.
Kad cilvēks klepo vai šķauda, neaizklājot muti, baktērijas no viņa mutes un deguna izšaujas ar ātrumu 80 - 350 km/h.
Tādēļ tavi centieni pasargāt sevi ir vienkārši smieklīgi! Vienkārši palūdz cilvēku pielikt roku priekšā mutei vai klepot uz citu pusi!
10. Tu baidies ”krakšķināt” ar pirkstu kauliņiem.
Līdz nesenam brīdim neviens neizprata šī procesa būtību. Kādēļ daža cilvēka locītavas tik ļoti nepatīkami skan? Un kādēļ tas tā notiek tev?
Patiesībā tas nav krakšķis. Tā ir saspiestas gāzes skaņa, kas dod elastīgumu mūsu locītavām. Jo skaļāk skan tavi pirksti šīs procedūras laikā, jo vairāk tajos ir ”smērējošās gāzes”. Un tas nozīmē, ka tev ir mazāk iespēju uzzināt, kas tas tāds ir - artrīts.
11. Tu izvēlies produktus ar zemu tauku saturu.
Vēl 90- tos gados ASV lauksaimniecības ministrija pārliecināja miljonus cilvēkus visā pasaulē, it kā produkti ar zemu tauku saturu ir veselīgi. Tā tirgū parādījās margarīns sviesta vietā un jogurti ar zemu tauku saturu. Bet kopš tā laika ir pagājis ilgs laiks, un vis zinātnieki jau zina, ka tas nestrādā.
Viens astoņus gadus garš Hovardas pētījums, kurš aptvēra aptuveni 50 000 sievietes, parādīja, ka cilvēki, kuri izvēlas produktus ar zemu tauku saturu, nebūt ne retāk cieš no vēža un sirds slimībām. Šie produkti nepalīdz viņiem notievēt. Bet tas, ka ēdienkartē iztrūkst veselīgu tauku padara to miegainu, bezspēcīgu un nervozu.
12. Tu izvairies ēst produktus, kas ir gatavoti mikroviļņu krāsnī.
Mēs visi esam dzirdējuši par mikroviļņu kaitējumu veselībai un to, kā tā iznīcina barības vielas. Par laimi, tās ir pilnīgas muļķības! to nesakām mēs, bet puiši no Hārvardas!
Tas izmanto viļņu enerģiju, lai pārtikas molekulas ātrāk svārstītos un tādējādi palielinātu savu enerģiju siltuma formā. Protams, ar šo pieeju dažas uzturvielas pazūd. Bet tas ir saistīts ar pašu apkures procesu, nevis ar metodi, kas ir izvēlēta šim nolūkam.
Vai tu uzsildi ēdienu ar mikroviļņu krāsni vai uz gāzes plīts - nav svarīgi. Gluži pretēji, ir informācija, ka mikroviļņu krāsns - pats ”tīrākais” un efektīgākais veids kā uzsildīt ēdienu.
Ceru, ka mūsu raksts palīdzēs tev izrauties no televīzijas uzspiestiem stereotipiem un iemācīt jums būt kritiskākam, novērtējot dažādu veselīga dzīvesveida elementu lietderību.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts