Ne tikai histērijas: zema emocionālā intelekta 3 pretīgas pazīmes

Advertisement
Advertisement

Emocionālais (tas arī sociālais) intelekts – cilvēka spējas izpaust savas emocijas un saprast to izcelsmi, apzināties citu cilvēku vārdus un jūtas, prast iekļauties sabiedrībā.


Zinātnieki apgalvo, cilvēka emocionālā attīstība viņam pat vairāk palīdz adaptēties dzīvei nekā augsts intelekts. Emocionālais intelekts palīdzēs labāk satikt ar cilvēkiem, pieņemt nosvērtākus lēmumus, pārvarēt stresu un saglabāt mieru.

Raksta turpinājums
Un šodien mēs pastāstīsim par to, kā paaugstināt emocionālā intelekta līmeni, lai iegūtu daudz priekšrocību veiksmīgai adaptācijai mūsdienu sabiedrībā.
Emocionālā intelekta attīstība

Zema emocionālā intelekta īpašnieki reti gūst panākumus dzīvē, jo viņi slikti satiek ar apkārtējiem. Viņi bieži izraisa konfliktus un strīdus. Ja ieskatīties, tad starp draugiem, paziņām un pat radiniekiem tādus cilvēkus var viegli ievērot. Kādas gan viņiem ir atšķirīgās īpašības?
1. Iesaistās strīdos

Tāds cilvēks cenšās ne tikai iesaistīties strīdā, bet ievilkt polemikā arī savus draugus vai radus. Tas viss citu cilvēku jūtu un motīvu neizpratnes dēļ.

2. Visiem pārmet par kļūdām

Cilvēks ar zemu emocionālo attīstību nesaprot, ka viņa izteikumi un negatīvisma izpausmes rada problēmas apkārtējiem. Toties jebkurā sarežģītā situācijā tāds cilvēks izvairīsies no atbildības, meklēs atrunas un vainos citus.
3. Neizceļās ar draudzīgumu

Kad cilvēkam slikti attīstīts emocionālais intelekts, viņam ir grūti uzturēt labas attiecības pat ar tuvākiem cilvēkiem. Viņš nespēj just līdzi, pārdzīvot un sevi nostādīt citu vietā. Tāda atsvešinātība un egoisms viņu padara par nevēlamu draugu.
Bet ir arī laba ziņa. Lieta tāda, ka emocionālo intelektu var attīstīt. Galvenais, iemācīties savas emocijas nevis apspiest, bet tās kontrolēt.

Kā attīstīt emocionālo intelektu

1. Iemācies sevi saprast

Vairāk ieklausies sevī, savās emocijās un jūtās, noskaidro garastāvokļa maiņas iemeslus. Tāda pašanalīze nākotnē palīdzēs labāk saprast arī citus cilvēkus.
2. Kontrolē emocijas

Mācies mierīgi reaģēt uz notikumiem, novērtēt katru situāciju no malas, nepieņemot steidzīgus, nepamatotus lēmumus. Pamēģini vairāk koncentrēties tādām lietām, kuras vari kontrolēt.

3. Attīsti empātiju

Līdzjūtība – svarīga prasme, kura māca ne tikai labāk saprast cilvēkus, bet arī dabiski noskaņot savā labā. Katrs taču vēlās, lai viņam blakus atrastos jutīgi un saprotoši cilvēki. Mācies par tādu kļūt.
4. Uzlabo saziņas prasmes

Vienmēr rast kopīgu valodu ar apkārtējiem – labākais emocionālā intelekta treniņš. Mācies slavēt citus cilvēkus, viņus iedvesmot, saprast, just līdzi. Tas dos vairāk labuma nekā var šķist pirmajā brīdī.

Attīstīts emocionālais intelekts ļaus komfortablāk justies citu cilvēku vidū, ātrāk nodibināt noderīgus sakarus un efektīvāk sadarboties ar apkārtējiem. Tāpēc strādā ar šo savas personības pusi un mācies valdīt emocijas, jo bez kontroles tās izraisa ne tikai konfliktus, bet arī slimības.

Bet kā tu kontrolē emocijas un uzlabo savu emocionālo intelektu?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024