Nāves pilsētas: 10 apdzīvotas vietas, kurās atrasties ir bīstami dzīvībai!

Advertisement
Advertisement

Mūsu Planēta ir milzīga. Uz tās ir brīnišķīgas paradīzes vietas, bet ir arī tādas, kurās labāk būtu bijis, ja cilvēks nebūtu spēris kāju. Tādās vietās pat atrasties negribās, nerunājot jau par to, lai tur dzīvotu. Mēs nolēmām padalīties ar šo pilsētu reitingu, kuras nerekomendē apmeklēt. (Pēc ASV ekoloģiskā fonda Blacksmith Institute datiem). Sāksim no “nevainīgākajām".

Raksta turpinājums
10. Dzeržinska Krievija
Pagājušajā g.s. Dzeržinskā bija apraktas aptuveni 200 000 tonnas bīstamāko ķīmisko atkritumu. Ūdens pilsētā ir tik piesārņots, ka vairākkārt pārsniedz kritisko normu. Vidējais pilsētnieku dzīves ilgums 45 gadi.
9. Kabve, Zambija
1992. gadā Zabijā tika konstatētas lielas Svina un Kadmija atradnes. Tika uzcelti uzņēmumi, lai iegūtu un pārstrādātu šos metālus. Patreiz šahtas un rūpnīcas vairs nefunkcionē, bet tas neuzlabo ekoloģisko situāciju. Pilsētas iedzīvotāji cieš no saindēšanās, pat bērniem Svina līmenis asinīs 10 – 15 reizes pārsniedz normu.
8. Laoroija Peru
Šajā kalnrūpniecības pilsētā vairāk nekā 90% iedzīvotāji smagi slimo saistībā ar augstu svina līmeni asinīs. Neveselīgu vidi rada strādājoša rūpnīca, kura piesārņo rūpnīcu no 1992.gada.
7. Liņfeņa Ķīna
Vairāk nekā 3 miljonu iedzīvotāju pārdzīvo sekas no ogļu dedzināšanas vietējās šahtās. Aptuveni 20 000 cilvēku cieš no pneimonijas, plaušu vēža un bronhīta. Liņfeņa tiek uzskatīta par netīrāko pilsētu Ķīnā. Tur praktiski nav iespējams staigāt bez maskas, jo smogs virs pilsētas atrodas visu diennakti.
6. Noriļska Krievija
Noriļska, ir viena no vispiesārņotākajām Krievijas pilsētām. Kur atrodas vislielākais metalurģiskais komplekss Pasaulē. Vairāk nekā 130 000 cilvēku cieš no respiratorām saslimšanām. Gaiss tur ir tik piesārņots, ka no 2001. gadā valdība aizliedz pilsētā iebraukt ārzemniekiem.
5. Sukinda, Indija
Sukindā atrodas viena no lielākajām Hroma ieguves karierām. Gandrīz 90 % nāves gadījumu šajā rajonā notiek Hroma saindēšanos slimību, dēļ.
4.Tjanžiņa, Ķīna
Tjanžiņa – vislielākais Svina ražotājs Ķīnā. Metāla koncentrācija gaisā un augsnē desmitiem reižu pārsniedz pieļaujamo normu. Piemēram, kvieši, kas bija izaudzēti netālu no pilsētas, satur 24 reizes vairāk Svina, nekā to atļauj Ķīnas standarti.
3. Vapi, Indija
Vairāk nekā tūkstotis ražošanas uzņēmumi, kuri atrodas šajā pilsētā, noveda Vapi līdz tam, ka dzīvsudraba līmenis ūdenī ir 96 reizes lielāks par normu. Vairāk nekā 70 000 iedzīvotāju cieš no dažāda veida Dzīvsudraba izraisītām slimībām. Tās izraisīja smagie metāli, kuri atrodas gaisā.
2. Sumgaita, Azerbaidžāna.
Sumgaita ir viena no piesārņotākajām Postpadomju savienības valstīm. Padomju laikā pilsētā strādāja liels daudzums rūpnīcu, kas nevarēja neietekmēt ekoloģiju. Tagad daudzas no rūpnīcām pārstāja funkcionēt, tomēr teritorija visapkārt atgādina lielu ražošanas tuksnesi.
1. Pripeta, Ukraina
Kura pilsēta var saukties par vismazāk piemērotu dzīvošanai Pasaulē? Protams tā ir pilsēta kura atradās blakus Černobiļas AES. Katastrofa kura notika 1986, gadā atnesa tik daudz radiācijas, ka līdz šim brīdim apkārt Atomstacijai un pilsētai ir 30 km rādiusā zona, kas ir neapdzīvota. Tiek uzskatīts, ka kopumā no radiācijas cieta vairāk kā 5.5 miljoni cilvēku. Grūti iedomāties, kā bija būt iedzīvotājiem sprādziena un evakuācijas laikā...
 
Kā parāda cilvēku pieredze, lai nogalinātu apkārtējo vidi, nav nepieciešams celt AES. Banāla metāla un gumijas ražošana var pārvērst kādreiz skaistas pilsētas par ekoloģisku elli.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024