-
- 6329 x
-
https://torno.lv/SsIZQqj
Cilvēka ķermenis nav unikāls dabas veidojums. Mēs esam tikai daļa no dabas radīto mākslasdarbu atvasinājumiem. Starp daudzajām dzīvajām būtnēm pastāv neskaitāmu līdzību. Vērojot cilvēka ķermeni, var saskatīt daudzas no šīm līdzībām. Šoreiz tās nosauksim par cilvēka ķermeņa dīvainību topu.
Avots: infoniac.ru Raksta turpinājums
1. Kāpēc mēs smejamies ar asarām acīs?
Eksperti līdz šim brīdim nezina, kāpēc tas tā notiek. Vienīgais, ko viņi pieļauj, ka smiekliem un asarām ir līdzīgas psiholoģiskas reakcijas. Abi šie stāvokļi rodas stipras emocionālas uzbudināmības laikā, tiem ir ilgstošs efekts un tie nerodas pēc rokas mājiena, kā apgalvo Roberts R.Provins (Robert R. Provine),Merilendas universitātes (University of Maryland) psihologs. Raudāšana mums asociējas ar skumjām, bet cilvēkiem asaras ir sarežģīta atbildes reakcija. Daudzas emocijas izraisa asaras, tādas kā sāpes, skumjas, un dažreiz, pārmērīga jautrība. Jebkurā gadījumā, gan smiekli, gan asaras mums ir veselīgi, jo tie samazina stresu.
2. Kāpēc mēs raudam, kad griežam sīpolu?
Kad jūs griežat sīpolu, tiek bojāta sīpola šūnas, izraisot enzīmu atbrīvošanos, kuri izstrādā gāzi – sulfoksīda propanteolu. Kad gāze sasniedz mūsu acis, jums parādās asaras, izstrādājot vāju sērskābes šķīdumu. Un tas nav īpaši patīkami. Smadzenes nosūta signālu asaru dziedzeriem, lai tie izstrādātu lielāku daudzumu šķīduma, lai nomazgātu kairinošo līdzekli. Jo vairāk sīpolu jūs griežat, jo lielāks ir izstrādātās gāzes apjoms, un jo vairāk jūs „raudat”. Sīpolu ķīmiskā reakcija ir aizargmehānisms, kas radās, lai cīnītos ar kaitēkļiem. Lai samazinātu asaru izdalīšanos, pamēģiniet sīpolus atdzesēt saldētavā, pirms tos sagriezt, jo aukstums palēnina enzīmu izstrādi. Pati lielākā enzīmu koncentrācija atrodas sīpola lejasdaļā, līdz ar ko, to varat arī nesagriezt.
3. Kas izraisa zoss ādu?
„Skrienošas skudriņas” pa ādu vai zoss āda rodas, kad jums ir auksti vai esat nobijies. Sīkie muskuļi katra matiņa pamatdaļā uz ķermeņa saraujas, un tie izskatās kā mazi pauguriņi. Īstenībā, „skudriņām” bija jēga, kad cilvēkiem vēl bija sava veida spalvas. Tādā veidā, ķermenis sasildījās, izolējot gaisa slāņus starp matiņiem. Sacēlušies mati bija brīdinājuma signāls ienaidniekiem. Cilvēki evolūcijas laikā zaudēja savu spalvu pārklājumu. Mūsdienās, zoss āda nav medicīniska rakstura problēma. Ja jūs jūtaties neērti, un ir redzama jūsu zoss āda, ģērbieties siltāk un izvairieties no šausmu filmu skatīšanās.
4. Kāpēc raustās acu plakstiņš
Šī izplatītā parādība saucas kā plakstiņa miokimija. Līdz šim brīdim ir maz kas zinām par plakstiņa raustīšanos, kas biežāk notiek ar apakšējo plakstiņu, nekā ar augšējo. Visdrīzāk, tas notiek sakarā ar nerva darbības traucējumu. Eksperti, tāpat, runā, ka nogurums, stress un kofeīns palielina iespēju, ka sāks raustīties plakstiņš. To pašu var teikt arī par acu pārpūli, nepietiekošu barību, pārmērīgu alkohola lietošanu un alerģiju. Par laimi, plakstiņa raustīšanās nav bīstama un pāriet pati no sevis. Lai novērstu šo parādību, ir jāsamazina kafijas un alkohola daudzums, kā arī, labi jāizguļas.
5.Kāpēc jums visu laiku ir auksti?
Ķermeņa temperatūru regulē smadzenes, bet tieši, hipotolāms, kurš sūta ķemenim signālu par to, ka vajag atdot siltumu siltos apstākļos, un ka jāaiztur siltums, kad ir auksti. Tāpēc mēs bieži drebam, kad mums ir auksti, jo tas muskuļos izstrādā siltumu. Dzelzs ir svarīga siltuma saglabāšanas procesā, tāpēc cilvēkiem ar anēmiju, kas bieži rodas, jo pastāv dzels deficīts, bieži vien ir auksti. Augsta asinsspiediena vai medikamentu dēļ var būt slikta asins cirkulācija, un arī var būt par iemeslu tam, ka ir auksti un ekstremitātēs zūd siltums. Vairogdziedzera nepietiekama aktivitāte , tāpat, palēnina vielmaiņu organismā līdz tādam līmenim, ka tas izstrādā pārāk maz siltuma. Pastāv ģenētiskā nosliece uz to, kā cilvēks pārcieš aukstumu. Ja jūs piederat tam tipam cilvēku, kuriem siltas zeķes vajag arī vasarā, ;ēdiet vairāk produktus, kas ir bagāti ar dzelzi, tādus, kā sarkanā gaļa, pupas, tumši zaļie lapu dārzeņi, lai izvairītos no anēmijas. Izvairieties no nikotīna, kas sašaurina asinsvadus un rada nepietiekamu cirkulāciju.
6.Vai tiesa, ka ausis aug visu laiku?
Jā, ārējās ausis aug. Tās aug ātri līdz 10 gadiem, un tad to augšana palēninās līdz 0,22 mm gadā. Tāpat, pētījumi parādīja, ka auss ļipiņa arī pagarinās visas dzīves garumā un vīriešiem ausu ļipiņas ir garākas, nekā sievietēm. Tomēr, auss kanāla izmērs, kas formējas ar kaulu un skrimšļu palīdzību, nepalielinās dzīves laikā.
7. Vai visi bērni piedzimst bez vasaras raibumiem?
Bērni, protams, var piedzimt bez dzimumzīmēm, bet viņiem nav vasaras raibumu, kas izstrādājas kā atbilde uz saules iedarbību. Kad mazuļi atrodas saulē, īpaši tie, kam ir gaiša āda un acis, viņiem palielinās iespējamība, ka parādīsies vasaras raibumi, kā arī, ādas vēža risks pieaugušajā dzīvē. Speciālisti runā par to, ka vasarraibumi uz rudu bērnu sejas nav nemaz tik piemīlīgi, jo tie ir pazīme par ādas bojājumu saules dēļ. Bērniem un pieaugušajiem, kam ir vasarraibumi, ir regulāri jāpārbaudās pie dermatologa, kā arī, jāizmanto efektīvus aizsarglīdzekļus no saules.
8. Kas izraisa durstīgu sajūtu ekstremitātēs?
Tā saucamo parastēziju izsauc asinsrites piegādes uz saspiesto nervu bloķēšana. Ja jūs ilgi sēžat neērtā stāvoklī, vai arī vienkārši sakrustojāt kājas, jūs varat diezgan stipri saspiest nervu, lai pārtrauktu signāla padevi galvas smadzenēm un liktu jūsu kājai notirpt. Tas nav viens un tas pats, kas nerva iespiešana, ilgstošs stāvoklis, kas rodas, kad ķermeņa daļa, kas ir sapampusi traumas dēļ, izdara pastāvīgu spiedienu uz nervu. Parastēzija, kā zināms, rodas ekstremitātēs, rokās, pēdās. Šī durstīgā sajūta rodas, kad paziņojums par tāpēc smadzenēs atjaunojas. Praktiski vienmēr pozas maiņa ļauj atjaunot šo saikni. Ja šis stāvoklis ilgi nepazūd, ir vērts griezties pie ārsta, jo tas var būt diabēta, izkaisītās sklerozes pazīmes.
9. Kāpēc mēs redzam oreolu ap gaismas avotiem?
Šis fenomens attiecas uz „ sfērisko aberāciju”kategoriju, un ir piemērs tam, cik optiski nepilnveidota ir cilvēka acs. Dienas gaismā, varavīksnene sašaurinās līdz mazam punktam, ļaujot gaismai nokļūt līdz kristāliņa centram. Naktī, kad varavīksnene ir izpletusies, ļaujot maksimālam gaismas apjomam iekļūt, jūsu acs izmanto lielāku iespēju, lai redzētu. Jūs redzat apļus, vienkārši tāpēc, ka acs kristāliņš ir apaļš. Gandrīz visi redz šos apļus, un ja jūs arī tos esat redzējis, tad jums viss ir kārtībā. Bet apļi var rasties arī tāpēc, ka kristāliņš saduļķojas, kas, savukārt, ir kataraktas pazīme. Tādā veidā, ja jūs pirmo reizi redzat šādus apļus, ir vērts pakonsultēties ar ārstu.
10.Kāpēc jums sāk durt sānā?
Visbiežāk durstīšanā sānā rodas skrējiena laikā vai ilgstoši smejoties. Šīs darbības ir līdzīgas tādā ziņā, ka tās darot, rodas diafragmas sasprindzinājums. Kad jūs stipri smejaties, jūs iesūcat daudz gaisa, kas aizpilda plaušas un spiež uz diafragmu, tajā pašā laikā, kad vēdera muskuļi tāpat saspiežas un arī spiež uz diafragmu. Tas notiek daudzreiz, kad jūs smejaties. Pastāvīgs spiediens izsauc muskuļu spazmu, kura rezultātā parādās durstošas sajūtas sānā. Pamēģiniet pārtraukt diafragmas ātrās kustības un sāciet lēni un dziļi elpot.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem
|