-
- 4689 x
-
https://torno.lv/RDqqTNT
Dzīvē mēdz gadīties dažādas situācijas, un, neskatoties uz to, ka jebkurš notikums ir prieka vai pieredzes pilns, daudzi cilvēki nemāk pareizi paust negatīvās emocijas, lai nenodarītu pāri gan sev, gan apkārtējiem. Vairākums mēģina vienkārši paturēt dusmas sevī, samierināties ar tām, nevis ļauties emocijām, rezultātā traumējot savu organismu.
Ja mēs varam apmānīt apkārtējos, ķermenim mēs samelot nespējam. Viss, ko mēs slēpjam no draugiem, radiem un mūsu pašiem, pārvēršas par ķermeņa sasprindzinājumu. Hronisko muskuļu sasprindzinājumu mēdz saukt arī par `muskuļu bruņām`.
Raksta turpinājums
Muskuļu sasprindzinājums, kuru dēvē arī par bloku, ”bruņām” vai spazmām - tas ir muskulis vai muskuļu grupa, kuru nevar pilnībā atslābināt. Parasti muskuļi kļūst hipertrofēta, caur tiem asinis sāk plūst lēnāk, un tie nespēj normāli funkcionēt. Sasprindzināts muskulis kļūst ciets kā akmens, traucējot organisma darbībai un izraisot sāpes pēc katras kustības.
Visefektīvākais veids, kā cīnīties ar sasprindzinājumu, ir slavenā psihoanalītiķa Vilhelma Raiha izstrādātā metodika. Pēc viņa teorijas, ”muskuļu bruņa” sastāv no 7 segmentiem, katrs no kuriem ir kāds muskulis vai orgāns. Tikai atslābinot katru no 7 segmentiem ir iespējams atrisināt sasprindzinājuma problēmu.
Mūsu redakcija ir sagatavojusi Tev 7 vienkāršus vingrinājumus, kuri palīdzēs tikt galā ar muskuļu bloku un stresu patstāvīgi. Mūsu organismā viss ir saistīts, tāpēc mēs varam regulēt savu pašsajūtu, pareizi rīkojoties!
1. Acis
Acu muskuļu sasprindzinājuma laikā Tev būs grūti kustināt pieri, kā arī seja kopumā izskatīsies pēc vaska maskas. Tas veidojas, ja Tu paturi sevī aizvainojumus.
Atrisināt šo problēmu var ar acu vingrinājumiem. Šajā gadījumā ir jāmēģina ieplest acis tā, lai darbotos arī plakstiņi, uzacis un piere. Ja pievērsīsi uzmanību šai sejas daļai, varēsi izārstēt gan ”muskuļu bruņas” sindromu, gan arī uzlabot redzi.
2. Mute
Tas attiecas uz kakla, zoda un pakauša muskuļiem. Piemēram, cilvēkam var sāpēt žoklis, un tādu sāpju iemesls parasti ir dusmas, raudāšana vai kliegšana. Lai noņemtu šo muskuļu bloku, ir jāveic šāds neparastais vingrinājums.
Apgulies embrija pozā. Guļot uz sāna, pievelc sev tuvāk ceļgalus un rokas sakrusto uz krūtīm. 5 minūšu laikā mēģini imitēt sūcošas kustības ar muti. Pēc tam atslābinies un paguli kādu laiku.
Šī vingrinājuma laikā daudzi cilvēki sāk raudāt. Tas notiek tāpēc, ka cilvēkos mostas instinkti un ilgas pēc mīlestības un aizsargātības. Nebaidies no tā un ļaujies savām jūtām. Raudāšana, kurā tiek iesaistīts viss ķermenis, palīdz uzturēt veselību. Tā palīdz atslābināties, tikt vaļā no visa, kas sakrājies, un noņem ”muskuļu bruņu” no visa ķermeņa.
3. Kakls
Šis segments sastāv no kakla un mēles muskuļiem. Tas sāp pārsvarā no dusmām un raudām.
Šīs grupas muskuļus nav iespējams ietekmēt ”pa taisno”. Lai atbrīvotos no bloka, noliec galvu uz vienu, tad uz otru sānu, pagriez galvu uz abām pusēm, parādi nelabvēļiem mēli, pakliedz vai padziedi.
4. Krūškurvis
Šis segments sastāv no roku, plecu, muguras un krūšu muskuļiem. Problēmas ar šiem muskuļiem varētu rasties no tā, ka Tu regulāri aizturi elpu. Tā ir reakcija uz to, ka bieži savaldi savas emocijas, piemēram, bailes, aizvainojumus un dusmas.
Šos muskuļus var atslābināt ar elpošanas vingrinājumu. Noģērbj apavus un apgulies uz dīvāna tā, lai pēdas būtu uz grīdas. Noliec spilvenu zem jostasvietas tā, lai galva un mugura atrastos zemāk nekā jostasvieta. Izstiep rokas virs galvas ar delnām uz augšu.
Elpo lēni un dziļi, dari to 30-45 minūtes. Ja tu pēkšņi sāksies raudāt vai smieties - tas ir labi, jo tā tu atbrīvosies un izrādīsi savas jūtas, kurām traucēja ”muskuļu bruņa”.
5. Diafragma
Pēc Raiha teorijas, šajā segmentā ir iekļauts saules pinums, miokards, plaušu un citu orgānu muskuļi, kā arī muskuļi, kas stiepjas gar mugurkaulu. Likvidēt bloku palīdzēs šis vingrinājums.
Pieņem kaķa pozu. Ceļiem ir jābūt saliktiem 90 grādu leņķī, bet rokas turi taisnas. Saliec muguru, ar vidukli tiecoties uz apakšu, pēc tam pastiepies uz augšu. Lai efekts būtu pamanāms, veic šo vingrinājumu vismaz 10 reizes.
6. Vēders
Šajā segmentā ietilpst vēdera un muguras muskuļi. Sasprindzinājums šajā zonā rodas baiļu, dusmu vai nepatikas dēļ.
Spazmas šo muskuļu grupās pāriet bez jebkādiem vingrinājumiem, bet ar nosacījumu, ka pārējie segmenti ir pilnībā atbrīvoti.
7. Gūža
Šeit ietilpst visi muskuļi ap gūžas locītavu un apakšējo ekstremitāšu muskuļi.
Problēmas šajā zonā ir vissāpīgākās un visbiežākās no visām iespējamām ”muskuļu bruņām”. Bruņas rodas no uzbudinājuma vai dusmām. Likvidēt šo sasprindzinājumu var ar jogas vingrinājumiem.
Redakcijas padoms: lai atbrīvotos no muskuļu sasprindzinājuma, ir jābūt gatavam ilgam un lēnam darbam. Nekur nav jāsteidzas, vingrinājumus veic mierīgā gaisotnē, bez steigas un uztraukuma. Sāc ar acīm, lēnām virzoties no viena segmenta uz otru. Vingrinājumu ciklu pabeidz ar gūžas locītavu.
Tev ir jāatceras, ka tikt galā ar ”muskuļu bruņām” nav nemaz tik vienkārši. Tas ir sava veida pieradums, no kura grūti atbrīvoties un kurš var atgriezties jebkurā brīdī. Ja Tev dzīvē gadās kādi nelaimīgi, stresa pilni brīži - esi gatavs jaunajam blokam. Turpini uzlabot savu noskaņojumu un dzīves uztveri pat tad, kad sasprindzinājums Tev vairs netraucēs. Neļauj tam atgriezties Tavā dzīvē!
Neaizmirsti dalīties ar šo rakstu ar tiem, kam tas var noderēt. No sirds novēlam Tev veselību un labsajūtu.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts