-
- 3880 x
-
https://torno.lv/RyRGu10
Internets burtiski ir pārpildīts ar rakstiem par to, ka daudzi vietējie produkti ir bīstami mūsu veselībai. ‘Nu un tad, - teiks daudzi, - dzīvot vispār ir kaitīgi.’ Pamatojoties uz Vispasaules Veselības Aizsardzības Organizācijas datiem, tomēr būtu jāaizdomājas par atteikšanos no dažiem produktiem.
Raksta turpinājums
Īpaši asi nostādīts jautājums par desu, šķiņķa, kā arī sālītas un kūpinātas gaļas lietošanu. VVAO sarkanas un pārstrādātas gaļas produktus attiecina kancerogēnu klasei.
Viskaitīgākie produkti
1. Kūpinātas desas
Diemžēl, mūsdienu ražotāji ir aizmirsuši īsto desu kūpināšanas tehnoloģiju. Tagad produktiem ātrāk jānokļūst veikalu plauktos, tāpēc gaļas kūpināšanai izmanto kūpināšanas šķidrumus, kuri nereti satur formaldehīdus.
2. Arahiss
Cik bieži tu esi redzējis kodolus, kurus sabojājuši kukaiņi? Pareizi, nekad! Lieta ir tāda, ka bez petūnijas gēna iedzīvināšanas šis produkts nespēj uzglabāties ilgu laiku, Tieši tāpēc kukaiņi neēd arahisu. Un tu arī nelieto!
3. Sarkanie ikri
Reizēm tik ļoti žēl, ka Kamčatka ar sarkano zivju lielo daudzveidību ir tādā tālumā no mums… Galu galā sākotnējā formā ikri ir ļoti noderīgi. Bet nelaime ir tāda, ka uzglabāšanas laiks šim produktam ir ļoti mazs.
Lai to pagarinātu, ražotāji ikrus sāla vai pievieno urotropīnu. Rezultātā rodas formaldehīds. Ja uz iepakojuma ir uzraksts vāji sālīti ikri, netici – tā ir inde!
4. Ledenes
Padomju laikos nebija dabiskāka salduma par parastām ledenēm. Bērni saujām ēda saldās barbarisa konfektes un spilventiņus. Taču tagad bērniem dot ledenītes lielā daudzumā – liela kļūda.
Lieta tāda, ka ražotājiem vienkārši nav rentabli gatavot dabiskas konfektes. Produktu taču var iegūt krietni lētāku, pievienojot stipras ķīmiskas esences.
5. Šprotes
Baltijas valstu iedzīvotāji jau sen aizmirsuši šprotu īsto garšu…Visbiežāk šis produkts tiek eksportēts, jo satur kancerogēno vielu – benzopirēnu. Bet mūsu valsts te ievieš liegumu šprotēm, te atceļ. Tāpēc labāk vispār atteikties no produkta ar šaubīgu reputāciju.
6. Piena produkti ar ilgstošu uzglabāšanas laiku
Vai esi ievērojis, ka veikala piens atvērtā veidā ledusskapī var uzglabāties nedēļām? Labāk atteikties no tāda produkta lietošanas. Speciālisti apgalvo, ka piens ar uzglabāšanas laiku ilgāku par divām nedēļām, garantēti satur antibiotikas.
7. Arbūzi
Grūti noticēt, ka vēl ir tik naivi pircēji, kuri lolo cerību par to, ka arbūzs, kas nopirkts janvāra vidū, var tikt izaudzēts bez ķīmijas. Ir vērts atcerēties par sezonalitāti, lai nekļūtu par nopietnas saindēšanās kārtējo upuri.
8. Vistas gaļa
Diemžēl, mūsu veikala plauktos var redzēt tikai broileru gaļu, kurus ir grūti izaudzēt bez augšanas hormoniem. Tāpēc bezsirdīgie ražotāji cālēniem grūž iekšā sieviešu hormonus lielās devās. Tāda gaļa īpaši bīstama vīriešiem.
9. Kausētais siers
Kausētos sieriņus dievina bērni, bet naivie vecāki viņiem pērk šo produktu neierobežotā daudzumā. Velti gan! Kausētie sieriņi – tas ir bojātu cieto sieru un citu atlikumu pārstrādes rezultāts. Turklāt daudzi gastroenterologi uzstāj par to, ka šo produktu mūsu organisms nemaz neuzņem.
Ja tu neesi vienaldzīgs par savu tuvinieku un radu veselību, obligāti padalies ar viņiem ar noderīgo rakstu!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts