Miljoniem cilvēku dzīvo un pat nenojauš nāvējošo slimību! Uzzini, kā atpazīt un izdzīvot.

Advertisement
Advertisement

Viltīga slimība ar neparedzamām sekām – tā ķirurgi saka par aneirismu. Aneirisma – artēriju sieniņu vai vēnu izspiešanās to plānuma vai izstiepšanās dēļ. Tā rezultātā veidojas aneirismātisks maisiņš, kurš spiež uz apkārtējiem audiem.


To uzskata par vecuma slimību, pie tās noved ateroskleroze, hipertonija, pārciests miokarda infarkts, vēla sifilisa stadija...Jauniem cilvēkiem aneirismas attīstības risks pieaug pēc traumas.

Raksta turpinājums
Asinsvadu aneirismas pazīmes

Cilvēks var dzīvot un gadiem nenojaust, ka sevī nēsā bumbu ar laika degli. Jebkurā brīdī bojātais asinsvads var pārplīst, kas būs nāvējoši...Plīšanas momentā cilvēks sajūt griezošas sāpes, bet asinsspiediens sāk ātri pazemināties.

Bieži aneirismu atklāj nejauši, iekšējo orgānu USG laikā. Šai diagnozei nepieciešama tūlītēja medicīniska iejaukšanās.
Vēl vairāk, eksistē vairāki simptomi, kurus nav vērts ignorēt, jo tie var norādīt uz to vai citu aneirismas formu.

1. Galvas smadzeņu artērijas aneirisma

Tā ir bīstamākā šīs slimības forma. Plīsuma gadījumā cilvēks jūt asas sāpes un zaudē samaņu. Pastāvīgas galvas sāpes, kuras līdzīgas migrēnas lēkmēm, ir par iemeslu neatliekamai izmeklēšanai.

2. Aortas aneirisma

Šī forma - 85 % visu aneirismas gadījumu. Vēlās stadijās slimnieks žēlojas par spiedošām sāpēm tajā vai citā organisma daļā. Vēdera daļas aortas aneirisma attīstās bez skaidrām pazīmēm. Dažos gadījumos pacienti, pieliekot roku pie vēdera, var sajust pulsāciju, spēcīgāku kā citās vietās.
3. Perifēro asinsvadu aneirisma

Ar roku un kāju asinsvadu bojājumiem cilvēks sūdzas par stiprām sāpēm minētajos ķermeņa locekļos.

4. Sirds aneirisma

Šo aneirismas formu diagnosticē 5 no 20 pacientiem, kuri pārcietuši infarktu. Reti kad pavada kaut kādi simptomi. Dažreiz par likstu liecina nakts krākšana, saspiestības sajūtas krūtīs un mugurā, aizdusa, diskomforts norijot.
Nepieciešams saprast, ka nekāda aneirismas forma neārstējas ne medicīniski, ne ar tautas metodēm. Vienīgā iespēja – ķirurģiska iejaukšanās.

Lai izvairītos no aneirismas, ārsti iesaka sekot holesterīna un cukura līmenim asinīs, arteriālā spiediena līmenim, atmest smēķēšanu, neaizrauties ar ekstrēmiem sporta veidiem un smagumu celšanu, kā arī veikt regulāru asinsvadu USG.

Parūpējies par savu draugu veselību: padalies ar viņiem ar rakstu!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024