Miega 10 higiēnas noteikumi, pēc kuru apguves jūs saldi gulēsiet

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement


Cilvēki XXI gadsimtā guļ par 20 procentiem mazāk nekā pirms 100 gadiem. Un katrs trešais no mums cieš no bezmiega vieglā vai smagā formā. Tāpēc zinātnieki izstrādāja rekomendācijas miega higiēnai, pateicoties kurām jūs lieliski izgulēsieties un no rīta jutīsieties mundrs.


Mēs zinām, cik smagi rit miegaina cilvēka diena, un ceram, ka jaunā informācija palīdzēs atbrīvoties no šīs problēmas.

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
1. Iet gulēt tūlīt pēc vannas – slikta ideja

Tiek uzskatīts, ka vanna vai karstā duša ir labāka, ja tajā iet 1 –2 stundas pirms miega, jo karstais ūdens palielina mūsu ķermeņa temperatūru, kas traucē iemigšanai. Miegainību jūs jūtat tikai tad, kad ķermeņa temperatūra pazeminās.

2. Dienas laikā labāk nepavadīt gultā ilgu laiku, izņemot īpašus gadījumus

Speciālisti iesaka izmantot gultu tikai gulēšanai. Skatīties televizoru, lasīt, strādāt vai mācīties vajag speciāli šim nolūkam atvēlētajā zonā. Iemesls ir vienkāršs: gulta apzināti asociējas ar miegu. Tikko jūs ieguļaties gultā, smadzenes pārstāj aktīvi darboties un ir gatavas pārlādei. Ja ir pārāk daudz laika pavadīts gultā, tad šīs saiknes vairs nebūs. Rezultātā iemigšana būs daudz grūtāka.

3. Apgaismojumam dienā jābūt pēc iespējas spilgtākam, pretējā gadījumā jūsu bioloģiskie pulksteņi riskē strādāt nepareizi.

Ideāls izkārtojums ir tad, kad jūs visu gaismas dienu pavadāt uz ielas, kur grozāties saules staros. Bet mēs visi esam reālisti un saprotam, ka tas nav iespējams. Par laimi, ir vienkāršs šīs problēmas risinājums: gaismas telpā, kur jūs pavadāt lielāko daļu laika, ir jābūt ļoti daudz. Turklāt apgaismojums jāizvēlas maksimāli tuvu dabiskajam. Pirmkārt, tas nedos jums dienā laiku snauduļot. Otrkārt, sagatavos smadzenes vakaram.
Foto: adme.ru
4. Ja esat diētas adepts, kuram nav iespējams ēst pēc 6 vakarā, tad labāk pārskatīt savus noteikumus.

Kā pilns kuņģis, tā arī tukšs ir vienādi kaitīgs jūsu miega kvalitātei. Vieglas vakariņas vēlā vakarā palīdzēs jums labāk gulēt, ja uzticēsieties speciālistiem. Ja jūs esat pārāk norūpējies par savu svaru, varat iedzert vismaz glāzi silta piena - tajā ir triptofāns - nomierinoša viela.

5. Ja jums ir regulējama apkure, tuvāk naktij temperatūra jānoregulē zemāka

Aizmigt siltā istabā ir daudz grūtāk nekā aukstajā telpā. Izklausās dīvaini, bet ideālā temperatūra iegrimšanai miegā ir tikai 15 –19 °C. Maziem bērniem šis skaitlis ir nedaudz lielāks - 18 –21 °C.

Bet tas viss ir individuāli. Ir vienkāršs veids, kā pārbaudīt, vai jūsu istabā ir pietiekami vēss: ja jums rodas vēlme paslēpties zem segas, viss ir kārtībā. Ja zem segas jums ir karsti, ir vērts rūpēties par temperatūras pazemināšanu telpā.
Foto: adme.ru
6. Spreji pret iesnām pasliktina miegu

Ar iesnām ir ļoti grūti aizmigt. Vienkāršs variants – tas, protams, ir nazālais sprejs, kas darbojas gandrīz acumirklī. Taču to vajag izmantot ar lielu piesardzību: nakts vidū jūsu deguns atkal būs aizlikts. Iespējams, ka tā dēļ jūs bieži modīsieties, bet rīts tevi sagaidīs ar galvassāpēm.

Speciālisti iesaka izmantot neārstnieciskās metodes, piemēram, izskalot degunu ar sālsūdeni. Turklāt daudzas no šīm zālēm satur tādas vielas kā pseidoefedrīnu, kas paaugstina asinsspiedienu un izraisa nemiera sajūtu (un tas nebūt neveicina veselīgu miegu).

7. Ja esat pieraduši gulēt uz vēdera, tad priekš jums ir sliktas ziņas.

Miegs uz vēdera tiek uzskatīts par sliktāko no visām iespējamajām pozām. Labāk gulēt uz muguras, izstiepjot rokas un kājas kā kareivjim. Sākumā, iespējams, būs neērti, taču speciālisti apgalvo, ka pie tā ātri pierod.

Turklāt, ja jums ir sāpes muskuļos, tad vajadzētu sekot šādiem padomiem:

• ja sāp jostas vieta, gulēt labāk uz muguras, bet zem ceļiem jāliek spilvens.
• ja sāp pleci, tad jānoguļas uz sāniem un jāieliek mazs spilvens zem augšdelma, lai roka nebūtu pielikta pie ķermeņa.

Un vissliktākais variants ir poza uz muguras ar aizliktām rokām virs galvas.
Foto: adme.ru
8. Ja jūs dzīvojat ar partneri un ciešat no bezmiega, labāk gulēt atsevišķi

Ideāli, kad vīram un sievai miega grafiki sakrīt. Pretējā gadījumā viens no viņiem cietīs. Bez tam jāņem vērā fizioloģiskās īpatnības: ja laulātais krāc, tad pats nepamodīsies, bet viņa sievai būs grūti. Šādā situācijā ir vienkāršāk organizēt atsevišķas guļvietas.

9. Mājas mīluļi – tas ir svēti, bet saimnieka miega kvalitāti viņi bojā

Diemžēl mūsu mazākajiem brāļiem ir principiāli dažādi bioloģiskie ritmi un viņi dod priekšroku būt nomodā, kad mēs guļam. Vislabākā izeja, lai gan tā diez vai patiks dzīvnieku cienītājiem, ir izlikt tos aiz guļamistabas durvīm. Vai vismaz neielaist viņus savā gultā.

10. Telefons ir jānovāc pēc iespējas tālāk no gultas, bet ne tā iemesla dēļ, par kuru jūs domājāt

Miega traucējumu speciālisti ievēro, ka daudzi cilvēki, mēģinot ieslīgt Morfeja apskāvienos, pārāk bieži skatās pulkstenī. Redzēdams, ka laiks ir vēls, cilvēks ļoti nervozē, kas nelabvēlīgi ietekmē miegu. Tāpēc telefonus un pulksteņus labāk novākt.
Foto: adme.ru
Vai jums ir savi noslēpumi, kas palīdz ātrāk aizmigt?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024