-
- 3270 x
-
https://torno.lv/xw6iSxd
Visu laiku mums tiek sacīts, ka tas ir kaitīgi, un to nevajag darīt. Kafiju ir slikti dzert, un brokastis nevar laist garām. Un mēs daudz mazu sīkumu ierakstījām mūsu kaitīgajos ieradumos. Taču izrādījās, ka ne visi no viņiem ir tik kaitīgi, kā mums teica, un varbūt pat otrādi.
Raksta turpinājums
Šodien jums pastāstīsim par sliktajiem ieradumiem, kas izrādījās ļoti noderīgi.
Noderīgi ieradumi
1. Izlaistas brokastis
Kopš bērnības mums teica, ka brokastis ir jāēd. Faktiski brokastis nav vajadzīgas. Agrāk uzskatīja, ka, ja jūs regulāri neēdīsiet brokastis, varat pieņemties svarā. Tomēr nesenie pētījumi liecina, ka viss ir gluži pretēji. Badošanās un izlaistas ēdienreizes palīdz cilvēkiem zaudēt svaru. Un brokastu trūkums pozitīvi ietekmē treniņu efektivitāti.
2. Kafijas dzeršana
Šķiet, ka tas ir mūžīgs strīds. Daži ārsti saka, ka nedrīkst dzert kafiju vispār, un citi, ka tas ir pat noderīgi. Ne tik sen zinātnieki pat pierādīja, ka šā aromātiskā dzēriena izmantošana mazina onkoloģijas risku. Turklāt kafija var pasargāt mūs no diabēta. Tomēr ir ieteicams ierobežot patērētās kafijas daudzumu līdz 400 ml dienā (ne vairāk kā divas kafijas tases).
3. Olu ēdieni
Par olām arī ir strīdi. Neēst olas, ēst tikai baltumu, ēst olas ir tikai reizi nedēļā - ko tik mums nestāstīja par šo produktu. Un tomēr olas ir ļoti veselīgas, jo tajās ir daudz vitamīnu un minerālvielu, kas labi uzsūcas. Un vēl: jums vajadzētu ēst gan baltumu, gan dzeltenumu.
4. Trekni ēdieni
Daudzi cilvēki, kas vēlas nomest svaru, izvēlas sev diētu ar zemu tauku un augstu cietes saturu. Bet tas nedarbojas. Amerikā tika veikts pētījums, kas pierādīja, ka ēdot pārtiku ar zemu tauku saturu nevar zaudēt svaru.
Turklāt tika pierādīts, ka šāda diēta neglābj ne no krūts, ne resnās zarnas vēža, ne sirds un asinsvadu slimībām.
5. Enerģijas dzērienu lietošana
Tiek uzskatīts, ka šie dzērieni ir īsta inde, kas bojā mūsu veselību. Bet tie nemaz nav tik briesmīgi, kā mēs domājām. Vienīgā lieta, kas tajās ir kaitīga, ir cukurs. Bet visas pārējās sastāvdaļas, B vitamīni un taurīns ir pilnīgi droši cilvēka organismam.
6. Vīns
Alkohola dzeršana ir slikto paradumu topā. Tomēr daži pētnieki uzskata, ka cilvēki, kuri dzer mēreni (ne vairāk kā 2 glāzes vīna dienā), samazina smadzeņu slimību attīstības risku. Pagājušajā gadā žurnālā ”Alcheimera slimība” publicētie pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kuri dzer nedaudz vīna katru dienu, , sasniedz 85 gadu vecumu bez slimības pazīmēm.
7. Sociālo tīklu izmantošana
Tiek uzskatīts, ka bieža viedtālruņu un sociālo tīklu izmantošana ir kaitīga mūsu veselībai. Tomēr lielākā daļa pētījumu apstiprina, ka viedtālruņi nav absolūtais ļaunums, dažos gadījumos tie var būt pat ļoti noderīgi.
2017. gadā tika veikts pētījums, kura laikā tika pētīta viedtālruņu ietekme uz 120 000 britu pusaudžiem. Izrādījās, ka sociālo tīklu izmantošana nebija kaitīga vairumam pusaudžu, un daudziem bija pat noderīga, jo šādā veidā bērni saņēma morālo atbalstu no saviem vienaudžiem.
8. Paziņojumi tālrunī
Jebkurš padomu saraksts, kā palielināt ražīgumu, obligāti ietver elementu ”izslēgt paziņojumus tālrunī”. Tomēr, kā izrādījās, šis padoms nav pilnīgi pareizs. Jaunākie eksperimenti pierāda, ka cilvēki, kuri nesaņem paziņojumus, ir uztraukti un nervozē.
9. Ilgstoši treniņi
Labs un noderīgs ieradums skaitījās ilgi treniņi, bet ne vienmēr jāpazūd zālē vairākas stundas dienā, lai paliktu formā. Pētījumi pierāda, ka intensīva 7 minūšu ilga visu muskuļu grupu treniņš var būt daudz noderīgāks par stundu.
10. Pēcpusdienas atpūta
Pieaugušam parasti jāguļ 7-8 stundas dienā. Bet ar pašreizējo dzīves ritmu šāds miegs ir lieka greznība. Tāpēc 20-30 minūtes miega dienas laikā var atjaunot mundrumu un palielināt produktivitāti. Tāpēc neatsakieties no dienas miega, jo tas var būt ļoti noderīgs. Atcerieties tikai, ka tas nedrīkst būt ilgāks par pusstundu un laikā no 13.00 līdz 15.00 , tad jūs pamodīsieties enerģiski un atpūtušies.
Negaidīti, vai ne? Visa savu dzīvi jūs domājāt, ka tas viss ir kaitīgs, bet, izrādās, gluži pretēji. Bet tagad jūs zināt, ka šie paradumi nav absolūti nāvējoši, un jums nevajag vairs uztraukties par tiem.
Noderīgie un sliktie ieradumi spēlē lielu lomu mūsu dzīvē. Dažreiz tie var pasliktināt mūsu dzīvi, bet bieži vien notiek, ka ikdienas sīkumi izglābj mūs no briesmīgām slimībām. Tāpēc ņemiet vērā to un vienmēr palieciet veseli!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts