Melns pelējums okupēja viņas vannasistabu! Tad viņa paņēma vienu pudelīti šī līdzekļa…

Advertisement
Advertisement

Tumši plankumi, kuri pēkšņi parādās uz sienām vai griestiem – tie nebūt nav nevainīgi putekļi vai zirnekļu tīkli. Tas ir īpašs melnā pelējuma veids un no šī momenta tev nāksies šai parādībai veltīt paaugstinātu uzmanību.

Raksta turpinājums
Bez apdares materiālu bojāšanas, melnā pelējuma rašanās rada vēl daudzas citas nepatikšanas. Šīs sēnītes sporas vienkārši nokļūst cilvēka organismā caur elpceļiem. Nokļūstot labvēlīgos apstākļos, sporas sāk augt un izraisa cilvēkam smagākās alerģiskas reakcijas, pneimoniju, astmu un pat kandidozi.
Melnais pelējums sastāv no sēnīšu grupas, kurās ir vairāki mikroorganismu veidi. Katra sēnīte ir bīstama pa savam, bet veselībai kaitē tikai daži to veidi.

Mājas apstākļos taisīt analīzes nav nozīmes – sēnītei mājās nav vietas, lai vai kāda veida tā būtu.
Visbiežāk melnais pelējums rodas telpās ar paaugstinātu mitrumu. Pie tādām zonām pieder vannasistaba un virtuve. Pelējuma rašanās iemesls var būt plaisas apmetumā, sienu caursalšana ziemā, nekvalitatīvs remonts.
Kanalizācijas bojājumi vai problēmas ar ūdensvadu arī var kļūt par šīs bīstamās sēnītes rašanās iemeslu. Vannasistabā ir visi nosacījumi tās aktīvai attīstībai. Saules gaismas trūkums, slikta gaisa cirkulācija, liels mitrums - sēnīte aug ar katru dienu!
Apkarot sēnīti var un vajag. Jāsaprot, ka metode, kuru mēs šodien piedāvājam, ir efektīva, ja tikai bojājums atrodas sākuma stadijā. Atsevišķus plankumus var lokalizēt un iznīcināt. Ja pelējums izplatījies pa visu sienu, būs jāpielieto radikālas metodes tādas kā apmetuma nomainīšana.
Jebkurš kontakts ar pelējumu ir kaitīgs. Pirms uzsākt bojātās virsmas apstrādi, uzliec brilles, uzvelc respiratoru, cimdus un apsien galvu ar lakatu.
Ūdeņraža pārskābe – tas ir pretsēnīšu, pretvīrusu un antibakteriāls līdzeklis. Pārskābe ir lieliska alternatīva tradicionālajiem balinātājiem. Tā ir droša lietošanā, jo nesatur toksiskas vielas un nav bīstama ne tikai apkārtējai videi, bet arī cilvēkam.
Pelējuma noņemšanai ņem 3%-īgo ūdeņraža pārskābi. Ielej to smidzinātājā (var arī pulverizatorā ziediem) un uzsmidzini līdzekli vietās, kas pārklātas ar pelējumu. No virsmas pelējumu noņem ar sūkli. Pēc tam sūkli labākais izmest.
Apstrādāto virsmu noskalo ar ūdeni un apsmidzini to vēlreiz. Ļauj pārskābei izžūt. Pēc tādas procedūras visas sēnītes sporas būs iznīcinātas un atkārtota tās rašanās būs novērsta.
Kārtīgi seko tīrībai savās mājās. Ir taču daudz vieglāk novērst problēmu nekā pēc tam cīnīties ar tās sekām!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024