Melnās ķimenes – mans glābiņš! Nostiprina imunitāti, paaugstina potenci un novērš audzēju rašanos.

Advertisement
Advertisement

Melnās ķimenes – mans glābiņš! Nostiprina imunitāti, paaugstina potenci un novērš audzēju rašanos.

 

Melnās ķimenes cilvēks izmanto jau vairākas tūkstošgades. Tā sēklas tika atrastas Tutanhamona kapenēs. Par auga derīgajām īpašībām runāja Avicenna, Galēns un Hipokrāts. Pravietis Muhameds pieminēja melnās ķimenes daudzos hadīsos, norādot ļoti precīzas receptes un lietošanas veidus konkrētu slimību gadījumos.

Raksta turpinājums
Augam ir daudzi nosaukumi: melnais sezams, seidans, sējas melnsēklīte, botāniskajā klasifikācijā to sauc par kalindži vai nigellu (lat. Nigella sativa).

Melnās ķimenes bieži jauc ar kumīnu (lat. Cuminum cyminum) un parastām ķimenēm (lat. Carum carvi), kaut arī tie ir pilnīgi dažādi augi, kuri piedevām pieder pie dažādām dzimtēm.
Melno ķimeņu sēklas satur polinepiesātinātās taukskābes, kuras organisms neizstrādā, bet ir neaizvietojamas šūnu membrānu stabilitātes saglabāšanai un to pilnvērtīgas savu funkciju izpildīšanā. Šīs skābes kavē aterosklerozes attīstību, pazemina holesterīna līmeni, un samazina to nogulsnējumus uz asinsvadu sieniņām.
Pētījumi ir pierādījuši, ka melnās ķimenes labvēlīgi ietekmē dakšveida dziedzera darbību un nostiprina imunitāti, esot par to pašu `līdzekli pret visām slimībām`. Par iedarbīgāko tiek uzskatīta to pielietošana sekojošu stāvokļu un slimību gadījumos.
Ārstēšana ar melnām ķimenēm

1. Vēzis

Melno ķimeņu pretvēža iedarbība pamatojas ar to antioksidantām, imūnmodulējošām un detoksikācijas īpašībām. Pierādīts, ka nigellas sēklas, tās lietojot regulāri, aizkavē aknu, kuņģa, resnās zarnas un dzemdes kakla vēža attīstību.
Viela timohinons, kas iegūta no auga, spējīga ne tikai kavēt vēža šūnu attīstību, bet arī procesu padarīt atgriezenisku. Pētījumi galvenokārt tika veikti ar aizkuņģa dziedzera vēža slimniekiem, bet tā ir viena no visgrūtāk ārstējamām šīs slimības formām.
2. Neauglība

Nigellas eļļas sastāvā ir hormoni, kas paaugstina potenci un kas spēj izārstēt neauglību. Tā normalizē testosterona izstrādi un labvēlīgi ietekmē spermatoģenēzes procesu. Melno ķimeņu eļļas regulāra lietošana veicina vīriešu un sieviešu neauglības izārstēšanu.
3. Augsts arteriālais spiediens

Ar ķimeņu eļļu var pazemināt arteriālo spiedienu un holesterīna līmeni asinīs. Viela kavē aterosklerotisku trombu veidošanos un pozitīvi iedarbojas uz sirds-asinsvadu sistēmu kopumā.

4. Kuņģa - zarnu trakta problēmas

Melno ķimeņu eļļa veicina kuņģa sulas skābuma normalizēšanos, uzlabo zarnu peristaltiku, normalizē gremošanu un novērš tādas parādības kā atraugas, slikta dūša, vemšana, meteorisms, diareja.

Eļļa kavē iekaisuma slimības un čūlu veidošanos kuņģī. Tiek lietota kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, gastrīta, enterokolīta, enterīta, kolīta ārstēšanā. Tā ir labs līdzeklis disbakterozes gadījumā, ar kuru tagad slimo ļoti daudz cilvēku.

5. Epilepsija

2007.gadā pētījumu gaitā tika atklāts, ka melno ķimeņu sēklu ekstrakts uz ūdens bāzes ievērojami samazina krampju lēkmju intensivitāti.

6. 2 tipa cukura diabēts

2 gramu melno ķimeņu sēklu lietošana tukšā dūšā rada būtisku glikozes līmeņa pazemināšanos asinīs.

7. Psoriāze

Melnās ķimenes ir efektīvas psoriāzes ārstēšanā. Ar nelielu eļļas daudzumu katru dienu ieziež skartās ādas zonas. Piedevām to var jaukt ar citām eļļām, piemēram, sezama vai riekstu.
Ieteikumi melno ķimeņu eļļas lietošanā

Nigellas eļļas sastāvā ir vairāk kā simts komponentu, no kuriem puse ir cilvēka organisma vielmaiņas procesu stimulatori. Eļļa tiek ražota no divu veidu sēklām - Etiopijas un Saūda Arābijas. Abas šīs šķirnes ir vienādi labas. Ieteicamāk pirkt eļļu, kas iegūta ar aukstās spiešanas metodi.

Dzenoties pēc vieglas peļņas, daži cilvēki tīru melno ķimeņu eļļu sajauc ar lētākiem analogiem (saulespuķu, kokvilnas), bet pēc tam to pārdod kā dabisku. Tāpēc ir nozīme eļļu pirkt tikai pie uzticamiem pārdevējiem. Īpaša uzmanība jāpievērš iepakojuma kvalitātei.
Regulāri lietojot kalindži eļļu, var tikt vaļā no daudzām veselības problēmām – no iesnām līdz vēzim, taču pirmām kārtām to izmanto zemas imunitātes gadījumā tās paaugstināšanai un nostiprināšanai.

Melno ķimeņu eļļa uzlabo vielmaiņu, normalizē hormonālās sistēmas darbību, arī tauku vielmaiņu, stimulē kaulu smadzeņu izstrādi, veicina asins sastāva uzlabošanos un cīnās pret brīvajiem radikāļiem.

Eļļu ieteicams lietot tukšā dūšā 15-20 minūtes pirms ēšanas. Tai uzdzer pus glāzes ūdens, kurā izšķīdināta ēdamkarote medus vai ar pus glāzes sulas. Kursa ilgums parasti ir 3-4 mēnešus. To var atkārtot pēc 2 mēnešu pārtraukuma.

Kontrindikācijas melno ķimeņu lietošanā

Neskatoties uz to, ka nigella – viens no efektīvākajiem ārstniecības augiem, dažas kontrindikācijas lietošanā tomēr ir. Melno ķimeņu sēklas nav vēlams lietot grūtniecības laikā, tā kā tās satur augu hormonus, kuri stimulē dzemdēšanas aktivitāti. Kontrindikācija ir arī individuāla nepanesamība un pārmērīgs jūtīgums.

Izmēģini un iesaki saviem draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024