-
- 3838 x
-
https://torno.lv/RTVaH80
Visiem mums ir zināms par peldēšanas labumu. Tā ne tikai nostiprina imunitāti, bet arī palīdz organismam pareizi attīstīties. Peldēšana kalpo par daudzu slimību profilaksi un ir ļoti noderīga veselībai. Kā daļu no ārstēšanas ārsti bieži izraksta nodarbības baseinā.
Raksta turpinājums
Un, ja tu pajautāsi, vai doties uz baseinu, atbilde, protams, būs – jā. Tikai pirms tam vajag pārliecināties, vai tev nav tam kontrindikācijas. Mēs tev pastāstīsim, kam nav ieteicamas nodarbības peldbaseinā un kāpēc.
Vai var apmeklēt peldbaseinu
Mēs pat teiktu, ka nevis var, bet vajag. Peldēšana baseinā – tā ir nodarbe, kas dod iespēju uzlabot veselību, uzlabot stāju, uzlabot sirds un plaušu darbību, kā arī nomest lieko svaru. Baseina apmeklēšana ļoti labi ietekmē nervu sistēmu. Ūdenim piemīt relaksējoša iedarbība un palīdz efektīvi cīnīties pret stresu. Tas labvēlīgi ietekmē cilvēka psiholoģisko un emocionālo stāvokli.
Peldēšana palīdz cīnīties ar daudzām slimībām, bet daudzas tā var pastiprināt. Noskaidrosim, kādos gadījumos nedrīkst nodarboties ar peldēšanu.
1. Infekcijas un saasinājuma periodi
Tās ir vienas no svarīgākajām kontrindikācijām. Ja tu esi saķēris infekciju vai ir saasinājusies hroniska slimība – baseins ir aizliegts. Infekcijas slimību gadījumā nedrīkst peldēt, jā un citus cilvēkus inficēt nevajag. Runājot par hroniskām slimībām, tad, ja tu slimo, piemēram, ar cistītu, peldēšana var tikai pasliktināt situāciju. Sekas var būt ļoti nopietnas, labāk no ūdens procedūrām atteikties.
2. Ļaundabīgi jaunveidojumi
Onkologi iesaka ierobežot fizisko slodzi cilvēkiem, kuriem tika diagnosticēti ļaundabīgie audzēji. Nodarbību laikā baseinā ir iesaistītas visas muskuļu grupas, kas var negatīvi ietekmēt pacienta stāvokli. Šajā gadījumā svarīgi konsultēties ar ārstu, varbūt, īslaicīgas nodarbības tomēr varēs atstāt.
3. Sirds slimības
Peldēšana nav vēlama tādu slimību gadījumā kā aritmija, stenokardija, sirds mazspēja.Taču šeit viss nav tik viennozīmīgi. Dažos gadījumos ārsti nozīmē peldēšanu kā reabilitācijas procesa daļu sirds slimību gadījumā. Cilvēka organisms ir ļoti unikāls, tāpēc katrā gadījumā nepieciešama individuāla pieeja.
4. Ādas slimības
Sēnīte, dermatīts, ekzēma un daudzas citas ādas slimības ir kontrindicētas baseina apmeklējumam. Bez tā, ka tu vari pasliktināt savu stāvokli, jo ir grūti paredzēt, kā āda reaģēs uz hlorēto ūdeni, tu pakļauj riskam citus baseina apmeklētājus. Sākumā jāizārstējas un tikai pēc tam doties peldēt.
5. Alerģija
Ja tu slimo ar alerģiju, tad pirms baseina apmeklējuma aizej pie ārsta. Grūti prognozēt, kā organisms reaģēs uz ūdeni no baseina.
6. Vaļējas rētas
Baseinā eksistē liela iespēja dabūt infekciju. Nav vērts riskēt.
7. Acu slimības
Šajā gadījumā viss ir ļoti individuāli, bet, ja ir problēmas ar acīm, nepieciešams konsultēties ar oftalmologu. Dažas acu slimības var pastiprināties.
8. Mēnešreizes
Šeit tas pats, kas ar vaļējām rētām – risks dabūt infekciju ļoti liels un tamponi no tā tiešām nepasargās.
9. Peldēšana grūtniecības laikā
Tas jau vairs neattiecas uz liegumu sarakstu. Vienkārši daudzus satrauc jautājums, vai var nodarboties ar peldēšanu grūtniecības laikā un mēs nolēmām uz to atbildēt. Tātad – var un, turklāt, tas ir ļoti veselīgi. Tas palīdz atvieglot smagumu un samazināt slodzi uz mugurkaulu. Tāpat tas veicina muskuļu nostiprināšanos un normālu augļa attīstību.
Ja tev ir kontrindikācijas no saraksta – nodarboties ar peldēšanu nedrīkst, tas var būt ārkārtēji bīstami. Kaut gan katrā konkrētā gadījumā viss ir ļoti individuāli. Ļoti svarīgi konsultēties ar ārstu. Iespējams, tu drīksti nodarboties ar peldēšanu, tikai ļoti saudzīgā režīmā.
Ja tomēr visas šīs kaites apmetušas tev līkumu – droši dodies uz baseinu. Tas palīdzēs nostiprināt veselību, norūdīt organismu un kļūt krietni spēcīgākam.
Patika raksts? Padalies ar draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts