-
- 2261 x
-
https://torno.lv/xrKH0R0
Saskaitīšanas piemēru risināšana ir vienkāršs uzdevums, ar kuru var tikt galā pat trijnieku karalis. Vai jūs arī domājat, ka tas ir tik elementāri? Mēs redakcijā atradām dažus interesantus saskaitīšanas piemērus, no kuriem katram ir savs knifiņš.
Tāpēc ne katrs augstprātīgais pieaugušais varēs atrast pareizo risinājumu. It īpaši, ja savulaik viņš ar pienācīgu nopietnību neizturējās pret matemātikas stundām.
Un jo vecāks ir cilvēks, jo grūtāk viņam tikt galā ar skaitļiem. Tāpēc jūs varat pārbaudīt ne tikai sevi, bet arī vecākus padomju rūdījuma radiniekus. Laba iesildīšanās garīgai skaidrībai.
Raksta turpinājums
PIEMĒRU RISINĀŠANA AR SASKAITĪŠANU
Vai jūs domājat, ka lai nu ar kaut ko, bet ar saskaitīšanas piemēriem jūs nenobiedēt? Varbūt tā arī ir. Bet mēs ļoti šaubāmies, ka daudzi pieaugušie, kuri pēdējo reizi matemātikas mācību grāmatu ir atvēruši pirms gadu desmitiem, no galvas atceras pamatnoteikumus. Ir pienācis laiks to pārbaudīt.
1. Pirmo piemēru var redzēt jau priekšskatījumā. Risinājums prasa tikai dažas vienkāršas darbības, kuras var veikt bez pildspalvas un piezīmju grāmatiņas. Bet tam jums jāatceras, kā darboties ar negatīviem skaitļiem. Vai jūs varēsiet sniegt pareizo atbildi?
2. Otrajā uzdevumā vienlaikus ir vairāki piemēri, bet katrā no tiem tiek izmantota tikai saskaitīšana. Vai varat aprēķināt, kādas vērtības ir paslēptas aiz katras ģeometriskās figūras, lai atrisinātu pēdējo piemēru?
3. Un, lai atrisinātu pēdējo vienādojumu, mēs iesakām tikt skaidrībā ar zemenēm, plūmēm un citroniem. Visi šī vienādojuma nosacījumi ir redzami zemāk esošajā attēlā. Risinājumam būs jāveic ne tikai saskaitīšana, bet arī dažas citas darbības. Bet neuztraucieties - tur nav nekā grūta. Vienkārši esiet piesardzīgs un jūs atradīsiet atbildi.
Padomi un risinājumi
1. Pastāv noteikums, ka negatīvs skaitlis (kas ar mīnusu) kļūst pozitīvs pāra pakāpē un paliek negatīvs nepāra gadījumā. Un tiešām (-3) ² = 9 un (-3) ³ = -27. Bet, ja nav iekavu, tad negatīvs skaitlis pāra vai nepāra pakāpē paliks negatīvs.
Atceroties šos vienkāršos noteikumus no skolas laikiem, cenšamies atrisināt mūsu piemēru. Rezultātā mēs iegūstam -3² + 3² + (-3)² + 3² = -9 + 9 + 9 + 9 = 18.
2. Nekavējoties aprēķinām, kādi skaitļi ir paslēpti aiz katra ģeometriskā attēla. Aiz apļa mums ir 45/3 = 15. Tad aiz kvadrāta ir paslēpts (23 - 15) / 2 = 4. Tāpēc aiz daudzstūra mums ir (10 - 4) / 2 = 3. Tad pēdējais piemērs izskatās tā: 3 + 4 + 4 + 15 = 26.
2. Nekavējoties aprēķinām, kādi skaitļi ir paslēpti aiz katra ģeometriskā attēla. Aiz apļa mums ir 45/3 = 15. Tad aiz kvadrāta ir paslēpts (23 - 15) / 2 = 4. Tāpēc aiz daudzstūra mums ir (10 - 4) / 2 = 3. Tad pēdējais piemērs izskatās tā: 3 + 4 + 4 + 15 = 26.
3. Pēdējai problēmai ar krāsainu stāvokli ir līdzīgs risinājums. Aiz zemenēm slēpjas 15/3 = 5. Katrai plūmei (13 - 5) / 2 =
4. Bet citrons ir vienāds ar 12 - 5 - 4 = 3. Tad pēdējais piemērs kļūst pilnīgi skaidrs: 5 * 2 + 4 + 3 * 3 = 23.
Pat vienkārši saskaitīšanas piemēri var būt tik mulsinoši. Neaizmirstiet rakstīt komentāros, ja jums izdevās atrast pareizo risinājumu katram uzdevumam.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts