Māte uz mūžiem pazaudēja bērnu, jo kļūdījās sociālajos tīklos! Esi uzmanīga!

Advertisement
Advertisement

Sociālie tīkli jau ir kļuvuši par mūsu ikdienas sastāvdaļu. Tagad var kontaktēties ar tuviem cilvēkiem pat tad, ja tie atrodas citā kontinentā, kā arī uzzināt daudz noderīgas informācijas. Bet ir viena kļūda, ko pieļauj daudzi lietotāji un maksā par to ar pašu dārgāko – savu bērnu drošību.


Internets un bērni – ne vienmēr ir veiksmīgs savienojums. Daudzi vecāki publicē sociālajos tīklos savu atvašu attēlus vai videomateriālus ar viņu līdzdalību. Tas ir ļoti aizkustinoši, jo īpaši, kad bērni jauki izskatās vai dara kaut ko smieklīgu. Bet bez jūsu radiem un draugiem šo attēlu var aplūkot arī kāds ļaundaris... Par visiem draudiem, kas var notikt, publicējot bērnu attēlus, jums pastāstīs mūsu redakcija!

 

 

Raksta turpinājums
Bērnu nolaupīšana

Ļoti bieži gadās tāda situācija: tavai mazulītei ir svinīgs pasākums, tu viņu tam gatavo, pin skaistas bizes, un, protams, iemūžini šo momentu nofotografējot savā telefonā. Visticamāk, tu dalīsies ar šo attēlu ar draugiem sociālajos tīklos.

Pirmais nepatīkamais šajā situācijā – interneta plašumos ir neskaitāms daudzums cilvēku ar psihiskām novirzēm, kuri izmanto mazu bērnu fotogrāfijas, lai piepildītu savas erotiskās fantāzijas. Atrast un sodīt viņus ir ļoti sarežģīti.
Ar katru dienu internetā kļūst populāra baisa tendence – digitālā nolaupīšana. Tas ir, kad no sociāliem tīkliem tiek zagti attēli ar maziem bērniem un vēlāk tiek izmantoti savām vajadzībām.

Piemēram, Instagramā cilvēki, kuri ir nolaupījuši svešu bērnu attēlus, izveido atsevišķus profilus, lai pēc tam tos izmantotu īpašiem nolūkiem. Tos var atrast ar atsaucēm #babyrp, #adoptionrp un #orphanrp.
Ja tu sekosi šīm atsaucēm, tad atradīsi simtiem tūkstošus fotogrāfijas ar mīlīgiem smaidīgiem bērniem ar izdomātiem aprakstiem par to, cik viņiem ir gadu vai kas ir viņu mamma, tētis, kad un kur viņi spēlējas, ko viņi mīl, ko nemīl. Nebūs visai patīkami tur atrast sava bērna attēlu...

Dažreiz ļaundari iet vēl tālāk. Viņi izveido profilu ar bērna vārdu, vai izvieto viņa attēlu dažādos portālos un paraksta ar žēlīgiem tekstiem: „Es – nelaimīgs bārenis. Sapņoju atrast mīlošus vecākus”. Tad zem bērna attēla parādās komentāri no potenciāliem adoptētājiem – tādiem pašiem ļaundariem.
Kad atrodas reāls cilvēks, kurš ir ar mieru adoptēt bērnu par apaļu ciparu, tad bērnu sāk izsekot. To ir ļoti viegli izdarīt, jo vecāki bieži norāda vietu, kur fotografēja, vai uz kādu pasākumu bērns plānoja doties. Un te jau paliek viss nopietni, jo reiz var notikt tā, ka tu meklēsi savu bērnu dārzā vai skolā, bet neatradīsi...
Kā izvairīties no draudiem

1. Centieties nepublicēt sociālajos tīklos savu bērnu attēlus, vai dariet to pēc iespējas retāk. Jo īpaši tādus attēlus, kur bērni ir bez apģērba (vannojot vai barojot ar krūti).
2. Ierobežo pieeju svešiem cilvēkiem tavam sociālo tīklu kontam un īpaši fotogrāfijām. Dalies ar tām ar saviem tuviniekiem sarakstē vai speciālos, aizsargātos portālos.
3. Ja nevari atteikties no fotogrāfiju izvietošanas tīklā, tad dari to vismaz pareizi. Neparaksties ar bērna pilnu vārdu, nenorādi skolu vai bērnudārzu, kurā tas iet, vai kādu vietu, kur viņš bieži uzturas.
4. Uzliec uz visiem attēliem zīmes. Tās var uzlikt jebkurā foto redaktorā vai ar speciāla pielikuma viedtālruņiem palīdzību.
5. Lūdz ģimeni vai draugus sekot šiem pašiem likumiem un neizvietot tava bērna attēlu, iepriekš nesaskaņojot ar tevi.
6. Visbeidzot: nepublicē bērna attēlu, kas viņu mulsinās. Pašlaik šādi attēli tev var šķist mīļi, bet jau rīt tas var būt iemesls tava bērna pārdzīvojumiem.
Visu vajag darīt prātīgi un atcerēties, ka laime mīl klusumu. Bērnu laupīšana ar sociālo tīklu starpniecību notiek bieži, un visu valstu policija lūdz vecākus būt uzmanīgākiem.

Sargi savu ģimeni un dalies ar draugiem ar šo rakstu!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024