Manipulatora leksikons: 30 frāzes, kuras liek neapzināti pakļauties.

Advertisement
Advertisement

Šajā rakstā mēs parunāsim par manipulācijām un dažiem paņēmieniem, pie kuriem ķeras izsmalcināts manipulators tādēļ, lai sasniegtu savu mērķi. Manipulators – tas ir cilvēks, kurš savām interesēm nemanāmi izmanto citu cilvēku.


Vilšanās, dusmas, sarūgtinājums, aizvainojums, vaina, apjukums, kauns, bailes, neapmierinātība – tās ir jūtas, kuras manipulators parasti izraisa cilvēkā, no kura vēlas saņemt iecerēto.

Raksta turpinājums
Sākumā viņš liek cilvēkam sajusties nožēlojamam. Bet pēc tam augstsirdīgi dod iespēju atbrīvoties no nepilnvērtības kompleksiem, ļaujot izdarīt sev pakalpojumu, kas tiek pasniegts kā laba lieta.
Nenovērtēšana

“Citi, skat, bez kājām – un nekas” un “Man būtu tavas problēmas” – vienaldzības demonstrācija pret citu rūpēm un satraukumiem.

“Toties tu esi gudra” un “Tāda esi dzimusi”. Pēc tādām frāzēm grūti apzināties savu pievilcību vai ievērot neredzamus, bet eksistējošus dotumus.

“Gribās?”Pārgribēsies”, “Es nerunāju ar tevi” un “Tava šeit nekā nav” – frāzes, kuras var likt noticēt personīgo vēlmju neīstenojamībai un tās apspiest.
Kritizēšana

“Bez apvainojuma, bet…” un “Proties pieņemt kritiku” – it kā labi nodomi uzlabot otru, bet īstenībā ir laba iespēja viņu pazemot.

“Bet tu uz kurieni , ar taviem dotumiem” un “Tas ir tikai tavam labumam” – viltus gādība. Īstenībā tas ir tiešs aizliegums attīstīties. Tas ir veids piesiet pie sevis. Tās ir bailes zaudēt cilvēku, jo, kad tas kļūs labāks, tad varēs piesaistīties cita līmeņa ļaudīm.

“Bet Pēterim labāk” – salīdzinājums ar citu lieliski pazemina pašvērtējumu.

“Mūžīgi tu apvainojies” un “Tas taču joks” – veids aizvainot un tajā neatzīties.
Eidžisms

“Padzīvo kā man”, “Nestrīdies ar vecākiem” - domas iedvešana par nekompetenci.

“Kļūsti pieaugusi”, “Ko tu kā maziņa” un “Davai nopietnāk”. Tiem, kuriem izbeigušies argumenti savas taisnības pierādīšanā, atliek tikai pagriezties uz citu pusi un atsaukties uz oponenta nenopietno attieksmi pret apspriežamo jautājumu.

“Vajag prast grozīties”, “Citi tavā vecumā jau…” un “Sen jau laiks saprast, ka...” – mākslīga uzvedības normu radīšana katram vecumam.
Vaina

“Es tevi ar šīm rokām izaudzināju”, “Atdevu labākos gadus”, “Visu dzīvi tev veltīju”. Vainas sajūta rada neizpildīta pienākuma sajūtu, kurš savukārt, mudina rīkoties.
Kauns

“Esi vīrietis” un “Neesi bāba” . Lai atbilstu savam dzimumam citu acīs, cilvēki gatavi daudz ko izdarīt. Un manipulatori to izmanto.

“Iztiksim bez puņķiem” un “Saņem sevi rokās, lupata” - emociju aizliegums.

“Paskaties uz sevi” un “Ko ļaudis teiks? – atkarības izraisīšana no sabiedrības viedokļa.

“Tu esi tāds egoists” tulkojumā nozīmē:”Manas vēlmes ir svarīgākas par tavām”. Pieradināšana pie pašupurēšanās, bez iemesla nevērību pret savām interesēm un vajadzībām.
Iebaidīšana

“Tev jau trīsdesmit gadu” un “Bet kad būs bērni?” - neatbilstības standartiem jūtu izraisīšana.

“Iesi ielas slaucīt”, “Dzīvi beigsi uz paneļa” un “Izmācies par juristu un dari, ko gribi” – baiļu jūtu izraisīšana nākotnes priekšā, kurā vari būt neveiksminieks, ja nerīkoties pēc manipulatora norādītajām darbībām.
Pasīvā agresija

“Uzmini, par ko esmu apvainojusies”, “Tev to vajadzētu atminēt” un “Es zinu, ko tu ar to biji domājis” – telepāta etiķetes pielīmēšana, kas ļauj atteikties no paskaidrojumiem otra neuzminētajām domām un jūtām.

“Bet tu vienmēr” un “Bet tu nekad” – pārmetums, kurš darbojas kā nenomazgājams zīmogs un izsauc situācijas nenovēršamības, bezcerības, apātijas un pasīvas agresijas jūtas.

“Bet es tev teicu”, “Bet kāda tagad atšķirība” un “Ai, viss!” – īsas frāzes netaisnības jūtu nostiprināšanai.

“Nē taču, viss normāli, tikai…” – jaukā nepateikšana līdz galam. Frāze, aiz kuras šifrēts: “Tu izdarīji kaut ko ne tā, uzmini pats, ko”.
Šaubu iemiesošana

“Tā vispār nebija”, “Ko tādu es nekad neteicu”, “To nevis es, bet tu”, “To tu izdomāji”, “Tev izlikās” un “Tu aizmirsi, bet es atceros” un “Tu visu melo” – apvainojumi un noliegumi, pēc kuriem var sākt šaubīties par sava viedokļa pareizību un apjukt paskaidrojumos.
Nepieņemšana

“Es gribu, lai tu būtu” - mājiens par to, ka tāds, kāds esi, neapmierina.

“Tādiem cilvēkiem kā tev, vajag…” – virzīšana uz rīcību slēpjoties aiz nepieciešamības pašpilnveidoties.

“Esi augstāks par to” un “Esi vienkāršāks” – pieradināšana pie aizsardzības mehānismu atslēgšanas kritiskās situācijās un to iemeslu meklējumos.

“Ar tevi nav iespējams sarunāties” - nozīmē nevēlēšanos sasniegt kompromisu un pārliek atbildību par to uz otru.
Atpazīt manipulatoru – nozīmē viņu atbruņot. Viņa īstenie motīvi atšķiras no tiem, kurus viņš deklarē. Uzzināt par tiem – pirmais uzdevums tiem, kuri vēlas sevi norobežot no negatīvās ietekmes.

Ja tev patika raksts, padalies ar to ar draugiem soctīklos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 17:19 26.11Richard
Neseniai pradėjau dalyvauti sporto lažybose ir turiu pripažinti, kad tai suteikė papildomų emocijų žiūrint rungtynes. Jei kas nors taip pat domisi šia tema, norėčiau rekomenduoti GG.Bet platformą. Tai ne tik lažybų svetainė, bet ir visas portalas, kuriame galima stebėti rungtynes realiuoju laiku, lažintis iš kibernetinio ir klasikinio sporto.

Ypač patogu, kad platforma pritaikyta Latvijai, todėl visi procesai - nuo registracijos iki pinigų išėmimo - yra aiškūs ir paprasti. Maloni sąsaja, didelis įvykių pasirinkimas ir reguliarios premijos aktyviems naudotojams - visa tai išskiria GG.Bet iš kitų gg-bet-lv.com Pradedantiesiems yra pagalba ir instrukcijos, todėl net jei tik pradedate, suprasti nebus sunku. Sėkmės visiems, žaiskite atsakingai! ????
0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024