-
- 5867 x
-
https://torno.lv/Ri5cKmS
Atbalsta - kustību aparāta slimības – bēdīgs pavadonis daudziem no mums. Izgriezies mugurkauls, sāpes locītavās, kauliņš uz pēdas…Cik daudz neērtību rada šīs problēmas. Šķiet, no kurienes tām rasties? Iemesls ir daudz dziļāk nekā daudziem varētu likties.
Mēs dalāmies ar satriecošu skatījumu uz tādām izplatītām slimībām un to iemesliem un uzstājīgi iesakām neatstāt bez ievērības tādu noderīgu informāciju.
Raksta turpinājums
Kāpēc sāp locītavas
Skolioze – tā nepavisam nav mugurkaula problēma. Tai par iemeslu kalpo balsta-kustību aparāta pamata problēmas, bet tieši gūžas kaulu. Pamatam taču ir jābūt stipram un līdzenam. Ja bērnam ir plakanā pēda, tātad gūžas kauli viņam ir novirzīti. Tā ir trauma, pataloģija. Ja bērns stāv uz pirkstgaliem, nebeidzami nomīda apavus un, kā saka, ir `greizā pēdiņa`, vajag nekavējoties veltīt uzmanību gūžas kauliem! Vingrošana un manuālā terapija – labākais dziednieks!
Bet kā tad ārstē slimus ar skoliozi bērnus? Nekādi! Uzvilka korseti uz pusgadu, izlīdzināja mugurkaulu un noņēma. Bet kā tad gūžas kauli… Savlaicīga problēmas nenovēršana izraisa daudzas traģiskas sekas. Meitenei ar skoliozi piedzims bērns ar smadzeņu asinsrites traucējumiem. Un starpskriemeļu diski vienkārši izdilst, bet tos atjaunot ir ārkārtīgi sarežģīti.
Visas locītavu iekaisumu slimības – tās ir limfātiskās sistēmas slimības. Visbiežāk iekaisuma artrīts ir flamidiozes sekas, kas skar uroģenitālo sistēmu un locītavu audus. Zarnu infekcijas ne mazākā mērā ietekmē artrīta rašanos. Mokoties no sāpēm locītavās, mēģini atcerēties, vai tu neesi pirms tam slimojis ar zarnu trakta traucējumiem.
Starp citu, noteikt locītavu šķidruma kvalitāti var pēc nagiem! Ja nagi slāņojas, tas ir tiešs minerālu vielmaiņas un locītavu šķidruma frakciju slāņošanās rādītājs. Tam par iemeslu var būt, piemēram, flamīdijas. Atjaunot minerālu līdzsvaru palīdzēs joda, cinka, kalcija, fosfora un sēra preparāti. Bet koraļļu kalcijs – vienkārši neaizvietojams līdzeklis stipriem un veseliem nagiem!
Balti punkti uz nagiem liecina par olbaltumu vielmaiņas traucējumiem, tas ir, olbaltumu molekulas nepārstrādājās un atrodas locītavu šķidrumā. Bet pauguriņi uz nagiem – tas ir viens no kakla osteohondrozes simptomiem.
Iedzimtībai ir svarīga loma balsta-kustību aparāta slimību attīstībā. Īpašā antigēna HLA.B27 atrašanās asinīs, kurš tiek pārmantots, paaugstina saslimšanas risku ar infekciozas izcelsmes artrītiem gandrīz 40 reizes.
Cilvēka galvaskauss formējas no 23 kauliem (neskaitot dzirdes kauliņus un zobus). Visas problēmas, kuras saistītas ar galvas sāpēm, troksni ausīs, redzes traucējumiem un deguna asiņošanu – galvaskausa kaulu un kakla skriemeļu pataloģijas sekas.
Liekais svars izraisa balsta-kustību aparāta funkciju traucējumus un rada daudzas nepatīkamas sekas. Katri liekie 500 grami paātrina locītavu nolietošanos un veicina deģerenatīvi distrofiskas izmaiņas tajās.
Par piemēru var ņemt Austrumu valstis. Ķīnieši, piemēram, apbrīnojami taisni. Viņi mazākā mērā slimo ar skoliozi un distrofiskām izmaiņām locītavās. Kas par lietu? Pareiza vingrošana mugurkaulam, veselīgs uzturs (svaigi produkti, selerija, diedzēti kviešu un sojas graudi tiek padoti tieši restorānos) un pozitīvs noskaņojums dara savu!
Tajā tiešām ir jēga. No balsta - kustību aparāta veselības problēmām var izvairīties, zinot to rašanās faktorus un iemeslus.
Neaizmirsti padalīties ar draugiem ar šo noderīgo informāciju.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts