-
- 17167 x
-
https://torno.lv/R7CEKOS
Indijā sācies īsts auguma palielināšanas bums. Jauni cilvēki gatavi ciest sāpes un ilgstošu fizisku diskomfortu, lai tikai kļūtu nedaudz augstāki. Viss tāpēc, ka Indijā viens no skaistuma kanoniem skaitās slaids ķermenis un garš augums. Tā ka vairāki lieki centimetri cilvēka dzīvē var kļūt par izšķirošiem.
Tas skar gan karjeru, gan ģimenes veidošanu, gan stāvokli sabiedrībā. Jauni cilvēki apzināti iet uz mokošām operācijām ar neparedzamu rezultātu. Ķirurgi lauž absolūti veselus kaulus, liek uz tiem speciālas skavas un pacienti vairākus mēnešus gaida, kamēr kauli saaugs, pastāvīgi ciešot stipras sāpes.
Raksta turpinājums
Visbiežāk par tādām operācijām izšķiras meitenes, bet arī puiši neatsakās no iespējas kļūt skaistākiem. Indieši pat pārdod mantoto zemi, lai viņu bērni varētu kļūt kaut vai 7-8 centimetrus garāki. Īstenībā tas ir ļoti būtiski, piemēram, meitenei, kuras augums ir tikai 137 cm, tādēļ viņu nevēlas pieņemt darbā.
Tomēr pats nepatīkamākais šajās operācijās ir ne pašas sāpes, bet tas, ka pacients var palikt par kropli, ja nokļūs uz galda ķirurgam – krāpniekam. Indijā šī ķirurģijas nozare vēl ir jauna un ar likumdošanu nekādi nereglamentēta, tāpēc kāju `pagarināšanu` var veikt jebkurš ārsts. Šajā lietā būt par ķirurgu viņam nemaz nav obligāti...
Viens no pacientiem vajadzīgo speciālistu meklēja gadu, jo vairākums mediķu, pie kuriem viņš vērsās šajā jautājumā, bija veikuši tādas operācijas vienu - divas reizes, bet daži vispār grasījās eksperimentēt ar viņu. Tā kā neveiksmes risks ir ļoti augsts, bet ārsti ir gatavi iedzīvoties uz galvu zaudējušo puišu un meiteņu rēķina.
Iespējamība kļūt par kropli nevienu neapstādina un pieprasījums aug kā sniega pika, ripojoša no kalna. Arvien vairāk jaunu cilvēku gulstas uz ķirurģiskā galda un iziet sāpīgo procedūru. Viņi gatavi uzticēties speciālistam, kuru satikuši pirmo. Un, spriežot pēc visa, tuvākajos gados tūkstošiem indiešu nāks lauzt pilnīgi veselas kājas, cerībā atklāt sev jaunus horizontus.
Tas ir īsts neprāts: klīnikās atskan desmitiem zvanu ar lūgumu iztaisīt zvanītājus garākus. Cik no viņiem paliks par invalīdiem – nevar pateikt neviens. Mēs varam priecāties par to, ka tāds trends ne visai aktuāls mūsu valstī. Neaizmirsti padalīties ar šo rakstu ar citiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts