-
- 6203 x
-
https://torno.lv/RYbvMNS
Iespējams, katram ir saglabājušās vecvecmāmiņu un vecvectētiņu fotogrāfijas, kurām ir vairāk nekā 100 gadu. Vai tu ievēroji dīvainu sajūtu līdzīgu aukstām tirpām, kas rodas skatoties šos fotoattēlus?
Dīvainas pozas, caururbjoši skatieni un sejās nav smaidu - un nav dīvaini, kad tad bija tā. Bet vai tev nav jautājumu, kāpēc cilvēki vecājās fotogrāfijās izskatījās tieši tā? Vai tiešām, 100 gadus atpakaļ cilvēki nesmaidīja? Maz ticams...
Raksta turpinājums
Diez vai pagātnē dzīvoja tikai skumji cilvēki ar `akmens sejām`. Patiesībā ir vairāki iemesli šādām biedējošām fotogrāfijām.
100 gadus atpakaļ ar fotografēšanu nodarbojās tikai profesionāļi, un lai sanāktu labs fotouzņēmums vajadzēja ļoti pacensties.
Lai būtu skaidras fotogrāfijas, pozējošajiem cilvēkiem vajadzēja būt nekustīgā stāvoklī ļoti ilgstošu laiku. Noturēt smaidu ilgāk par minūti bija diezgan sarežģīti tāpēc fotogrāfi saviem klientiem nepiedāvāja smaidīt.
Pat visbagātākie cilvēki varēja fotografēties savā dzīvē tikai dažas reizes, jo šis pasākums bija ļoti dārgs. Ja arī cilvēki nolēma nobildēties, tad pret to attiecās kā pret ļoti nopietnu notikumu, šī nopietnā attieksme arī atspoguļojās sejās.
Vēl viens iemesls, kāpēc uz šīm fotogrāfijām nav smaida, tie ir briesmīgie zobi - mūsu senči neapmeklēja zobārstus, bet jebkuras problēmas ar zobiem atrisināja tos izraujot. Tāpēc diezgan agrā jaunībā viņiem varēja trūkt vairāku zobu, lai cilvēki fotogrāfijās izskatītos pēc iespējas labāk, fotogrāfi acīmredzot viņiem nepiedāvāja smaidīt. Tagad šīs drūmās sejas fotogrāfijās kļuva izprotamas.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts