-
- 10781 x
-
https://torno.lv/RjEWvN0
Pasaulē ir daudz cilvēku, kuri mīl iedzert. Pat tie, kas maz lieto alkoholiskos dzērienus pazīst vismaz vienu, kurš to dara regulāri. Un mēs visi zinām, kas notiek tad, kad cilvēks pārspīlē ar dzeršanu.
Mēs visi esam novērojuši kāda neadekvāta piedzēruša cilvēka uzvedību. Bet tā ir tikai viena puse. Daudzi nezin to, kas notiek ar cilvēka organismu tādā stāvoklī.
Ļausim jums to noskaidrot.
Raksta turpinājums
Pirmais ēšanas/dzeršanas etaps
Lai nu ko mēs ēstu vai dzertu, tas viss nonāk kuņģī.
Iesūkšanās asinīs.
Liela daļa alkohola iesūcās ēdiena daļiņās, kuras jūs esiet norijuši pirms tam un sāk iesūkties asinīs caur kuņģa sieniņām un paliek par enerģijas avotu. Bet daļa alkohola netiek uzsūkta un nonāk zemākos šaurās zarnas nostūros un sāk iesūkties asinīs, izplatoties pa visu ķermeni diezgan ātri.
Kas padara mūs iereibušus?
Ne viss alkohols padara mūs iereibušus. Tikai tā daļa, kura nonāk svarīgās cilvēka organisma daļās un traucē to darbībai.
Aknu darbība
Aknas ir attīrīšanas centrs, kā arī asins filtrs. Tās strādā pie reibuma novēršanas.
Tur arī ir tas āķis
Aknas cenšas sadalīt alkoholu ķermenim noderīgās daļiņās. Bet šī procesa laikā tās izdala kaitīgu vielu - Acetaldehīdu. Viņš kļūst par galveno iemeslu nepatikšanām ballītēs.
Kāpēc dēļ alkohola ir bieži jāiet uz tualeti?
Pēc aknām, nākamā pietura attīrītajām asinīm ir nieres, kuras pabeidz pilno asins attīrīšanas procesu no alkohola. Tas arī izraisa spēcīgu vēlmi atvieglot urīnpūsli.
Stipra piesātinātības sajūta no šķidruma
Nieru galvenais darbs ir slikto vielu izraidīšana pa urīnpūsli. Bet dēļ alkohola atlikuma nierēs, organisms cenšas izraidīt šos kaitīgos šķidrumus. Tāpēc urīnpūslī savācās papildus šķidrumi no organisma. Un tas arī kļūst par iemeslu biežajām galvas sāpēm no rīta, pēc ballītes. Nepietiekams šķidrums organismā, tādā gadījumā vajag ātri papildināt organismu ar lielu daudzumu parasta dzeramā ūdens.
Lūk tā mēs arī apreibstam
Bet ir vēl kas!
Alkohols negatīvi ietekmē neironu darbību smadzenēs, kuri atbild par mūsu apzinīgajām un neapzinīgajām darbībām, sajūtām un kustības spējām. Lūk, kāpēc apreibušā cilvēkā var novērot runas traucējumus, problēmas sakarīgi domāts un noturēt līdzsvaru.
Neliela detaļa
Iespējams jūs jautāsiet sev, kā alkohols padara cilvēku atvērtāku. Pie tā ir vainīgs tas, ka alkohols ietekmē hipotalāmu un hipofīzes, kuras atbild par hormonu izdalīšanu. Tas izmaina hormonus ķermenī. Kā arī izdalītais dopamīns piedod laimes sajūtu.
Patika šis raksts? Padalieties ar draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts